ארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''עקב התפרצות קורונה: הפועל חולון - דרושפאקה נדחהאחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבר
נובאק דג'וקוביץ' מאושר (האתר הרשמי)

נדאל ודג'וקוביץ' ייפגשו בחצי הגמר, שביונטק הודחה

חמישי | | 00:51    מאת מערכת ישראל ספורט

הסרבי המדורג 1 בעולם עבד קשה לפני שניצח 3:6, 2:6, 7:6, 5:7 את ברטיני ויפגוש את מלך החימר שגבר 3:6, 6:4, 4:6, 0:6 על שוורצמן. מריה סקארי (18 בעולם) הדיחה את האלופה המכהנת (9) עם 4:6, 4:6

זה יהיה מקרה קלאסי של "הגמר האמיתי" כבר בחצי הגמר: רפאל נדאל ונובאק דג'וקוביץ' השלימו הערב (רביעי), כצפוי, את מעבר כל המשוכות שעמדו בדרכם לחצי הגמר בפאריס וביום שישי הם ייפגשו ראש בראש לקרב ענק. הסרבי (1 בעולם) פגש את מתאו ברטיני האיטלקי (9 בעולם), פתח טוב אך איבד מערכה, חזר וניצח בסופו של דבר 3:6, 2:6, 7:6, 5:7. "נולה" טייל בשתי המערכות הראשונות, אך הפסיד בשובר שוויון של המערכה השלישית שבה לא הושגה אף שבירה. במערכה הרביעית שני השחקנים שמרו על ההגשות, אלא שדג'וקוביץ' הצליח לשבור את ברטיני בדיוק בזמן ל-5:7 ושחרר אנחת רווחה עצומה בסיום המשחק שארך כמעט שלוש שעות וחצי כשהצעקות שלו הרעידו את המגרש הריק.
 


היריב שלו יהיה מלך החימר, רפאל נדאל (3 בעולם) שגבר 3:6, 6:4, 4:6, 0:6 על דייגו שוורצמן הארגנטינאי (10 בעולם) במשחק שערך שעתיים ו-48 דקות. לאחר חמישה משחקונים של גישושים, "השור ממאיורקה" שבר את יריבו ועלה ל-2:4 במערכה הראשונה. שוורצמן הגיב בשבירה משלו, אך איבד את ההגשות שוב במשחקון שלאחר מכן ואפשר לספרדי להמשיך ל-3:6 ולעלות ליתרון בהתמודדות. במערכה השנייה הארגנטינאי שבר מהר וברח ל-0:3, נדאל השיג שבירה משלו וחזר ל-4:4, אך המדורג 10 בעולם שוב לקח משחקון בו הגיש רפא, בדיוק בזמן כדי להשלים 4:6 ולהשוות ל-1:1 במשחק. המערכה השלישית הייתה הצמודה ביותר ושבירה אחת, במשחקון התשיעי, הספיקה לנדאל כדי לנצח 4:6 ולהחזיר לעצמו את היתרון. במערכה האחרונה, שיאן הזכיות ברולאן גארוס פשוט השאיר אבק לשוורצמן ולא אפשר לו לקחת ולו משחקון אחד - בדרך ל-0:6 ולניצחון 1:3 ששלח אותו לחצי הגמר.
 


נשים

האלופה המכהנת ואחת הפייבוריטיות הבולטות לזכייה למרות שהיא רק בת 20, איגה שביונטק הפולנייה (9 בעולם), הודחה ברבע הגמר לאחר שהפסידה 6:4, 6:4 ליוונייה מריה סקארי (18 בעולם), לה זהו הישג השיא בקריירה. שוויונטק סבלה במהלך המשחק מכאבים ברגלה ונזקקה לטיפולים. סקארי תפגוש בחצי הגמר את ברבורה קרייצ'קובה הצ'כית (33 בעולם) שגברה מוקדם יותר על האמריקאית בת ה-17 קוקו גוף (25), 6:7, 3:6. כמו היוונייה, גם קרייצ'קובה מעולם לא הייתה בחצי גמר גראנד סלאם.

נגישות