ליגת העל: קריית שמונה - הפועל ב''ש 0:0 (מחצית 1)דראפיץ': ''בית''ר י-ם צריכה להיות בפלייאוף העליון''ספרופולוס: ''נלחמתי כל חיי, מתכוון לעשות זאת כעת''מרוצה ממנו: יובנטוס מימשה את האופציה על מקניבסוף השבוע בקייב: ישראל מול אוקראינה בגביע דייויסרופרט מרקו יהיה עוזרו של רוטנשטיינר בנבחרת ישראלבסגל חסר: ב''ש יוצאת למשחק קריטי בקריית שמונהבכר: ''לא אותה הפועל ת''א שפגשנו בסיבוב הראשון''הקרב על הפלייאוף נמשך: בית''ר ירושלים אצל סכניןדורסי: ''אסור לוותר עד שהעונה תיגמר, נמשיך להילחם''
ייכנס לכלא. אנטואן קונטה (דניאל אור)

המגן אנטואן קונטה נידון לשנת מאסר בפועל בצרפת

שלישי | | 23:31    מאת רועי ינקלוביץ

שחקנה של בית''ר ירושלים גם ספג שנתיים מאסר על תנאי וקנס של 25 אלף יורו בעקבות מקרה בו תקף אדם באלת בייסבול בדצמבר 2016. במועדון מהבירה אמרו: ''נלמד את פסק הדין'', ספק אם יחזור לישראל

בית המשפט בריימס גזר הערב (שלישי) על מגן בית"ר ירושלים אנטואן קונטה שלוש שנות מאסר, אחת מהן בפועל ושתיים נוספות על תנאי, על אירוע אלים שבוצע בדצמבר 2016 נגד תלמיד בית ספר תיכון שהיה עד למריבה בינו לבין בת זוגו. מבית"ר ירושלים נמסר: "אנחנו נלמד את פסק הדין של אנטואן קונטה ואת המשמעויות הנגזרות מכך ונגיב באופן מסודר". עורכי דינו של קונטה, שנקנס גם ב-25 אלף יורו, מתכוונים לערער על גזר הדין. נציין כי חוזהו של המגן מסתיים בתום העונה וספק גדול אם ישוב כעת לישראל.

קונטה, בן 22 בזמן המקרה ושחקנה של ריימס המקומית בין השנים 2013 ל-2017, הודה כי חבט פעמיים עם אלת בייסבול על הירך ועל גולגולתו של ליאם ז'אן, תלמיד תיכון, בן 19 בזמן המעשים. הוא חזר חמוש במחבט יחד עם שלושה חברים, ליאם ז'יאן התקרב לעבר הכדורגלן מכיוון שהם "שמעו קריאות מצוקה וקריאות לעזרה מאישה". הצעיר סיפר: "היה צורך להתערב" וקונטה, לאחר שהעליב את הצעירים הללו בכך שצעק עליהם לעזוב, חזר לביתו ואז יצא חמוש במחבט כדי לפגוע באלימות בתלמיד התיכון פעמיים.
 


"הייתי צריך להפסיק קריירה של מוזיקאי", הסביר הקורבן בעצב לשופטים בריימס. הוא העמיד את ההפסד במקביל לקריירה של שחקן כדורגל מקצועי של אנטואן קונטה. הקורבן תיאר את תופעות הלוואי הרבות שנגרמו מהתקיפה בדצמבר 2016: אובדן מיומנות ביד שמאל וחלק מהשמיעה באוזן ימין, מיגרנות, משבר עייפות, לחץ, חוסר יכולת להתמקד ... "נכות קבועה של 23%", ציינה פאולין מנשה מהתביעה האזרחית, "פגיעות של חומרה מוחלטת". היא החליטה על העונש לאחר ש"שמעה חרטות קטנות" מהנאשם שנכח במשפט.

"אנטואן קונטה מתחרט על עובדות אלה אך הוא לא הבין את חומרת המעשה שלו ואת תוצאותיו", טען להגנתו עורך הדין דייוויד מיסיסטראנו. "הוא חולק על תיאור התפרצות האלימות שעורר התובע פדרו טיקסיירה, שהאשים "אלימות בלתי ניתנת לערעור, מרושעת ואכזרית". עורך הדין הוסיף ואמר: "הוא נתן רק שתי מכות. זה לא כל כך חמור. עם עונש המאסר שדורש התובע הוא שולל את המשך הקריירה שלו". עורך הדין של המגן גם ביקש: "עונש תואם את החיים שאנטואן קונטה מנהל היום בשלווה".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות