בן שמעון: ''אנחנו עדיין מחפשים את האיזון והזהות שלנו''משלימים את הסגל: דיוואן הרננדז חתם בהפועל ת''אעם אימון בצאת כיפור: מכבי ת''א מארחת את חיפהקוואס: ''סבע המליץ לי לבוא למכבי ת''א, זו במה גדולה''שרון מימר: ''חוסר הצדק העיב על המשחק הטוב שלנו''רוקאביצה ייכלל לראשונה בסגל, הפועל ב''ש אצל סכניןלוזון: ''הדבר הכי חשוב בכל עונה הוא הניצחון הראשון''הוכנבוים: ''מכבדים את אשדוד אבל מסתכלים על עצמנו''בכר: ''משחק גדול וחשוב, באים לעשות תוצאה טובה''דיווח: ''ג'ורדי קרויף סירב להתמנות למאמן ברצלונה''
ברוך שמאילוב (עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי)

שמאילוב דמע: ''התחושות קשות, כבר ראיתי את המדליה''

ראשון | | 13:46    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בטוקיו

הג'ודוקא סיכם את ההפסד בקרב על מדליית הארד בטוקיו: ''באתי לפה במצב מעולה, נתתי את כל כולי. כמה שזה אכזרי, זה הספורט''. על המסע לטוקיו אמר: ''לא היה לי רגע אחד לנשום. עוד 3 שנים יש עוד אולימפיאדה''

כמה שזה היה קרוב. ברוך שמאילוב סיים היום (ראשון) במקום החמישי את המשחקים האולימפיים בטוקיו. שמאילוב, המתחרה בקטגורית משקל עד 66 ק"ג החל את התחרות עם שני ניצחונות, הראשון באיפון נגד קווין לופורטה ממוזמביק, ובשני גבר על היריב האוסטרלי, נתן כץ ביתרון וואזרי. ברבע הגמר הפסיד לסגן אלוף אירופה ואז'ה מרגוולשווילי, משם המשיך לבית הנחומים עם ניצחון מול הסלובני, אדריאן גומבץ' ובקרב על מדליית הארד הפסיד ברוך לברזילאי דניאל קארגנין, וסיים את המשחקים האולימפיים במקום החמישי.

שמאילוב היה מאוכזב מאוד אחרי ההפסד: "לא הצליח לי הפעם. התחושות אצלי הן קשות, זה מאכזב. נתתי את כל כולי לרגע הזה, אבל זה לא הצליח לצערי. זה המשחק וזה משחק אכזר. באתי במצב מעולה לפה ובראש שלי ראיתי כבר את המדליה, אלא שלא הייתי במיטבי בסופו של דבר. הייתי קצת פצוע וזה הפריע לי, לא הייתי מספיק טוב פה ולא הבאתי את עצמי לידי ביטוי במאה אחוז. זה לא מספיק להיות מספיק. השיפוט? בקרב נעשה לי בריח על היד, אבל באנו לעשות ג'ודו, לא לבכות".

הג'ודוקא הישראלי התייחס גם לקמפיין הארוך שלו בדרך לטוקיו: "עברתי מסע מטורף בשנים האחרונות, לא היה לי רגע אחד של שקט נפשי כי גם כשהצלחתי או הפסדתי אז מהר מאוד הייתי צריך להמשיך להילחם בגלל שעמד מולי ספורטאי אדיר וראוי כמו טל פליקר. לא היה לי אפילו רגע לנשום. זה היה קשה. טל פליקר הוא ספורטאי מצוין ואני מעריך אותו מאוד". ומה לגבי העתיד? יש עוד שלוש שנים עוד אולימפיאדה. אני אתאפס על עצמי מהר מאוד ואני מאמין שיהיה בסדר".

המאמן אורן סמדג'ה אמר: "גאווה גדולה מהולה בתחושת פספוס. ברוך מסיים חמישי באולימפיאדה, נכון, זה קצת מאכזב אבל מגיע לו קרדיט גדול על היום שלו היום, הוא הצליח להגיע לקרב על מדליה, לא ויתר ונלחם עד השנייה האחרונה. מחר היום של טוהר ולשם אנחנו מתכוננים עכשיו".

נגישות