ריאל מדריד בפסגה אחרי 1:2 על ברצלונה בקלאסיקוורד: ''משחק נפל, אני מתבייש. ככה זה לא יכול להימשך''מחכה לקיץ: בית''ר ירושלים נכנעה 1:0 למכבי נתניהחומסקי: ''אנחנו בתקופה קשה, סף השבירה שלנו נמוך''סימן לבאות? באיירן מינכן סיימה ב-1:1 מול אוניון ברליןרוני לוי: ''ספגנו מהתקפה אחת וזה הכניס אותנו ללחץ''למרות ההרחקה של זלאטן: מילאן ניצחה 1:3 בפארמהשיא ישראלי וניצחון לאנסטסיה גורבנקו ב-200 מטר גבעדיין ללא ניצחון: רק 1:1 להפועל ב''ש בקריית שמונהבתוספת הזמן: בני יהודה סחטה 1:1 מול סכנין בחוץ
כל יציע בנפרד. אצטדיון סמי עופר (אליאב אוזן)

ראשי המנהלות לאש: ''אפשר איכלוס של שליש מכל יציע''

שלישי | | 11:09    מאת אדי חליאבין

יו''ר מנהלת הכדורגל ארז כלפון ויו''ר מנהלת הכדורסל שמואל פרנקל פנו לממונה הקורונה פרופ' אש, בו דרשו לאשר את המתווה שהוצע: "יש להתייחס לכל יציע בנפרד. כולם משתוקקים בחלוף שנה לחזרת האוהדים''

הממשלה אישרה אמש עקרונית את קיום הפעימה השלישית בתכנית היציאה של משרד הבריאות כמתוכנן החל מיום ראשון הקרוב, כאשר בין היתר אושר שבאמצעות התו הירוק תתאפשר ישיבה גם בפנים וגם בחוץ בבתי קפה ומסעדות, פעילות מלאה של בתי המלון, גני אירועים, אטרקציות וכנסים. ומה עם חזרת הקהל למגרשים? הבוקר (שלישי) שלחו יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון ויו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל שמואל פרנקל מכתב לממונה הקורונה פרופסור נחמן אש ובו בקשה לאשר פיילוט כניסה של שליש מתכולת כל אחד מיציעי האצטדיון\אולם.

במכתב נכתב בין היתר: "בהמשך לשיחות בשבועות האחרונים ולפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר, בה הבטחת שתתן את תשובתך למתווה להחזרת הקהל עד מחר (רביעי), נבקש לבנות אליך פעם נוספת באשר לחזרת הקהל למשחקי הכדורגל והכדורסל של הליגות המקצועניות בישראל וזאת לאחר שנה שלמה בה הקהל לא הגיע לאצטדיונים בשל נגיף הקורונה. אבקש להבהיר שוב את עמדתנו ולפיה יש להתייחס לכל יציע כאל אירוע בפני עצמו, בהתאם לכך נבקש לאשר בתחילת הפיילוט כניסה של שליש (33.3%) מתכולת כל אחד מיציעי כל אצטדיון/אולם".

המכתב שנשלח היום (צילום מסך)
עוד נכתב כי "בשל המורכבות העצומה של ניהול אירוע מסוג זה והיעדר הניסיון, נדרש זמן היערכות משמעותי וגדול מהיערכות למשחק רגיל של לפחות שבוע טרם חזרת הקהל ולכן מבקשים כי ההחלטה תתקבל בהתאם כדי לאפשר זמן היערכות. האוהדים הם לב ליבה של החוויה הספורטיבית. בכדורגל המקצועני; הציבור, הקהל, השחקנים והקבוצות, כולם משתוקקים בחלוף שנה שלמה - לשוב ולקיים את חגיגת הספורט וחזרתם היא צו השעה. אנו בטוחים כי כשם שהבטחת תעשה את כל הדרוש לשם חידוש הספורט המקצועני בישראל - בצורה אחראית, מבוקרת ומדודה".

כלפון אמר הבוקר: "החזרת האוהדים למגרשי הכדורגל אחרי שנה בבתים היא המשימה החשובה ביותר שלנו. אנו מקווים ומצפים, שמשרד הבריאות יאשר את המתווה שהגשנו, שכולל אכלוס התכולה של שליש מכמות האוהדים בכל יציע באצטדיון. המתווה שהגשנו נתמך גם על ידי המשטרה, הקבוצות ומנהלי האצטדיונים. אין שום סיבה בעולם מדוע לא ניתן יהיה לאשר כניסתם של אוהדים מחוסנים ומחלימים, בהמשך לשלב הבא בשחרור המשק, כפי שנקבע ע"י הממשלה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות