נוריץ' שבה לפרמייר ליג, ווסטהאם חטפה 3:2 מניוקאסלאלישע לוי: ''הפועל חדרה מוכיחה שצריך לכבד אותה''דו''ח שיפוט חמור נגד חולון: ''מכרתם את המשחק''אבל בכדורסל הישראלי: יו''ר נהריה ניסים אלפסי נפטרקורצקי: ''אנחנו ממש לא בתחושה שכבר נשארנו בליגה''בבית''ר י-ם מאמינים: יאנקוביץ' לא יתעקש להישאר פהדני אבדיה לא קלע, 115:117 לוושינגטון על ניו אורלינסטוטנהאם ואברטון סיימו ב-2:2, צמדים לקיין וסיגורדסוןג'ודו: גפן פרימו זכתה במדליית הארד באליפות אירופהרביד גזל: ''זו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלנו''
צ'לסי הופקינס (מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

בשורה חשובה: אושר תקציב של 6 מיליון ש''ח לסל נשים

רביעי | | 19:53    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד הספורט אישר כי 600 אלף ש''ח יועברו לכל קבוצה בליגת העל לטובת חיזוק מעמד השחקנית, יו"ר המנהלת, הילה קניסטר בר דוד, מברכת: ''אנחנו מתחילים לראות את השינוי אך לפנינו עוד דרך ארוכה''

קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל קיבלו היום (רביעי) מאות אלפי שקלים, במסגרת התכנית לעידוד מעמד השחקנית הישראלית, תקציב שחולק עד כה לקבוצות הגברים בלבד בענפי הכדורסל והכדורגל. במסגרת התקציב שיחולק לראשונה, תקבל כל קבוצת נשים בליגת העל בכדורסל סכום של עד 600 אלף ש"ח העונה. מדובר בסכום כולל של כ-6 מיליון ש"ח לעונה. היום העביר משרד התרבות והספורט לקבוצות כ-3 מיליון ש"ח.

יצויין כי גם קבוצות כדורגל הנשים מקבלות  בממוצע של כ-300 אלף ש"ח העונה וכל זאת כנגד עמידה בקריטריונים שונים כגון מספר השחקניות הישראליות על המגרש, איכות הצוות המקצועי והשקעה בקבוצות הנערות. לשם השוואה, בשנה שעברה קיבלו קבוצות כדורסל הנשים בליגת העל כ-67 אלף ש"ח בלבד וקבוצות כדורגל הנשים לא זכו לתקציב כלל בעוד קבוצות הגברים בענפי הכדורגל והכדורסל קיבלו סכום כולל של כ 14 מיליון ש"ח.

ההישג התקדימי התאפשר לאחר מאמצים רבים של מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל וכחלק מהיעדים שהציבה יו"ר המנהלת הילה קניסטר בר-דוד, להשגת שוויון מגדרי תקציבי בין ענפי הכדור לנשים, כאשר בסופו של דבר קיבל משרד התרבות והספורט את עמדת מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל והוסיף מקדם של העדפה מתקנת לתבחינים באופן אשר יחזק את קבוצות הנשים בענפי הכדור.

יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הילה קניסטר בר-דוד התייחסה להישג התקדימי: "במשך שנים רבות השקיעה המדינה מאות מיליוני שקלים בספורט הגברים בלבד. אחד היעדים שהצבתי לעצמי כשנכנסתי לתפקיד, הוא לשנות את התמהיל הזה, ולפתוח גם לנשים את האפשרות להשתלב כמקצועניות, ברמה הגבוהה ביותר, בענפי הכדור בישראל. היום אנחנו מתחילים לראות את השינוי אך לפנינו עוד דרך ארוכה. אני רוצה להודות לשר התרבות והספורט חילי טרופר על השותפות לדרך ועל הנכונות להשקיע בשחקניות הישראליות".

עו"ד אורי כהנא, היועץ המשפטי של מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, התייחס אף הוא לשינוי התקדימי בקריטריונים: "התבחינים החדשים, שהושגו בשיתוף פעולה של מנהלת כדורסל הנשים עם משרד התרבות והספורט, מעודדים מועדונים להקים יותר קבוצות נשים, לחזק את התשתית המקצועית בקבוצות הנערות והילדות, להעפיל לליגת העל ולשלב כמה יותר שחקניות ישראליות במגרש"

 

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות