נקבע סגל נבחרת ישראל לאליפות העולם בשחייה ביוניב''ש: ''לאורך כל העונה שחקנים לא משחקים באחריות''בעקבות הפארסה: בני סכנין נקנסה ב-250 אלף ש''ח''לא הגעתי לכאן בשביל כסף, ידעתי שאני לוקח הימור''מיורדת ליורדת: שי ברדה מונה למאמנה של מכבי פ''תזעם במכבי חיפה, אוהדים יגישו תביעות נגד בני סכניןהתרחקה מהצ'מפיונס: ארסנל הפסידה 2:0 לניוקאסלהפועל אשדוד איזנה ל-1:1 את סדרת הגמר מול רמה''שבכר בדרך לספרי ההיסטוריה: מספרי האליפות הירוקהקרסטאיץ': ''לא יודע אם אני רוצה להישאר במכבי ת''א''
פורמולה 1 (טוויטר)

מתניעים את המנועים: עונת הפורמולה 1 יוצאת לדרך

שבת | | 14:00    מאת רועי ינקלוביץ

הקורונה עדיין כאן ומשפיעה גם על הספורט המוטורי, אך העונה החדשה יוצאת לדרך בשבת וראשון. בעונה ה-72 של הפורמולה, שתי קבוצות מיתגו את עצמן מחדש ואלונסו חוזר, אך מי יצליח לגבור על המילטון?

הקרקס הנודד הגדול בעולם, סבב מרוצי הפורמולה 1 חוזר בסוף השבוע, במרוץ בחריין. העונה הנוכחית, ה-72 בהיסטוריה, תהיה הגדולה ביותר בכל הזמנים. 23 מרוצים בתוך קצת יותר מתשעה חודשים, עונת 2021 מבטיחה להיות עונה מסקרנת.

לואיס המילטון מכוון להיות נהג הפורמולה 1 המצליח ביותר על הסף, עם האפשרות לאליפות נהגים שמינית שתעלה אותו מעל מיכאל שומאכר בראש הטבלה בכל הזמנים. רד בול נראית כמו המתמודדת הכי קרובה למרצדס עם הסיכוי הטוב ביותר להביא לסיום העידן הנוכחי ולסיים את השליטה הרב שנתית של "חיצי הכסף".
 


בגזרת הנהגים דניאל ריקארדו עבר למקלארן כשהקבוצה שואפת להמשיך ולהתחדש ולחזור לקדמת  הפורמולה 1 בעוד אלוף העולם פעמיים פרננדו אלונסו תופס את מקומו באלפין (לשעבר רנו). פרארי מצפה לשיפור הביצועים ביחס לשנה שעברה מיחידת הכוח שלה בשנת 2021 והשם שומאכר חוזר לפורמולה 1 כשמיק שומאכר, בנו של מיכאל, יופיע לראשונה בהאס. לסבב נוספו מרוץ הרחוב של ג'דה בסעודיה והגרנד פרי ההולנדי חזר. בשל מגפת הקורונה העולמית עוד לא ידועות כמויות הקהל שיהיו נוכחות בכל מרוץ.

הזווית הישראלית בסבב היא רוי ניסני , שמשמש זאת השנה השנייה ברציפות כנהג המבחנים הרשמי של קבוצת וויליאמס. ניסני עצמו ינהג בקבוצת דאמס מסבב הפורמולה 2 שמרוציו ייערכו במקביל לחלק ממרוצי סבב הפורמולה 1, באותם מסלולים, שלושה מרוצים בסוף שבוע, במקום שניים כמו בעונות הקודמות. הגוף המארגן של המרוצים, ה-FIA החליט שבשל מגיפת הקורונה השינויים הרבים שתוכננו במבנה המכוניות לעונה הקרובה יידחו ל-2022.

לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת עונת הפורמולה אחת של 2021.
 


קבוצת מרצדס

נהגים: לואיס המילטון וולטרי בוטאס

מרצדס נכנסת בלתי מנוצחת לעונה האחרונה של תקופת הכללים הנוכחית, כשהיא זכתה בכל  אליפויות העולם מאז 2014. האם 2021 תחזור על עצמה? זה עשוי להיות קרב מכיוון שהקבוצה לא נהנתה מההתחלה  המוצלחת והרגילה של העונה, ונהגיה נהגו  את הקילומטראז' הנמוך ביותר מכל קבוצה במהלך מבדקי טרום העונה. רכב ה-W12 נראה קצת יותר קשה לנהיגה עבור נהגי הקבוצה  לעומת קודמו, אבל הקבוצה לא זכתה בשבע באליפויות רצופות ללא סיבה. כל הבעיות שעומדות כעת בפני הקבוצה בוודאי ייפתרו במוקדם ולא במאוחר.

רד בול

נהגים: מקס ורסטאפן וסרחיו פרז

רד בול היא קבוצה שבדרך כלל מסיימת את העונה באקורד גבוה , נראה כי רד בול סחבה סוף סוף חלק מהמהירות הזו לשנה החדשה. מקס ורסטאפן עמד בראש המבחנים לפני העונה ורכב ה- RB16B נראה הרבה יותר יציב מגרסתו הקודמת שחלק האחורי היה בלתי צפוי. נראה שהתכונות הלא-טובות האלה שופרו עם שינויי התקנות, ובתוספת סרחיו פרס, הקבוצה נראית ככזאת שעשויה להוות איום לא קטן על מרצדס החזקה.
 


מקלארן רייסינג

נהגים: דניאל ריקארדו ולנדו נוריס

מקלארן הייתה אחת הקבוצות שעזבו את מבחני טרום העונה המאושרת מכולן. הצוות נראה כאילו הוא עבר ממנוע רנו למרצדס בצורה חלקה והראה קצב מבטיח בכל שלושת הימים. דניאל ריקארדו סיים את מפגשי הבוקר ברכב המהיר מכולם כך שנראה כי גם התאקלם בסביבה חדשה מיד, ולנדו נוריס בנה בעקביות על הופעותיו הקודמות; 2021 נראה מבטיח עבור הצוות.

אסטון מרטין פורמולה 1

נהגים: סבסטיאן פטל ולאנס סטרול

רייסינג פוינט שינתה את שנה העונה לאסטון מרטין .הקבוצה ספגה ביקורות רבות  עם הרכב של העונה שעברה, דמוי  המרצדס ו- AMR21 2021, הרכב החדש, ממשיך את הפילוסופיה של העיצוב. אסטון מרטין משתמשת במבנה רכב  נמוך כמו מרצדס, אם כי בהופעות הראשונות, זו עשויה להיות נקודה נגדה. מכוניות במבנה גבוה יותר נראו הרבה יותר נוחות עם שינויי הרגולציה החדשים במהלך מבחני טרום העונה. עם הצטרפותו של אלוף העולם ארבע פעמים סבסטיאן פטל לקבוצה ומפעל חדש בבנייה, הצוות בראשותו של לורנס סטרול (אביו של לאנס) מכוונת גבוה.
 


אלפין פורמולה 1

נהגים: פרננדו אלונסו ואסטבן אוקון

רבות דובר על מבנה הניהול הייחודי  של אלפין פורמולה 1, לשעבר קבוצת רנו. עם עזיבתו של סיריל אביטבול והגעתו של דייוויד בריביו מקבוצת המוטו GP של סוזוקי, הצוות אומר כי יסתדרו בלי מנהל צוות מסורתי בראש. האם היא יכולה לנהל את פרננדו אלונסו החוזר לסבב? אלוף העולם  פעמיים עושה את הקאמבק שלו בשנת 2021 לאחר עזיבתו של דניאל ריקארדו למקלארן. האוסטרלי התאכזב מהפרויקט ארוך הטווח שרנו הבטיחה לו ולא קיימה; האם הספרדי יהיה סבלני באלפין?

סקודריה פרארי

נהגים: שארל לקלר וקרלוס סיינז

ללא ספק, 2020 הייתה העונה הגרועה ביותר של פרארי מזה למעלה מ-40 שנה. הקבוצה צנחה למקום השישי בדירוג עם שלוש הופעות פודיום בלבד לאורך כל העונה. היחסים בתוך הקבוצה היו עכורים למדי  כשנודע כבר במהלך העונה שסבסטיאן פטל  יסיים את חלקו בקבוצה בסוף השנה, אך הבעיות העיקריות של הקבוצה נבעו מההסדר הפרטי שלה עם ה- FIA (הגוף המארגן של המרוצים)  על יחידת הכוח שלה. השנה, הצוות אומר כי נתוניו מצביעים על כך שהוא השיג יתרון מבחינת המהירות הגבוהה ביותר לעומת השנה שעברה, והגעתו של קרלוס סיינץ עשויה להמשיך ולהמריץ מחדש את היושבים במראנלו.

אלפא טאורי

נהגים: פייר גאסלי ויוקי צונודה

אלפא טאורי היא קבוצה נוספת בתהליך והייתה אחת הקבוצות  החזקות יותר במהלך בדיקות טרום העונה. פייר גאסלי זינק מההדחה שלו מרד בול והפך לראשונה למנצח במרוץ  פורמולה 1 במונזה בעונה שעברה. הצטרפותו של הנהג היפני יוקי צונודה הופכת את הקבוצה  השנה להרכב מבטיח. צונודה נהנה מעלייה מהירה בעולם המרוצים החד-מושביים, והיפני עלה מהפורמולה 4 היפני  לפורמולה 1 תוך חמש שנים בלבד. הוא סיים את המבחנים במקום השני בזמני ההקפה ביום האחרון של המבחנים.
 


אלפא רומיאו

נהגים: קימי ראיקונן ואנטוניו ג'ובינאצי

אחת משלוש הקבוצות היחידות שהציגו מערך נהגים ללא שינוי בשנת 2021, אלפא רומיאו דבקה במה שהיא יודעת לעונה החדשה. ההתמקדות שלה היא לקראת שינויי הרגולציה של 2022 ובקבוצה אמרו שהם לא רוצים להתמודד עם האתגרים של נהג חדש בשנה מכריעה לפיתוח. הניסיון של קימי ראיקונן יהיה כנראה חיוני, אך כך גם ההבטחה לעוד כוח ממנועי הפרארי.

האס

נהגים: מיק שומאכר וניקיטה מאצפין

החזרת שמו של שומאכר לפורמולה 1 היא אחד מסיפורי המפתח לקראת העונה החדשה. מיק שומאכר לקח את תואר הפורמולה 2 בעונה שעברה אך יכול לחוות שנת בכורה קשה בפורמולה 1. קבוצת האס הבהירה כבר את כוונותיה וכבר ממוקדת לקראת עונת 2022. המכונית זכתה לשדרוגים מוגבלים מאז תחילת עונת 2020, אך השקעה חדשה של דמיטרי מאצפין (אביו של ניקיטה)  ונותנת החסות החדשה אוראלקאלי (בבעלותו של מאצפין) עשויה לשפר את גורלה של האס.

וויליאמס רייסינג

נהגים: ג'ורג' ראסל וניקולס לאטיפי

2021 היא העונה המלאה הראשונה ללא בן משפחה של וויליאמס בראש הצוות המנהל של הקבוצה. במקומם, סיימון רוברטס נכנס לתפקיד מנהל הקבוצה כשג'וסט קפיטו חזר ל- F1 כמנכ"ל הקבוצה לאחר תקופה קצרה בעבר במקלארן. לדורילטון קפיטל יש תקוות גדולות לקבוצה, אך ככל הנראה השיפורים הגדולים לא צפויים עד 2022. ג'ורג 'ראסל  כיכב בקבוצה בשנה שעברה, וכששני נהגי מרצדס יצאו מחוזה בסוף העונה, נסיעה בצוות הבכיר של הקבוצה נראית אפשרית עבור שני נהגי וויליאמס.
 


הנהגים והקבוצות לעונת 2021:

מרצדס AMG

(מספר רכב) (שם)

44: לואיס המילטון

77: ולטרי בוטאס

פרארי

16: שארל לקלרק

55: קרלוס סאיינז

רד בול רייסינג

11: סרחיו פרז

33: מקס ורסטאפן

אלפין

14: פרננדו אלונסו

31: אסטבאן אוקון

האאס

9: ניקיטה מאצפין

47: מיק שומאכר

מקלארן

3: דניאל ריקרדו

4: לנדו נוריס

אסטון מרטין פורמולה 1

5: סבסטיאן פטל

18: לאנס סטרול

אלפא רומיאו

7: קימי רייקונן

99: אנטוניו ג'ובינאצי

אלפא טאורי

10: פייר גאסלי

22: יוקי טסונודה

וויליאמס

63: ג'ורג' ראסל

6: ניקולאס לאטיפי
 


לוח המרוצים:

סיבוב    מרוץ                                              תאריך
1           מנמה, בחריין                               28 במרץ 2021

2           אמיליו רומאנה, אימולה, איטליה    18 באפריל 2021

3          אלגארבה, פורטוגל                           2 במאי 2021     

4          ברצלונה, ספרד                                 9 במאי 2021   

5          מונטה קרלו, מונאקו                        23 במאי 2021 

6          באקו, אזרבייג'אן                               6 ביוני 2021

7         מונטריאול, קנדה                             13 ביוני 2021          

8          מסלול פול ריקארד, צרפת                27 ביוני 2021           

9          שפילברג, אוסטריה                         4 ביולי 2021

10        בריטניה סילברסטון, בריטניה          18 ביולי 2021

11        הונגרורינג,בודפשט                     1 באוגוסט 2021

12        בלגיה,ספא פרנקושאן                29 באוגוסט 2021

13        זנדפורט, הולנד                          5 ספטמבר 2021

14       איטליה מונזה, איטליה             12 בספטמבר 2021

15      סוצ'י, רוסיה                           26 בספטמבר  2021

16      מרינה ביי, סינגאפור                   3 באוקטובר 2021

17     סוזוקה, יפן                              10 באוקטובר 2021  

18     יוסטון, ארה"ב                            24 באוקטובר 2021

19      מקסיקו סיטי, מקסיקו               31 באוקטובר 2021

20      אינטרלאגוס, ברזיל                     7 בנובמבר 2021

21     מלבורן, אוסטרליה                       21 נובמבר 2021

22    ערב הסעודית, ג'דה                      5 בדצמבר 2021

23   יאס מרינה, אבו דאבי                   12 בדצמבר 2021

נגישות