ריאל מדריד בפסגה אחרי 1:2 על ברצלונה בקלאסיקוורד: ''משחק נפל, אני מתבייש. ככה זה לא יכול להימשך''מחכה לקיץ: בית''ר ירושלים נכנעה 1:0 למכבי נתניהחומסקי: ''אנחנו בתקופה קשה, סף השבירה שלנו נמוך''סימן לבאות? באיירן מינכן סיימה ב-1:1 מול אוניון ברליןרוני לוי: ''ספגנו מהתקפה אחת וזה הכניס אותנו ללחץ''למרות ההרחקה של זלאטן: מילאן ניצחה 1:3 בפארמהשיא ישראלי וניצחון לאנסטסיה גורבנקו ב-200 מטר גבעדיין ללא ניצחון: רק 1:1 להפועל ב''ש בקריית שמונהבתוספת הזמן: בני יהודה סחטה 1:1 מול סכנין בחוץ
יגאל כרמי, איילת זוסמן, לינוי אשרם וחילי טרופר (הוועד האולימפי בישראל)

זוכי המדליות ב-2020 קיבלו תמריצים ביותר ממיליון ש''ח

שלישי | | 10:27    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועד האולימפי ומשרד הספורט ערכו טקס מיוחד לכבוד המענקים שהועברו למצטייני השנה האחרונה, שזכו יחד ב-14 מדליות באליפויות אירופה ואחת באליפויות עולם. השר טרופר: ''אתם המראה של החברה''

הוועד האולימפי בישראל ומשרד התרבות והספורט קיימו אתמול (שני) במשרדי הוועד האולימפי בתל אביב, מפגש בו העניקו תמריצים לזוכי המדליות באליפויות אירופה ואליפויות העולם בשנת 2020 במתכונת מצומצמת מאד, קפסולרית לפי ענפים, בהתאם להנחיות הקורונה ולא כפי שנהג בעבר לקיים טקסים מכובדים.

שנת 2020 הייתה אחת השנים המוצלחות ביותר של ספורטאי ישראל באליפויות אירופה ובאליפויות העולם, חרף ביטול תחרויות רבות במהלך השנה בגלל משבר הקורונה כולל בענפים המובילים בתנועה האולימפית כמו האתלטיקה והשחייה. ספורטאי ישראל זכו ב-2020 ב-14 מדליות באליפויות אירופה ומדליה אחת באליפויות העולם. באליפויות אירופה, זכו ספורטאי ישראל ב-5 מדליות זהב (מספר שיא), 4 מדליות כסף ו-5 מדליות ארד. באליפויות העולם זכתה ישראל במדליית ארד אחת.

יגאל כרמי, שחר צוברי, גור שטיינברג, יואב כהן וחילי טרופר (הוועד האולימפי בישראל)
סך כל התמריצים לשנת 2020 לספורטאים ולמאמנים שלהם עומד על יותר ממיליון שקלים. את התמריצים לזוכים העניקו שר התרבות והספורט חילי טרופר ויגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי בישראל. בדבריו לספורטאים אמר השר טרופר: "ההצטיינות של כל אחד ואחת מכם הופכת את כולנו למצויינים. אתם המראה של החברה הישראלית, אתם הסיפור הישראלי של מקצועיות, הישגיות, צניעות, ערכיות ומידות טובות".

יו"ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי אמר: "עם פרוץ משבר הקורונה קיבלנו החלטה משותפת עם משרד התרבות והספורט לא להעניק תמריצים בשל ביטול רב של תחרויות. לפתע קרה משהו, הספורטאים פרצו החוצה והגיעו להישגים מרשימים מאוד. הוועד האולימפי בישראל במשותף עם משרד התרבות הספורט החלטנו להעניק לכם את התמריצים ואנחנו אומרים לכם תודה על ההישגים הנפלאים. היעד של כולנו הוא המשחקים האולימפיים בטוקיו ביולי הקרוב. המאמצים של כולנו ומכוונים לשם וכולנו רוצים כבר להיות שם".

יגאל כרמי, נמרוד קריביצקי ואבישג סמברג (הוועד האולימפי בישראל)
השתתפו אתמול במפגשי הקפסולות:
לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג אלופת אירופה נמרוד קריביצקי סגן אלוף אירופה והמאמן יחיעם שרעבי.
הגולשים אלוף יואב כהן אלוף אירופה, שחר צוברי סגן אלוף אירופה, נוי דריהן מדליסטית הארד באליפות העולם והמאמנים גור שטיינברג ולי קורזיץ. קטי ספיצ'קוב, סגנית אלופת אירופה שוהה במחנה אימונים בפורטוגל.
בהתעמלות אמנותית השתתפו לינוי אשרם אלופת אירופה בקרב רב והמאמנת שלה איילת זוסמן.
בהתעמלות מכשירים השתתפו ארטיום דולגופיאט אלוף אירופה בתרגיל הקרקע, שזכה גם במדליית ארד בתרגיל הקפיצות, אלכס מיאקינין שזכה במדליית ארד בתרגיל המתח ומאמנם סרגיי וייסבורג וליהיא רז שזכתה במדליית ארד בתרגיל הקרקע והמאמנת שלה מורן קלפנר.
הג'ודאים פיטר פלצ'יק אלוף אירופה וטל פליקר סגן אלוף אירופה ומאמנם אורן סמדג'ה לא יכולים היו להגיע מכיוון שנכנסו לבועה לקראת תחרות הגראנד סלאם בתל אביב. הקלע האולימפי סרגיי ריכטר והמחליק על הקרח האולימפי ולדיסלאב ביקנוב ש זכו במדליות ארד באליפות אירופה שוהים בחו"ל.

נגישות