משה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''אחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבראורן עמיאל מרוצה: ''מצאנו קצת שמחה במשחק שלנו''כבוד: אופיר נצר עלתה לגמר הקפיצות באליפות העולם
ים מדר בפעולה (עודד קרני, מנהלת הליגה)

הבורר פסק: החוזה של ים מדר בהפועל תל אביב תקף

ראשון | | 15:04    מאת מערכת ישראל ספורט

עו''ד ישראל שמעוני דחה את טענותיו של מדר כי החוזה שלו אצל האדומים לעונה הקרובה אינו קביל משפטית, ואף נמנע מלקבוע מחיר יציאה ממנו: ''לא מצאתי עילה המאפשרת לי לקבוע כי התובע משוחרר מחוזהו''

הבורר מטעם איגוד הכדורסל, עו"ד ישראל שמעוני, קבע היום (ראשון) שים מדר, גארד הפועל תל אביב שכבר יצא לבוסטון לאימונים לקראת ליגת הקיץ, לא ישוחרר מהמועדון האדום. בנוסף נקבע בפסק הבורר כי הגארד ייאלץ לשלם הוצאות משפטיות בסך 16,214 ש"ח. אם השחקן יצליח לקבל חוזה מובטח בשורות הסלטיקס, הוא ישוחרר לפי התנאים המקובלים בין קבוצות ה-NBA לקבוצות באירופה, כשהסכום צפוי לנוע בין חצי מיליון ל-750 אלף דולר. שמעוני קבע כי אם הפועל תל אביב תעמיד דרישות לא הגיוניות לשחרורו של מדר או סכום שנראה לנציגיו לא סביר, הם רשאים לפנות אליו בשנית על מנת שיפסוק בנושא.

ים מדר חוגג (עודד קרני, מנהלת הליגה)
הבורר כתב בין היתר בנימוקים להחלטתו: "לא מצאתי עילה המאפשרת לי לקבוע כי התובע משוחרר מחובתו לשחק בשורות הנתבעת גם בעונה 21/22, אשר בסיומה או זכאי להשתחרר לכל גורם ללא תנאי וללא תמורה. כפי שציינתי לעיל, לא מצאתי גם מקום לסעד החלופי הנתבע של קביעת סכום Buy-Out שתמורת תשלומו ישוחרר השחקן לכל קבוצה בה יחפוץ. לשם הסרת ספק, אני קובע כי לזכות התובע עומדת התחייבות בת תוקף משפטי מצד הנתבעת לשחררו כנגד דרישות סבירות ואף מתחת לכל אם וככל ותגיע הצעה קונקרטית למעבר לקבוצות צד ג'. במקרה כזה, אם וככל שהנתבעת תציב דרישות בלתי סבירות כתנאי לשחרורו תעמוד לתובע הזכות לפנות לבורר בדרישה לנקוב בסכום הסביר, בירור אשר יתאפשר בשים לב כאמור לנסיבות הקונקרטיות של הבקשה".

מהפועל תל אביב נמסר: "מברכים על פסיקת הבורר שהתקבלה היום. הפסיקה אישרה את קיום החוזה בין ים מדר להפועל תל אביב במלואו. אנחנו גאים בכל הדרך שעשינו עם ים, מאז הצטרף אלינו בגיל 15, דרך הפיכתו לשחקן מוביל וקפטן בהפועל, בנבחרת העתודה ובנבחרת הבוגרת ועד לבחירתו בדראפט 2020 - בדרכו לצמרת הכדורסל העולמי. אין ספק בכך שים הוא כישרון נדיר, וביחד עשינו דרך נפלאה. לאורך כל הליך הבוררות, לא היה בליבנו ספק שטענותינו נכונות ושים הוא שחקן הפועל תל אביב גם לעונה הבאה. אנו בטוחים שים עוד יגשים את חלומותיו בעתיד ויגיע לרמות הגבוהות ביותר.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות