יוסי מזרחי מונה למאמן בית''ר ירושלים עד תום העונהאלישע לוי: ''הכי קל להפוך שולחן, אבל זה לא דבר נכון''מצאו מחליף: מלאדן קרסטאיץ' מונה למאמן מכבי ת''אהמטרה של מכבי חיפה: לסיים את הקמפיין בטעם טובצ'אבי: ''קיוויתי שדברים ייראו אחרת וזו גם מכה עבורי''אוואנס: ''צריכים לחזור לעצמנו ולשחק כדורסל טוב יותר''וושינגטון חזרה לנצח מול דטרויט, 10 נקודות לאבדיהאחת בלבד חסרה: תמונת שמינית גמר ליגת האלופותברצלונה שוב הובסה מול באיירן ונשרה לליגה האירופיתיובנטוס ראשונה, צ'לסי ספגה בדקה ה-94 וסיימה שנייה
כדור כדורסל (אתר FIBA)

יו''ר מנהלת הנשים: ''ענף כדורסל הנשים בסכנת קריסה''

שלישי | | 12:31    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר מנהלת ליגת העל, הילה קניסטר בר דוד, במכתב בהול לרה''מ נתניהו לקראת ההחלטה הגורלית בנוגע לעתיד הספורט הישראלי: ''בטוחה שתקבל את ההחלטה הנכונה''. שחקני הנבחרת שקלו להחרים משחקים

ארגון שחקני ושחקניות הכדורסל פרסמו הבוקר (שלישי) הודעה לקראת ישיבת הממשלה הגורלית בשעה 14:00 במטרה לאשר את הארכת הסגר המהודק, כשהרצון הוא כמובן להחריג את הכדורגל והכדורסל. מהארגון נמסר: "רמת התחלואה כתוצאה מקיום פעילות הכדורסל הוכחה כאפסית עד לא קיימת - 4 מקרים מתוך 500 אנשי צוות. וזאת לאור הקפדת כלל העוסקים התחום על נהלי והוראות משרד הבריאות באופן קפדני. הקפאת פעילות המשחקים תפגע אנושות במטרותיה העיקריות של נבחרת ישראל אשר נמצאת בפיתחו של קמפיין בחודש פברואר הקרוב. אל תפסיקו לנו את הסיבוב של הכדור".

יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים, הילה קניסטר בר דוד, שלחה היום מכתב בהול לראש הממשלה בנימין נתניהו, בתקווה שיציל את הענף: "כפי שוודאי ידוע לך, ענף כדורסל הנשים הוא ענף ספורט הנשים הגדול והבכיר בישראל, והיחידי שמשחקיו משודרים באופן קבוע בערוצי הטלוויזיה. בימים אלו, קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל מצויות במצוקה כלכלית ותזרימית קשה ביותר, הליגה נפתחה באיחור רב בשל הסגר הקודם, הקבוצות שכבר החתימו שחקניות, סופגות היום קיצוצים קשים בתקציבן מצד הרשויות והמגבלות החלות על הקבוצות בשל משבר הקורונה מקשות על קיומו של ספורט מקצועי ביחס למדינות אירופה המשחקות באופן קבוע".

עוד נכתב: "כידוע, בניגוד לקבוצות הגברים שקיבלו פיצוי בסך 110 מיליון ש"ח מהמדינה בגין נזקי הקורונה, לקבוצות כדורסל הנשים אשר ממילא מקבלות פחות, אין כל מענה תקציבי לנזקים אלו. לאחרונה, החליטה ממשלת ישראל על סגר של שבועיים, על מנת להוריד את רמת התחלואה. כפי שהובטח לנו על ידי בכירי משרד הבריאות, אמורים משחקי הליגה להתחדש בתחילת השבוע הקרוב (24 בינואר) גם במידה והסגר יוארך בשבוע נוסף, וזאת מתוך הבנה של הנזקים הבלתי הפיכים שעלולים להיגרם לענף כדורסל הנשים ולספורט המקצועי בכלל".

היו"ר הוסיפה: "בכל העולם, גם כאשר התחלואה גואה ו"וריאנטים" של הנגיף מתפשטים, משוחקות הליגות המקצועיות בכדורסל ובכדורסל כסדרן, וזאת תוך הקפדה על בידודן של השחקניות בין המשחקים. גם במקרים של הידבקות, אנו יודעים לקטוע את שרשראות ההדבקה באופן מיידי, והמנהלת מעמידה לקבוצות מערך צמוד הכולל רופא מלווה ונמצאת בקשר הדוק עם משרד הבריאות ומד"א על מנת לנטר תחלואה במהירות. בסופו של יום - מדובר בעשרות בודדות של שחקניות הנמצאות ממילא בבידוד ביתי מלא (מלבד אימונים) מזה כשבועיים בשל הנחיות משרד הבריאות".

היו"ר סיכמה: "אנו נמצאים על קצה גבול היכולת והארכת הסגר תוביל בוודאות קרובה לוודאי לסגירתה של הליגה לעונה זו – נזק אשר יהווה בכיה לדורות, לכדורסל הנשים ולספורט הישראלי בכלל ולחוסנה הערכי של מדינת ישראל. אני סמוכה ובטוחה שתדע לקבל את ההחלטה הנכונה בשעה גורלית זו".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות