שחייה: מקום 6 לאנדי מורז ב-ISL, לונדון עלו לפלייאוףבאיירן ניצחה 1:3 את גרויטר פירת', לבנדובסקי נעצרהמטרה של מכבי תל אביב: להמשיך במומנטום החיובימכבי ת''א בגמר גביע ווינר אחרי 65:81 על הפועל י-םמימר: ''ירושלים באה כאנדרדוג, אנחנו הרבה יותר טובים''מיכה יפתח, בב''ש דרוכים: ''מכבי ת''א התחזקה מאוד''זיו אריה: ''הסגל פה לומד להכיר את הליגה והאתגרים''קלינגר הודה: ''היה תסכול באימונים מהרחקת גוטליב''מכבי ת''א חשפה תלבושת רביעית, תושק מול באר שבענוף הגליל רוצה לשמור על הפסגה, ברקמן: ''הכל נזיל''
אשלי בארטי עם התואר הנכסף (האתר הרשמי)

בפעם הראשונה בקריירה: אשלי בראטי זכתה בווימבלדון

שבת | | 18:04    מאת מערכת ישראל ספורט

המדורגת 1 בעולה עבדה קשה לפני שניצחה בגמר את קרולינה פלישקובה הצ'כית 3:6, 7:6 (4), 3:6 - והניפה תואר גראנד סלאם שני בקריירה. בארטי היא האוסטרלית הראשונה שזוכה בטורניר היוקרתי מאז 1980

אשלי בארטי זכתה היום (שבת) בטורניר ווימבלדון בפעם הראשונה בקריירה, אחרי ניצחון 3:6, 7:6 (4), 3:6 על קרולינה פלישקובה בגמר. האוסטרלית, שמדורגת ראשונה בעולם, זכתה בגרנד סלאם שני בקריירה והראשון שלה על הדשא בלונדון כשהיא שומטת שתי מערכות בלבד לאורך הטורניר היוקרתי כולו. בארטי גם הפכה לאוסטרלית הראשונה מאז 1980 שזוכה בווימבלדון. זה היה הגמר הראשון שמסתיים בשלוש מערכות מאז שסרינה וויליאמס גברה על אגניישקה רדוואנסקה במשחק על התואר ב-2012. זה לא הלך פשוט עבור בארטי, שקיבלה יריבה עיקשת שנאבקה עד הסוף, אך לבסוף האגרסיביות שלה עשתה את ההבדל במערכה המכריעה והיא אף התגברה על נקודת שבירה שהצ'כית לא הצליחה לנצל בסיום. פלישקובה (8 בעולם) הפסידה בשני גמרי הגרנד סלאם אליהם הגיעה.
 


מהלך המשחק

בארטי פתחה בצורה נהדרת, שמרה על ההגשות שלה עם 0:40 במשחקון הראשון - וגם השיגה שבירה מהירה "על האפס" ועלה ל-0:2 אחרי בקושי 5 דקות. היא שמרה על ההגשות שלה ועלתה ל-0:3 עם עוד משחקון "על האפס" כשפלישקובה לא מצליחה להשיג אפילו נקודה אחת עד כה. בארטי המשיכה להיראות נהדר ועלתה ל-0:4, לפני שפלישקובה הצליחה לשבור את ההגשה של האוסטרלית ולצמק ל-4:1. בארטי החזירה בשבירה משלה ועלתה ל-1:5, אך נשברה בעצמה ופלישקובה צימקה ל-5:2 לפני ששמרה על ההגשה במשחקון מצוין וצימקה עוד קצת ל-5:3. בארטי עמדה בלחץ, שמרה על ההגשות "על האפס" וניצחה 3:6 במערכה הראשונה אחרי 28 דקות בלבד.
 


פלישקובה שמרה על ההגשה במשחקון הראשון של המערכה ועלתה ל-0:1, האוסטרלית החזירה במשחקון חלק משלה והשוותה ל-1:1, לפני שהצליחה לשבור את ההגשה של פלישקובה ועלתה ל-1:2. בארטי שמרה על ההגשה שלה, גם הצ'כית שמרה - לפני שהצליחה לשבור את בארטי וקבעה 3:3 שפתח לחלוטין את המערכה הזאת. פלישקובה עמדה בלחץ, שמרה על ההגשה שלה ועלתה ליתרון ראשון במשחק - 3:4. בארטי הצליחה לשמור על ההגשה במשחקון טוב שלה והשוותה ל-4:4. במצב של 5:5, בארטי חזרה מפיגור של 40:0 והשיגה שבירה קריטית שהעלתה אותה ל-5:6. האוסטרלית הגישה לניצחון, אך פלישקובה הצליחה להשיג שבירה חשובה וכפתה שובר שוויון, 6:6. לבסוף הצ'כית עמדה בלחץ עם 4:7 בשובר השוויון, 6:7 במערכה ושוויון 1:1 במשחק. הולכים למערכה שלישית ומכרעת.
 


למרות שחשבנו שפלישקובה תחזור חדה ותצליח לשנות את המשחק, בארטי הצליחה לשמור על ההגשה שלה, לשבור את ההגשה של הצ'כית ואחרי משחקון לא פשוט, שמרה על ההגשה שלה ועלתה ל-0:3. פלישקובה עלתה על הלוח לראשונה במערכה עם משחקון מושלם שהוריד ל-3:1. אלא שהפעם בארטי הצליחה להגדיל את היתרון מהמצב הזה ולעלות ל-1:4. הצ'כית הקשתה על האוסטרלית והורידה ל-4:2. בארטי שמרה על ההגשה מנגד ועלתה ל-2:5. משחקון נהדר של פלישקובה עוד הספיק להוריד ל-5:3, אך בארטי הגישה כדי לנצח ועשתה זאת עם 3:6 ו-1:2 במשחק. 

נגישות