בפעם השביעית בקריירה: ליאו מסי זכה ב''כדור הזהב''נשים: ראשל''צ ספגה הפסד ראשון בליגה, ר''ג ניצחהרונאלדו תוקף: ''השתמשו בי כדי לקדם את כדור הזהב''פורסמו 11 המועמדים לתואר שער השנה של פיפ''אפ.ס.ז' הודיעה: ניימאר ייעדר בין שישה לשמונה שבועותבירם כיאל: ''מפגש עם בית''ר ירושלים זה כמו דרבי''מכבי חיפה גינתה: ''זהו אירוע ונדליזם מכוער ומביש''ח''כ דוידסון: ''אין מתקנים, אגודות, וחינוך לספורט''קומאן: ''אנחנו צריכים נקודות, זה לא קל לשחק בדוחא''מנחם קורצקי הודה: ''כשלא מבקיעים אז זה יושב בראש''
גביע ליגת האלופות (אתר אופ''א)

עסקים כרגיל: אופ''א אישרה את פורמט האלופות החדש

שני | | 12:31    מאת מערכת ישראל ספורט

בזמן שאירופה כולה סוערת סביב ההודעה על הקמת הסופר ליג, באופ''א אישרו את הפורמט החדש של הצ'מפיונס - הליגה תורחב ל-36 קבוצות החל מ-2024, שיטת הבתים תיזנח וכל קבוצה תשחק 10 משחקים

בצל הסערה הגדולה בכדורגל האירופי סביב ההודעה הרשמית על הקמת הסופר ליג, אופ"א מנסה לשדר עסקים כרגיל ואישרה היום (שני) את שינוי הפורמט של ליגת האלופות החל מ-2024, כאשר השורה התחתונה היא שהמפעל יגדל מ-32 ל-36 קבוצות ושלב הבתים יבוטל לטובת 10 משחקים בשיטת בית וחוץ.
 


כל הקבוצות יוכנסו לארבע קבוצות דירוג, שייקבעו על פי הישגי הקבוצות בליגת האלופות ובליגה האירופית בשנים האחרונות. כל קבוצה תתמודד מול שתי קבוצות מהדרג שלה ומול עוד שלוש קבוצות משאר הדרגים. הקבוצות ידורגו בטבלה אחת בהתאם להישגיהן בעשרת המשחקים שייקבעו להם. 12 הקבוצות האחרונות בטבלה יודחו בתום עשרת המחזורים הראשונים. הקבוצות במקומות 9-16 והקבוצות שסיימו במקומות 17-24 ייפגשו למשחקי נוקאאוט של בית וחוץ כשהמפגשים ביניהן ייקבעו בהתאם להגרלה שתיערך. שמונה הקבוצות שיעלו מתוך שלב הנוקאאוט יפגשו לשלב שמינית הגמר את שמונה הקבוצות שסיימו ראשונות בטבלה, ומכאן מדובר בשיטה המוכרת עד הגמר.
 


ארבעת הכרטיסים החדשים צפויים להתחלק בצורה הבאה - המקום הרביעי מהליגה החמישית בטיבה באירופה (צרפת) יקבל כרטיס נוסף, כרטיס נוסף יוענק לאלופה אחת מהליגה שמדורגת במקום ה-11 באופ"א (כרגע הטורקית), ושני מקומות ייקבעו על פי דירוג  היסטורי של אופ"א. חשוב לציין: נכון לעכשיו, אם ישראל תשמור על המיקום שלה, האלופה תלך למוקדמות ליגת האלופות למסלול האלופות, כאשר מקומות 2, 3 ומחזיקת הגביע יעפילו לליגת הקונפרס.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות