ארז כלפון דורש להטיל קנסות כספיים על המתפרעיםמשה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''אחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבראורן עמיאל מרוצה: ''מצאנו קצת שמחה במשחק שלנו''
נבחרת השליחים מיקס (איגוד השחייה)

אליפות אירופה: שיא חדש לשליחים, 2 שיאים לגורבנקו

שלישי | | 21:58    מאת מערכת ישראל ספורט

הנבחרת הישראלית ב-4X200 חופשי מיקס הייתה במאבק על הארד, ושיפרה משמעותית את השיא הישראלי, כשקבעה 7:32.96 דקות. גורבנקו שיפרה את השיא הישראלי ב-100 מטרים חזה וגם ב-50 מטר חזה

אליפות אירופה בשחייה נמשכה הערב (שלישי) עם כמה הישגים של נבחרת ישראל בבריכה בבודפשט. ראשונה זינקה למים אנסטסיה גורבנקו, שרשמה הישג יוצא דופן כאשר שברה שני שיאים ישראליים באותו משחה. השחיינית בת ה-18 מקרית ביאליק שיפרה בכמעט שנייה (93 מאיות) את שיאה הטרי מהבוקר ב-100 חזה והעמידה אותו על 1:06.74, תוצאה מהירה מהקריטריון האולימפי הבינ"ל. 

על הדרך, שברה בחצי המרחק גם את השיא ב-50 חזה, עם 31.33. מדובר בשיפור של שתי מאיות לשיא הקודם של עמית עברי, שנקבע בספרד ב-2015. בסיום, היא קפצה ארבעה מקומות אל המקום ה-11 בחצי הגמר, 21 מאיות מהעפלה לגמר. גורבנקו אמרה אחרי המשחה: "זה היה ה-100 חזה הכי טוב בחיים שלי ואני שמחה שזה היה כל כך טוב. התכנון היה לבוא יותר אגרסיבי ולשחות את כל ה-100 כמו ה-25 השלישי היום בבוקר. אני חושבת שזה די הצליח, חוץ מהסיבוב שדי האטתי. התכנון לא היה לפתוח 31.3, אלא 31.6, זה מה שדייב (דייויד מארש) אמר לי, אבל אם פתחתי קצת יותר מהר אז זה גם טוב".

אנסטסיה גורבנקו (איגוד השחייה)
בהמשך הצגת הגמרים, חברה גורבנקו לדניס לוקטב, רון פולונסקי ואנדי מורז לגמר ה-4X200 חופשי מיקס. הנבחרת סיימה במקום הרביעי, כשהייתה במאבק על מדליית הארד בשלהי המשחה, אולם נבחרת רוסיה היא זו שזכתה במקום השלישי בסופו של דבר. הרביעייה גם שיפרה משמעותית את השיא הישראלי, כשקבעה 7:32.96 דקות, שיפור של יותר משבע שניות לשיא הקודם שעמד על 7:40.07 ונקבע באליפות אירופה שעברה.

לוקטב פתח את ה-200 הראשון על 1:48.08, רק 3 עשיריות משיאו והזמן המהיר ביותר שלו מאז 2018. פולונסקי המשיך עם 1:48.71, מורז עם 1:57.31 וגורבנקו 1:58.86. לוקטב אמר בסיום: "ידעתי שאני פותח בין איטלקי לרוסי וידעתי שהם ישחו ממש מהר. הייתה תחרות טובה, נלחמתי פשוט והתקרבתי לשיא שלי סוף סוף. אני ממש שמח, היינו ראש בראש עם הרוסים ורוסיה זו מדינה מאוד חזקה. יש עתיד לשליחים האלה". מורז הוסיפה: "הרגשתי ממש טוב וראיתי שאנחנו כל כך קרובים לרוסים אז רציתי לתת הכל". 

גורבנקו אמרה אחרי השליחים: "אני באמת סגרתי את השליחים, היה לחץ גדול עליי ובסופו של דבר הגענו במקום הרביעי, קצת איכזב אותי אבל בכל מקרה כולנו שחינו את השיאים שלנו ושיפרנו בהרבה, גם את השיא הישראלי וגם את השיאים האישיים, אז אני נורא מרוצה להיות חלק מהקבוצה הזאת". פולונסקי הוסיף: הייתה אווירה מטורפת, היו פה תוצאות מדהימות, לפני זה נסטיה וגם כל הנבחרת, ידענו שאנחנו נלחמים על מדליה, ראיתי שדניס פותח בצורה טובה, ידעתי שאנחנו נלחמים על מדליה והלכנו על זה".

נגישות