0:0 לאתלטיקו מדריד מול בילבאו, ז'ואאו פליקס הורחקאליאל פרץ כבש ובישל לבריבו, הפסד לווייסמן בספרדואן לוון: ''משחק שהיינו חייבים לנצח, זה נותן לנו דחיפה''בכר: ''מוכן לקחת אליפות כל עונה ולהפסיד למכבי ת''א''יש דברים שלא משתנים: 1:2 למכבי ת''א על מכבי חיפהגוטליב: ''מה צריך לקרות כדי ששחקנים ירגישו בטוחים?''1:1 להפועל ת''א מול פ''ת, גוטליב פגע באוהד והורחקרוני לוי: ''רוקאביצה? מבחינתי החילוף שלו היה מוקדם''הפועל נוף הגליל במקום הראשון אחרי 0:2 על אשדודאינטר הביסה 1:6 את בולוניה ועלתה למקום הראשון
אורי גלין (באדיבות המשפחה)

אבל באתלטיקה הישראלית: אורי גלין הלך לעולמו

שני | | 11:52    מאת מערכת ישראל ספורט

מי שהיה אתלט אולימפי ועמית כבוד של משפחת האתלטיקה הישראלית נפטר בגיל 93 והותיר אחריו אישה ושני ילדים. בלט במיוחד במקצוע זריקת הדיסקוס. זכור גם כטייס שהתרסק לקהל באסון המעיין ב-1954

אורי גלין (לימים שינה את שמו לאוריון גלין- גלר) הלך לעולמו היום (שני) בגיל 93 והותיר אחריו אישה ושני ילדים. הוא היה אתלט אולימפי ישראלי ועמית כבוד של משפחת האתלטיקה הישראלית. לפני קום המדינה הוא שירת בפלמ"ח והשתתף במבצע יפתח – כיבוש הגליל. עם שחרורו מצה"ל הוא התמקד בשני תחומי פעילות ששבו את ליבו: הטייס והספורט.

גלין סיים קורס טייס אזרחי והחל בפעילות אתלטית באגודת הפועל פתח תקווה. עד מהרה הוא התרכז במקצועות הכוח ובמיוחד בלט במקצוע זריקת הדיסקוס. התקדמותו הייתה מהירה מאוד ובתוך זמן קצר הוא זכה ארבע פעמים ברציפות בתואר אלוף ישראל (בין השנים 1952 עד 1956). ביום 19.4.1952 הוא שבר לראשונה את השיא הישראלי של זאב שטיל בזריקת דיסקוס והעמידו על 43.28 מ'. מאז הוא שיפר את שיאו שלו עוד חמש פעמים עד אשר קבע תוצאה של 48.03 מ' בפתח תקווה בתאריך 12.10.1956. שיאו זה של גלין- גלר נשבר כחלוף ארבע שנים על ידי גדעון אריאל. בזכות הישגיו צורף גלין-גלר למשלחת האולימפית הראשונה של ישראל באולימפיאדת הלסינקי 1952.

אורי גלין בימיו כאתלט (צילום: באדיבות המשפחה)
בסוף שנות החמישים עבר גלין- גלר לארצות הברית שם סיים בהצלחה את לימודי הרפואה. הוא המשיך בקריירה אקדמאית באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה שם שימש כפרופסור לאנטומיה. באמצע שנות השמונים שב אוריון - גלר לישראל, התיישב בכפר סירקין ועסק בהתנדבות בתחומי פעילות שונים, אשר העיקרית בהם  -  הקמת עמותת ש.א.י. (שוחרי אתלטיקה בישראל). אוריון הצליח לסחוף אחריו מכוח אישיותו הכריזמאטית, מרצו ודבקותו במטרה, רבים וטובים ובמשך השנים הצליח לגייס עבור האתלטיקה בישראל מאות אלפי ש''ח אשר הוקדשו לחלוקה בקרב אתלטים צעירים. כמו כן היו יו"ר איגוד האולימפיאנים במשך שנים רבות כשייצג את ישראל בעולם בפעילויות השונות בתחום. כל פועלו למען האתלטיקה נעשה בהתנדבות ובאהבה.

ב-1954 היה מעורב ב"אסון המעגן" כשמטוסו התרסק לתוך העצרת לחנוכת האנדרטה לזכר הצנחן פרץ גולדשטיין בקיבוץ מעגן הסמוך לכינרת, כדי להעלות את פועלם של הצנחנים שנשלחו במלחמת העולם השנייה לאירופה להציל יהודים. 17 אנשים נהרגו, בהם ארבעה מוותיקי הצנחנים: דב הררי, אריה פיכמן, יהודה אחישר ושלום פינצי, עפרה ודניאל סירני, כלתו ובנו של הצנחן אנצו סירני, בן-ציון ישראלי, מראשי תנועת התיישבות העובדת, אליהו (אליק) שומרוני, מזכ"ל קיבוץ אפיקים ומייסד הנח"ל, וציפורה כסה, אשת ציבור ורעייתו של חבר הכנסת יונה כסה. ראש הממשלה משה שרת ושרים אחרים היו בקרבת מקום ההתרסקות, אך לא נפגעו. גלין עמד למשפט אזרחי והואשם בגרימת מוות ברשלנות. הוא זוכה לבסוף על-ידי בית המשפט.

נגישות