חי מהפלייאוף: הפועל ת''א - מכבי ת''א 6:14 (רבע 1)אחרי 11 שנה: מילאן היא אלופת איטליה בפעם ה-20אחרי קאמבק אדיר: מנצ'סטר סיטי זכתה באליפות אנגליהאליפות אירופה בגלישת רוח: יואב עומר סיים במקום ה-4אשדוד: יעקב בריהון האריך את החוזה בשנתיים נוספותסטיבן אלפרד חתם לעונה נוספת במדי הפועל חדרהאין חדש תחת השמש בדרבי, מלאדן קרסטאיץ' יישאר?העונש של סכנין: הפסד טכני והפחתת 2 נק' על תנאייורד לליגה הלאומית: רז שטיין חתם בהפועל פתח תקווהפאן זון ומערך היסעים: כל ההכנות לקראת גמר הגביע
הפועל ירושלים חוגגת עם גביע המדינה (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

הגביע יורכב משמונה המוליכות בתום הסיבוב הראשון

שני | | 15:50    מאת מערכת ישראל ספורט

האיגוד החליט על שינוי במבנה המפעל לשתי העונות הקרובות: מקומות 1-4 בתום הסיבוב יוגרלו מול 5-8. במנהלת הליגה בירכו: ''מצטרפים למדינות כמו ספרד ואיטליה''. בלאומית תקפו: ''התעלמות מוחלטת מהליגה''

הנהלת איגוד הכדורסל קיבלה היום (שני) את המלצת הועדה המקצועית והחל מהעונה הבאה ולמשך שתי עונות, גביע המדינה לגברים יכלול את 8 הקבוצות הראשונות בליגת העל בסיום הסיבוב הראשון. 4 הקבוצות שיהיו במועד זה במקומות 1-4, יוגרלו נגד הקבוצות שבמקומות 5-8. מועדי משחקי רבע הגמר ייקבע ע"י ועדת הליגה והגביע ומשחקי חצי הגמר והגמר יתקיימו כנהוג עד היום בשבוע אחד במהלך חודש פברואר.

ממנהלת ליגת העל נמסר: "מנהלת הליגה מברכת את איגוד הכדורסל על שינוי שיטת הגביע והמעבר ל- 8 קבוצות הראשונות בליגה שישתתפו במפעל ובכך ישראל מצטרפת למדינות רבות כמו ספרד ואיטליה ומדינות נוספות המשחקות בשיטה זו". יו"ר המנהלת שמואל פרנקל: "אני מודה לראשי איגוד הכדורסל ויו"ר הוועדה המקצועית עמוס פרישמן שהחליטו על שינוי זה בשיטת הגביע, אליו מנהלת הליגה דחפה כבר זמן רב. אין לי ספק שזה יוביל למתח ולעניין רב בשלב הראשון של הליגה".

גביע המדינה בכדורסל (איגוד הכדורסל)
ממנהלת הליגה הלאומית נמסר כי "קיבלה בצער רב את החלטת הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל לשינוי שיטת המשחקים בגביע המדינה, תוך התעלמות מוחלטת מקבוצות הליגה הלאומית אשר מייצגות את הכדורסל הישראלי האמיתי". לאור ההחלטה, פנה עוגן יוחננוב, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, לשר הספורט בדרישה לבטל החלטה זו: "יש לפעול לביטול ההחלטה על שינוי מתכונת משחקי גביע המדינה, ולהחזיר את המתכונת הקודמת. גביע המדינה בכדורסל, אשר מייצג את כלל הכדורסל הישראלי ונועד להביא לידי ביטוי את כלל מדינת ישראל מכלל קצותיה, הן הגאוגרפיים והן החברתיים, לא יכול להתקיים עבור קבוצות הליגה הראשונה בלבד". יובהר כי קבוצות ליגת העל, אשר מקבלות תקצוב רב ממילא, יתוקצבו גם על גביע המדינה וזאת ללא קבוצות הליגה הלאומית אשר נותרו יתומות וללא מפעל בנוסף לליגה הסדירה.

במכתבו מסביר יוחננוב כי לא יעלה על הדעת שמפעל גביע המדינה בכדורסל, אשר נועד לייצג את כלל האוכלוסייה, לא מאפשר הזדמנות שווה לכולן לזכות בתואר, וכי בענפים אחרים לא קיים פורמט זה. עוד הוסיף יוחננוב במכתבו אל שר הספורט טרופר כי ככל שגביע המדינה יישאר במתכונתו החדשה יש להעביר את התקצוב שלו לקבוצות הליגה הלאומית: "אם אין ביכולתכם להחזיר את גביע המדינה למתכונתו הנוכחית, אבקש כי התקצוב למפעל גביע המדינה באמצעות משרד הספורט, יבוטל לאלתר ותקציב זה ישמש לחיזוק קבוצות הליגה הלאומית, על פי הישגים שונים וביניהם, חיזוק מעמד השחקן הישראלי ובני הנוער". מנהלת הליגה וקבוצות הלאומית רואות בחומרה את ההדרה מגביע המדינה בכדורסל. אנו תקווה כי בכוחות משותפים של כלל משפחת הספורט ההחלטה הרעה הזו תבוטל במהרה.

בנושא אחר, ההנהלה החליטה שהאיגוד יגיש בקשה לארח שני בתים ביורבאסקט 2023 לנשים וזאת במטרה לקדם את הענף. נכון להיום הגישו מועמדות אוסטריה, סלובניה ויוון ובאיגוד מעריכים שהסיכויים של ישראל לארח את הטורניר היוקרתי הזה גבוהים מה שיבטיח לנבחרת שלנו הופעה באליפות הזו אחרי כמה שנים שלא הצליחה לעלות אליו.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות