ריאל מדריד בפסגה אחרי 1:2 על ברצלונה בקלאסיקוורד: ''משחק נפל, אני מתבייש. ככה זה לא יכול להימשך''מחכה לקיץ: בית''ר ירושלים נכנעה 1:0 למכבי נתניהחומסקי: ''אנחנו בתקופה קשה, סף השבירה שלנו נמוך''סימן לבאות? באיירן מינכן סיימה ב-1:1 מול אוניון ברליןרוני לוי: ''ספגנו מהתקפה אחת וזה הכניס אותנו ללחץ''למרות ההרחקה של זלאטן: מילאן ניצחה 1:3 בפארמהשיא ישראלי וניצחון לאנסטסיה גורבנקו ב-200 מטר גבעדיין ללא ניצחון: רק 1:1 להפועל ב''ש בקריית שמונהבתוספת הזמן: בני יהודה סחטה 1:1 מול סכנין בחוץ
יעל ארד, יגאל כרמי, חילי טרופר וגילי לוסטיג (הוועד האולימפי)

ארד: ''שוויון אמיתי ישפיע גם על החברה הישראלית''

ראשון | | 19:03    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר וועדת הספורט דיברה בהנהלת הוועד האולימפי וציינה את יום האישה הבינלאומי: ''רק ייצוג שווה ומימון המעודד צמיחה יובילו שוויון''. כרמי: ''יש לקדם שוויון מגדרי, מחויבים לתכנית הרב שנתית לקידום שוויון''

הנהלת הוועד האולימפי בישראל ציינה היום (ראשון) את יום האישה הבינלאומי. יו"ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי אמר: "קידום השוויון המגדרי בספורט ובכלל הוא בעל חשיבות לאומית מהמעלה הראשונה. אנו מאמינים שנצליח לשנות את המציאות ולקדם שוויון מגדרי בספורט על- ידי פעולות בכל הרבדים של הנהלת הוועד האולימפי בישראל ברוח התנועה האולימפית, בראשותו של ד"ר תומאס באך, המוביל בנחישות עמדה ברורה ומעשים החותרים לשוויון מגדרי".

כרמי הוסיף: "לצד טיפוח וקידום ספורטאי וספורטאיות העלית בישראל, תפקידנו לשמור ולפעול לאורם של הערכים האולימפיים ובכללם שוויון בין המינים וחיזוק תפקיד הספורט בחברה, המהווה אחת הפלטפורמות העוצמתיות לשינוי פני המציאות עבור ילדות, נערות ונשים. האמנה לשוויון מגדרי עליה חתמנו בוועד האולימפי בישראל בשנת 2018 מהווה מצפן מתווה דרך. אישרנו את התקינה המגדרית והתכנית האסטרטגית הרב שנתית לקידום השוויון המגדרי ואנו מחויבים לה". 
 
מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג: "הושגה התקדמות רבה בקידום שוויון מגדרי בזכות החלטתנו להקים ועדה ייעודית לקידום הנושאים המגדריים, שיתוף פעולה עם מנהל הספורט, עבודה עם איגודי הספורט שהצטרפו לקריאתנו וכל הספורטאים והספורטאיות המחויבים לנושא ופועלים לקידומו. לפני מספר חודשים, פרסמנו את תמונת המצב בספורט האולימפי בישראל. אנו נמשיך לתקצב פעילויות, לנטר התקדמות ולהציב את הנושא על סדר יומנו תוך חתירה לצמצום הפערים המפלים".

יו"ר ועדת הספורט בוועד האולימפי בישראל, יעל ארד: "רק ייצוג שווה של ספורטאיות ומאמנות, מימון המעודד צמיחה ושוויון לנשים, סלילת הדרך לנשים לקבל הכשרה לניהול ספורט והעלאת המוטיבציה של נשים להתפתח בעולם הספורט יביא לשוויון אמיתי בספורט וישפיע גם על החברה הישראלית".

יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי, סוזי יוגב: "תכלית פעולותיה של הוועדה לשוויון מגדרי, להאיץ את התהליכים להבטחת שוויון מגדרי בספורט באמצעות הוועד האולימפי בישראל. אני יודעת שיש לנו מנהיגי ומנהיגות ספורט רבים, בעלי קול חזק ומשפיע, אשר בנאורותם כבר פועלים ויוצרים שינוי במקומותיהם. עם זאת, שינוי בספורט בישראל נוכל לעשות אם נעשה הרבה יותר, הרבה יותר מהר וביחד!".

נגישות