עומרי גלזר: ''הראינו שאנחנו לא נופלים ממכבי חיפה''בכר: ''היינו קרובים לעשות היסטוריה, הפסד אכזרי וכואב''אחרי פנדלים: הפועל ב''ש זכתה בגביע המדינה השלישיעשרות אבוקות הושלכו, עימות בין אוהדי חיפה למשטרהמלאדן קרסטאיץ' עוזב את מכבי ת''א, איביץ' יחליפו?מומחי הווינר מעריכים: מכבי חיפה תזכה בדאבל חלומיאוהדי ב''ש וחיפה כבר בירושלים, שלושה אוהדים עוכבוג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסון
ניר קלינגר זועם על ארז פפיר (ישי נאמן)

ניר קלינגר השתולל וביצע תנועות מגונות לעבר הקהל

רביעי | | 23:36    מאת אביחי חיים

פסילת השער הדרמטי של אייזן בגמר הגביע הובילה להתנהגות מכוערת של המאמן וכן של עוזרו טועמה כלפי הקהל הצהוב שהקניט אותם, השניים גם התנפלו על פפיר. אלטמן: ''אולי זה היה המשחק האחרון שלי''

הפועל תל אביב הייתה קרובה מאוד לזכות בגביע ראשון מאז 2012 ועל הדרך לגבור על מכבי תל אביב לראשונה מאז 2014, אך איבדה את התואר בדרך הכי כואבת שיש והפסידה 2:1 בהארכה. הערב (רביעי) האדומים הובילו במשחק וגם אחרי שמכבי תל אביב הצליחה להשלים מהפך במהלך הארכה, הצליחה הפועל תל אביב לכבוש כנגד כל הסיכויים בדקה ה-116, אך לאחר בדיקה ב-VAR, ארז פפיר החליט לפסול את השער בעקבות עבירה של שי אייזן שגם הורחק לאחר עבירה על דור פרץ.

רז שטיין ועומרי אלטמן עם ניר קלינגר (ישי נאמן)
בשלב זה איבדו אנשי הפועל תל אביב את העשתונות ומהומה אדירה פרצה על כר הדשא במראות שנרצה לשכוח כמה שיותר מהר. המאמן ניר קלינגר ועוזרו סלים טועמה נכנסו למגרש והתעמתו עם פפיר כשקלינגר גם ספג כרטיס אדום. לאחר מכן מאמן הפועל תל אביב ועוזרו סימנו תנועות מגונות לעבר אוהדי מכבי תל אביב לאחר שספגו הקנטות מצד אוהדי הצהובים. השניים ירדו מהמגרש לאחר שהורגעו, בין השאר על ידי אנשי מכבי תל אביב יואב זיו וברק יצחקי. שופט המשחק ארז פפיר מתכוון להגיש דו"ח שיפוט חריף והפועל תל אביב - וכך גם קלינגר וטועמה - ככל הנראה תעמוד לדין בעבור האירועים הערב. 

הקפטן עומרי אלטמן אמר בסיום: "אני לא חושב שאני יכול להסביר במילים מה עובר עליי כרגע. תחושות קשות מאוד, במיוחד לאור איך שהתפתח המשחק. ראינו את זה בא אלינו, אבל טעות לא מחויבת שמשנה את כל המומנטום ואת כל המשחק. זהו, אין לי הרבה איך לסכם את זה יותר מדי. זה קשה". על הרגע בו שי אייזן כבש וההחלטה לבטל את השער, אמר אלטמן: "זה היה מרגש. את האמת, עוד לא ראיתי את המקרה. לפי מה שהבנתי, אפשר לא לשרוק על זה. לטעמי השופט הסתכל מעט מדי זמן עם המהלך והלך עם החלטת ה-VAR. בסדר, אין מה לעשות. אני אסתכל על זה בבית, אבל מה זה משנה? טעה, לא טעה, זה לא משנה עכשיו. אנחנו בלי הגביע, זו התוצאה".

ניר קלינגר עם השופט ארז פפיר (ישי נאמן)
הקשר נשאל האם זה היה משחקו האחרון בהפועל תל אביב, והשיב: "אולי. כולם יודעים, אין לי חוזה לעונה הבאה, אז כן, יכול מאוד להיות שזה המשחק האחרון שלי הפועל תל אביב. זה תלוי בהרבה גורמים. כרגע, לא הציעו לי אף חוזה. לא היה שום דיבור, אז אני לא יכול לענות. אם היו מציעים הצעה שלא לטעמי יכולתי לענות, אבל לא הייתה כזאת ולא דיברו איתי – אז אני לא יודע מה יהיה. כולם הרגישו את התואר קרוב. כל כך רצינו להביא את זה. היו לנו מאות שיחות בשבועות האחרונים שקשורות לאוהדים, אלינו וכמה זה מגיע להם ולמועדון הזה אחרי שנים באמת לא פשוטות. המסר הוא שאנחנו צריכים להרים את הראש. זה אף פעם לא קל, אבל אני מקווה שאנשים יידעו לצאת מזה כמה שיותר מהר. לומדים מזה ומתחשלים מזה".

על ההתנהגות של קלינגר וטועמה, אמר אלטמן: "אני לא יכול לשפוט אדם בשעת כעסו. יש הרבה אמוציות, במיוחד במשחק כזה כמו גמר גביע המדינה. אני לא חושב שאפשר לשפוט אותם. אתה חושב שאתה אולי כבר הולך לפנדלים, בסוף משנים את ההחלטה, זה לא הזמן לשפוט אותם. שיירגעו, יתראיינו ויגידו את מה שיש להם על הלב – אני בטוח שיבינו את זה יותר טוב". הקשר נשאל האם הוא דיבר עם קלינגר אחרי המשחק בחדר ההלבשה והשיב: "ניר ווינר, קשה לו להפסיד. קשה לו לקבל הפסדים, זה לא תמיד פשוט, במיוחד לא במשחק עם כל כך הרבה אמוציות. לאור איך שזה התפתח גם קשה לקבל את זה. זה לא פשוט. אין לי הרבה מילים להגיד, אני מתנצל, אני עדיין מעכל וכנראה שייקח לי הרבה זמן".

טקס חלוקת המדליות (ישי נאמן)
יו"ר ההתאחדות אורן חסון התייחס לתקרית האלימה לאחר פסילת השער של האדומים בסיום הודעת הברכה שלו למכבי תל אביב. חסון ביקר את ההתנהגות של אנשי הפועל תל אביב וכתב: "מוטב היה שהמעמד יכובד מצד כל המשתתפים ולא נחזה בתמונות של אובדן שליטה ועשתונות. הכדורגל שלנו ראוי ליותר מזה". יש לציין כי קלינגר וטועמה לא עלו לטקס חלוקת המדליות, אליו עלו שאר אנשי הפועל תל אביב.

שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר, הוסיף: "ברכות למכבי תל אביב על זכייתה בגביע המדינה. אחרי עונה קשה היא זכתה בגביע על המגרש ולעיני אצטדיון מלא. אני מברך את השחקנים ואנשי הקבוצה על המאבק, הכישרון והניצחון". השר טרופר התייחס גם לתקרית ולעימותים בין הצדדים: "עם זאת, לא ניתן להתעלם מהאלימות המילולית הקשה שליוותה את המשחק. לא כך אנחנו רוצים את הספורט שלנו, לא כך אנחנו רוצים את החברה שלנו. אני מגנה זאת מכל וכל".

נגישות