משחק אחד מתואר: דסה עלה עם ויטסה לגמר הגביעניצחון 21 ברציפות למנצ'סטר סיטי, 1:4 ביתי על וולבסדורטמונד בחצי הגמר עם 0:1 על מנשנגלאדבך בחוץספרופולוס: ''מתסכל להפסיד שוב, אך נילחם עד הסוף''ותודה למחליפים: יובנטוס ניצחה 0:3 את ספציה בביתחימקי הדהימה את ריאל, ברצלונה ניצחה את קטשלמרות הקאמבק: מכבי ת''א הפסידה לצסק''א מוסקבההפועל ירושלים מעדה, איכסל ניצחה 0:1 את נוף הגלילפשוט לא מסוגלת: רק 0:0 לבני יהודה אצל הפועל חדרהמכה לאשדוד: קרע בשריר לאוואני, ייעדר לפחות שבועיים
נובאק דג'וקוביץ' עם התואר הנכסף (האתר הרשמי)

ענק: דג'וקוביץ' זכה בפעם התשיעית באליפות אוסטרליה

ראשון | | 12:41    מאת מערכת ישראל ספורט

המדורג ראשון בעולם הוכיח שהוא המלך הבלתי מעורער של הטורניר היוקרתי במלבורן ועם 5:7, 2:6, 2:6 על דניל מדבדב (4), הוא השיג גרנד סלאם 18 - רק 2 פחות מנדאל ופדרר. בדרך להיות הגדול מכולם?

המלך הבלתי מעורער של אוסטרליה: המדורג ראשון בעולם, נובאק דג'וקוביץ', זכה היום (ראשון) באליפות אוסטרליה הפתוחה בפעם התשיעית בקריירה - שלוש האחרונות ברציפות - והפך לשיאן הזכיות במלבורן. את הזכייה ה-18 שלו בגרנד סלאם, רק 2 פחות מרוג'ר פדרר ורפאל נדאל, הוא עשה עם 5:7, 2:6, 2:6 מרשים על המדורג רביעי, דניל מדבדב אחרי שעה ו-53 דקות בלבד. דג'וקוביץ' עלה למאזן מדהים של 82 ניצחונות לעומת שמונה הפסדים לאורך השנים באוסטרליה, כאשר הסרבי השלים ניצחון תשיעי בתשעה גמרים. ההפסד היום היה הראשון של מדבדב בשנת 2021 (הראשון אחרי 20 משחקים רצופים) והשני בקריירה שלו בגמר גראנד סלאם, אחרי שב-2019 הוא נוצח על ידי רפאל נדאל באליפות ארצות הברית הפתוחה.
 


מהלך המשחק

דג'וקוביץ' פתח את המערכה הראשונה עם אייס והמשיך לניצחון מהיר במשחקון הראשון. מדבדב פתח טוב את משחקון ההגשה שלו אבל הסרבי תקף והשיג שבירה ראשונה מוקדמת - 0:2. המגמה נמשכה עם ניצחון על האפס במשחקון הבא ורק אז מדבדב עלה על הלוח - 3:1. הרוסי השיג שתי אפשרויות שבירה והצליח להגן טוב מספיק כדי לנצל את הראשונה - 3:2. את המשחקון השישי דג'וקוביץ' התחיל אגרסיבי אבל נקודה יפהפייה של מדבדב ומשחקון על האפס קבעו 3:3. השניים שמרו על ההגשות במשחקונים הבאים עד ל-5:6 לדג'וקוביץ', ובדיוק אז הוא השיג שלוש נקודות שבירה, ניצל את השלישית ולקח את המערכה - 5:7 למדורג ראשון.
 


מדבדב הרים את הראש מהר מאוד אחרי ההפסד במערכה הראשונה והשיג שבירה מהירה בדרך ל-0:1 קריטי. נולה לא התרגש והחזיר עם שבירה משלו, בהמשך הסרבי המשיך במומנטום ושמר על משחקון ההגשה שלו הפעם - 1:2. הקהל ביציע הרעיש לא מעט וגרם לעצירות קצרות, אבל לסרבי זה לא הפריע בדרך לשבירה שנייה - 1:3.דג'וקוביץ' המשיך להיות דומיננטי ועלה ל-1:4, מדבדב הצליחה לצמק מעט ל-2:4 לפי שנולה סגר את המשחקון עם הגשה פנטסטית ותגובה לא מספיק טובה של מדבדב, 2:5. שוב שבירה של נולה, ניצחון גדול במערכה נוספת ודומינטטית ביותר הפעם של הסרבי. 2:6 נהדר לדג'וקוביץ' במלבורן.
 


נולה התאושש מפתיחה רעה למשחקון ועם הרבה אופי הצליח לשמור על ההגשות בסופו של דבר עם 0:1 חשוב. הסרבי השיג שבירה נוספת ושמר על ההגשות שלו בדרך ל-0:3 מרשים. הרוסי הצליח לשמור על משחקון ההגשה שלו הפעם וצימק ל-3:1, אלא שגם הפעם מדבדב לא הצליח להשיג שבירה, דג'וקוביץ' המשיך להציג יכולת נהדרת ועלה ל-1:4. הרוסי הצליח לשמור על ההגשה שלו וצימק ל-4:2, לפני שנולה הוכיח הרבה עוצמות ולמרות משחקון לא פשוט, הצליח לשמור על ההגשה שלו ועלה ל-2:5. מדבדב הגיש כדי להישאר במשחק, אך דג'וקוביץ' הצליח להשיג שבירה, השלים 2:6 ו-0:3 במערכות.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות