''שון ז''ל התאהב במכבי חיפה מילדות, הוא גורם מאחד''שחקני מכבי ת''א שיתפו סיפורי 15 חללי יחידת ''אגוז''אייל סגל: ''השבוע הזה הוא מהות חייו של העם היהודי''ג'מאל מארי קרע את הרצועה הצולבת וסיים את העונהאכזבה גדולה בחולון: טורניר הפיינל 8 לא ייערך בארץליאני ישפוט את מכבי ת''א - אשדוד, פריד בחיפה - ק''ששני נכי צה''ל שיתפו בכאבם את שחקני בית''ר ירושליםהוועדה: להפועל תל אביב הגיע פנדל מול הפועל חיפהריאל מדריד הודיעה: גם סרחיו ראמוס חיובי לקורונהאירועי ספורט בינלאומיים ממגוון ענפים בדרך לישראל
הצפירה בבית''ר ירושלים (דוברות המועדון)

בית''ר י-ם אירחה זוג ניצולי שואה במתחם האימונים

חמישי | | 14:06    מאת מערכת ישראל ספורט

לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הקבוצה מהבירה ערכה מפגש ''זיכרון בסלון'' עם וילי ובטי גולנברג, אוהדי בית''ר ותיקים, שריתקו את השחקנים וביקשו להעביר מסר. המשפחה תהיה אורחת הכבוד במשחקי הקבוצה

בית"ר ירושלים ממשיכה במסורת הנצחת זכר השואה וערכה היום (חמישי), יום השואה, את מפגש "זיכרון בסלון" עבור השחקנים והנהלת הקבוצה. הקבוצה התכבדה והזמינה את וילי ובטי גולנברג, זוג שורדי שואה, אשר הגיעו למתחם האימונים בבית וגן ביחד עם עוד שלושה דורות של המשפחה – בתם, נכדותיהם וגם שני נינים.

וילי ובטי, בשנות ה-80 של חייהם, הגיעו למתחם בשעות הבוקר, ושוחחו עם השחקנים ואנשי המועדון, שגילו כי וילי הוא אוהד ותיק ושרוף של הקבוצה. אחד הרגעים המרגשים היה כאשר פגש את יוסי מזרחי ואלי אוחנה, איתם שוחח ארוכות על הזמנים בהם הגיע למגרשים, ואף אהד את בית"ר כשהם היו עוד ילדים. המועדון ערך סיור במתחם לבני הזוג, אשר ניצלו את ההזדמנות לשוחח עם השחקנים. בשעה 10:00 התייצבו במרכז המגרש בבית וגן, כאשר שחקני הקבוצה עומדים מאחוריהם, מקיפים אותם ויוצרים תמונה מרגשת, כאן, בעיר הבירה שלנו.

מיזם ''זיכרון בסלון'' (דוברות בית''ר ירושלים)
לאחר מכן נכנסו שחקני הקבוצה, ביחד עם וילי ומשפחתו לחדר ההרצאות, שם שמעו את עדותו של וילי ואת עדותה של בטי. עדות מצמררת אשר בעצם ביטלה את חייהם בתור ילדים. במשך תקופה ארוכה הם חיו במקלטים, איבדו את משפחותיהם, ראו את המוות מול העיניים ואת הוריהם בפעם האחרונה, אך בסופו של דבר הכירו אחד את השנייה, עלו לארץ לאחר תקופה ארוכה בהם נמנע מהם לעלות ובסופו של דבר הקימו כאן משפחה.

לא פעם הם נשברו במהלך העדות, אך המשיכו עד לסיומה וקיבלו חיבוק עוטף מכל השחקנים שנכחו. יו"ר המועדון, אלי אוחנה וקפטן הקבוצה, עידן ורד, העניקו לגולברג חולצה חתומה ותשורות מטעם המועדון. השחקנים הזרים, אשר קיבלו תרגום, ביקשו לדבר ולהצטלם עם וילי, על מנת להביע את הערכתם. וילי, שפגש את עלי, האסלביינק, יאנקוביץ', אוקמפוס ומאתיוסיניו, ביקש מהם להיות השגרירים של השואה במדינותיהם ולהפיץ את הסיפור. לאחר מכן היה אורח הקבוצה באימון ואף יגיע למשחקה הביתי הקרוב של הקבוצה.

עם עידן ורד, יוסי מזרחי ואלי אוחנה (דוברות בית''ר ירושלים)
וילי, אוהד מסור של בית"ר, ביקש למסור לאוהדי הקבוצה ולעם ישראל: "זאת היתה זכות גדולה מאוד בשבילנו להיות כאן. הפסקתי ללכת למגרשים בגלל גזענות, כי לא יכולתי לשמוע את זה. אלה קריאות שהיו מחזירות אותי אחורה, ומציפות בי זכרונות קשים. אני רואה את המועדון ורואה את הדרך שבה הוא הולך, תמיד הייתי גאה להיות בית"רי והשחקנים והאוהדים חייבים להבין מה עומד מאחורי הסמל הזה. אני מבקש מכל הלב שכל החברה הישראלית תהיה יותר רגישה לנושא".

בהמשך הערב יארחו במועדון את יוליוס בראון, שורד שואה, אשר יגיע לשוחח עם נערי מחלקת הנוער, על מנת להמשיך את הנצחת השואה והעברת המורשת לדורות הבאים.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות