למרות קאמבק גדול: 74:75 יקר לצסק''א על אולימפיאקוסצמד של זהבי לא סייע לפ.ס.וו, גם רפאלוב ודאבור בחוץהפלייאוף מתרחק: 70:72 לבאיירן מינכן על מכבי ת''אכדורסל נשים: רמלה ניצחה את ר''ג, אשדוד הופתעהואן לוון: ''הופעה קבוצתית נהדרת, חבל שלא כבשנו''מכבי ת''א מול בית''ר בשני, מכבי חיפה - פ''ת בשבתמכבי ת''א הודחה אחרי הפסד 1:0 לשחטאר דונייצקעוואד: ''אני מרגיש שחקן אחר, כאילו מעולם לא עזבתי''זרגרי חתם לחמש שנים, קונטה שוחרר רשמית מבית''רמול ק''ש: מכבי חיפה תבצע פיילוט כהכנה לכניסת קהל
ראש הממשלה בנימין נתניהו (קובי בן גדעון/לע''מ)

ראשי הכדורגל והכדורסל לנתניהו: ''תדאג לעמוד בהסכם''

שני | | 21:14    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר מנהלת הכדורגל כלפון ויו''ר מנהלת הכדורסל פרנקל פנו לרה''מ במכתב דחוף: ''ישראל היא המדינה היחידה בעולם שעצרה פעילות. קיים סיכון להמשיך העונה''. עידן ורד מזהיר: ''אם לא נתעורר, הליגה תיסגר''

דריכות גדולה בכדורגל ובכדורסל הישראלי לקראת ישיבת הממשלה מחר (שלישי), שמתכוננת לשעה 13:00 ובה יצביעו השרים על הארכת הסגר המהודק בפרק זמן שלפחות כרגע, נע בין שבוע לשבועיים. למרות הסיכום המוקדם בין בכירים במשרד הבריאות למנהלת הליגות בכדורגל בכדורגל ארז כלפון, היום התברר שמשרד הבריאות חזר בו מהסיכומים ודורש לא להחריג את הכדורגל אם אכן הסגר יוארך - מה שגורם לזעם גדול במנהלת. יו"ר המנהלת כלפון שלח הערב יחד עם יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל שמואל פרנקל מכתב משותף דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו. 

במכתב נכתב: "לפני שבועיים החליטה ממשלת ישראל על סגירת ליגות הכדורגל והכדורסל המקצועניות. על אף שהדבר יצר קשיים ספורטיביים, כלכליים ופיזיולוגיים משמעותיים פעלנו להתאמת התחרויות ללוחות זמנים כמעט בלתי אפשריים וזאת לאור מחויבויותינו למסגרות הספורט הבינלאומיות ומתוך רצון לאפשר את סיום התחרויות גם בלוחות זמנים צפופים במיוחד. פעלנו כך לאור התחייבות ראשי משרד הבריאות לפיה כבר בסוף השבוע הנוכחי תתאפשר חזרה לפעילות מלאה בליגות המקצועניות, גם אם יוארך הסגר הכללי. לתדהמתנו, נודע לנו כי על אף הסיכום אליו הגענו עם ראשי משרד הבריאות, יש כוונה למנוע את חזרת הליגות המקצועניות לפעילות".

המכתב שנשלח
במכתב הדגישו כלפון ופרנקל כי "ישראל היא המדינה היחידה בעום אשר עצרה את פעילות הליגות בכדורגל ובכדורסל בעונת משחקים זו עקב נגיף הקורונה על אף העובדה שכל הספורטאים מצויים בבידוד ביתי מלא מזה חודשים ארוכים, והם תחת פיקוח רפואי צמוד ויומיומי של רופאי הקבוצות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. גם היום במדינות רבות בעולם מוטלים סגרים ממושכים ומחמירים כשברקע מיליוני מתים ומוטציות משותללות, אך אף ראש מדינה לא עצר את פעילות הכדורגל או הכדורסל המקצועני - בעוד בישראל, היא הופסקה פעמיים. הספורט בישראל ידע להתגבר על מכשולים קשים לאורך השנים - השלמנו את התחרויות תחת מלחמות, כשנחתו טילים וקסאמים ובימי הפיגועים הקשים, אך כיום - באופן תקדימי והיסטורי - נמנע הדבר מאיתנו".

השניים סיכמו: "במצב עניינים זה סיום עונת המשחקים 2020/21 - הן בכדורגל והן בכדורסל - מוטלת בספק רב. המשמעויות ברורות: פגיעה חסרת תקדים במישור הבינלאומי כאשר מדינת ישראל תורחק מפעילות בינלאומית, פגיעה קשה בקבוצות המשתתפות בתחרויות אלה, מפח נפש למיליוני אוהדים ופגיעה במעמד ובדימוי ישראל בעולם כולו - שנים רבות ייקח לתקן נזקים אלו! אנו בטוחים כי לא תיתן יד לפגיעה בספורט בישראל, במיליוני אוהדי ובמעמדנו בעולם ותדאג לעמידה בסיכומים". העתקים מהמכתב נשלחו גם לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר הספורט חילי טרופר.
 


קפטן בית"ר ירושלים עידן ורד כתב: "אם לא נתעורר הליגה תיסגר מחר. לפני שבועיים התראיינתי לבד בנושא וכולם שתקו, לא ממש הבינו את החשיבות. אם לא נעשה רעש ונפעל יחד, כל מי שקשור ואוהב את הכדורגל שלנו, הליגה לא תידחה - היא תיסגר! אחרי שיחות עם ארז כלפון נשלח מכתב לממשלה במטרה להשפיע על ההחלטה מחר".

מלשכת שר התרבות והספורט חילי טרופר נמסר על חזרת הליגות: "בשעה זו בכירי משרד הספורט ובהם השר וצוותו מקיימים מאמצים קדחתניים ומצויים בקשר רציף עם גורמים שונים במשרד הבריאות ובממשלה במטרה להחזיר את הליגות לפעילות בסופ"ש הקרוב. אנו משוכנעים כי הליגות צריכות לחזור ונפעל ככל יכולתנו בעניין זה. אנו נמצאים בקשר רציף ופועלים בתיאום עם מינהלות הליגה  בדרישה להשיב את משחקי הליגות".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות