ליגת העל: בית''ר ירושלים - מכבי נתניה 1:0 (מחצית)פ.ס.וו הובסה 4:0 ע''י פיינורד, זהבי הוחלף במחציתמוחמד אבו פאני ינותח, ייעדר לפחות חמישה שבועותסל: בית הדין העליון דחה את העתירה של מכבי חיפההמנהלת לאיגוד השופטים: בטלו את האדום של גוטליבשרן ייני הודה: ''אנחנו מאוד אוהבים שמספידים אותנו''בעקבות הפארסה: בני סכנין נקנסה ב-30 אלף ש''חחלוץ העבר האגדי ג'ימי גריבס הלך לעולמו בגיל 81מומחי ה-Winner מעריכים: יובנטוס תנצח את מילאןב''ש: ''זה לא תירוץ, אך ההתנהלות הייתה בושה וחרפה''
שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

גרנד סלאם: מוקי יוכל לפגוש את מולאי רק בקרב הגמר

רביעי | | 14:31    מאת מערכת ישראל ספורט

בהגרלת התחרות היוקרתית שתתקיים בימים חמישי-שבת בת''א נקבע כי שני החברים יוכלו להיפגש רק בקרב על הארד או בגמר. יו''ר האיגוד העולמי וייזר: ''הגרנד סלאם - דוגמא לא רק לספורט אלא לקהילה כולה''

תחרות גרנד סלאם תל אביב בג'ודו תצא לדרך מחר (חמישי), והיום בשעה נערכה שקילת הספורטאים והגרלת הקרבות במשקלים השונים. במוקד עמדה כמובן ההגרלה במשקל עד 81 ק"ג, בה נמצאים שגיא מוקי וסעיד מולאי, שני אלופי העולם לשעבר, שיוכלו על פי ההגרלה להיפגש בגמר או בקרב על מדליית הארד. התחרות תחל מחר ב-09:30 ובימים שישי ושבת ב-10:30, כאשר הגמרים יתקיימו החל מ-17:00 בכל יום.

נשיא איגוד הג'ודו העולמי מריוס וייזר הביע היום במהלך ההגרלה לתחרות הגרנד סלאם, את הערכתו הרבה למדינת ישראל ולאיגוד הג'ודו. וייזר אמר: "אני רוצה להביע את הערכתי לאיגוד הג'ודו הישראלי ולממשלת ישראל על ארגון אירוע מיוחד. זו דוגמא לא רק לספורט אלא לקהילה כולה, הזדמנות להראות את הכוח וההשראה שיש בספורט, שמעורר תקווה באנשים. אתם יכולים להיות גאים שישראל מארגנת טורניר כזה. זה הישג אדיר לישראל, שיוצר תדמית חיובית למדינה, ומעיד על הכוח, האומץ, ויכולות הארגון של מדינת ישראל. אתם מראים לעולם את כל היכולות שלכם בזמנים קשים. תודה רבה לממשלת ישראל, לפונטי ולצוות שלו באיגוד הג'ודו הישראלי".

יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, משה פונטי, אמר: "העולם עובר זמנים קשים ומאתגרים. במיוחד בתקופה שכזו, הספורט הוא מקור של תקווה וסמל לאחדות סביב העולם. כיום, אנחנו משפחת הג׳ודו, יכולים לצעוד את הצעדים הראשונים של חזרה לנורמליות. תודות גדולות למר ויזר שהפקיד בידינו את אירוח הגרנד סלאם. תודה מיוחדת לסעיד מולאי ולמאמנו מומחד מנצורי, האנשים האמיצים ביותר שהכרתי".
 


בנושא אחר, מוקדם יותר התייחסו באיגוד הג'ודו לסוגיית הקורונה: "המשלחות לא באות במגע עם הציבור הישראלי, ומרגע הנחיתה המשתתפים לא יצאו מהמלון. הוועדה המארגנת פועלת ע"פ הנחיות משרד הבריאות ונמצאת בקשר רציף עם אנשי המשרד. כל  מי ששהגיע לישראל עלה לטיסה עם שתי בדיקות קורונה שליליות מ-72 השעות שלפני הטיסה, ונמצא בבידוד מחמיר במלון".

עוד נמסר: "מתוך חמשת הנבדקים שהתגלו אתמול כגבוליים, אנו עדיין ממתינים לבדיקה של אחד מהם שאינו ספורטאי. שלושה מהם התגלו כשליליים בבדיקה נוספת. הנבדק היחיד שהתגלה כחיובי היה בעבר עם קורונה ונחשב כמחלים. מדובר באנשים שבעבר כבר התגלתה בהם קורונה, ומקרים כאלה מוכרים מהעבר. אנחנו פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות ונמשיך לפעול על פי הנהלים המחמירים של האיגוד העולמי ומשרד הבריאות".

נגישות