חדרה התרחקה מהקו האדום עם 0:1 על הפועל כפ''סחלום הפלייאוף בחיים: 0:1 להפועל חיפה מול בני סכניןניצחון 20 ברצף לסיטי בכל המסגרות, 1:2 על ווסטהאםחוגג: ''אם לא סלובו וברדה, זרגרי מחמם את הספסל''אחרי המפלות ביורוליג: מכבי ת''א בקרב צמרת באילתלפני נתניה: ארבעה שחקני הפועל ת''א חיוביים לקורונההלייקרס קטעו את רצף ההפסדים, הקליפרס השיגו נקמהאנאדולו הביסה את פנר, הפסדים לברצלונה ולקטשפרנקפורט הפסידה לברמן ופספסה את המקום ה-3דוראנט יחמיץ את האולסטאר, דומנטאס סאבוניס יחליפו
מאמן וושינגטון, סקוט ברוקס (האתר הרשמי)

סקוט ברוקס: ''אנחנו מנסים כרגע לשמור על אופטימיות''

שבת | | 17:24    מאת רועי ינקלוביץ

מאמן וושינגטון דיבר לאחר שעוד שני משחקים של הקבוצה נדחו בגלל הקורונה: ''הבועה? לא היה קל בבועה להיות במרחק מהמשפחה, אבל זה הצליח''. הג'נרל מנג'ר טומי שפרד: ''לא ציפינו שזה מה שיקרה לנו''

וושינגטון וויזארדס ערכה מסיבת עיתונאים מיוחדת לאור מקרי ההדבקות והשחקנים שנמצאים בבידוד עקב מגע עם חולי קורונה מאומתים. לא פחות משישה שחקנים יצאו חיוביים לקורונה וארבעה משחקים של הקבוצה כבר נדחו. הג'נרל מנג'ר טומי שפרד והמאמן סקוט ברוקס שוחחו עם התקשורת. 
 


המאמן סקוט ברוקס אמר: "מאז המשחק נגד פיניקס לא עשינו כלום, לא נתאמן לפחות עד יום שני. יש לנו רק שישה שחקנים שיכולים להתאמן. אנחנו מנסים להשאר חיוביים. כולם עושים את המקסימום, זה קשה, אבל בשורה התחתונה אנחנו רוצים שכולם יישארו בטוחים. מה צופן העתיד הקרוב? אנחנו בוטחים בNBA ובמדע, ידענו שיהיו מהמורות בדרך, יהיו ימים קשים עבורינו, נעבוד קשה ונמשיך הלאה. אנחנו עובדים לפי מה שהNBA מבקש, אנחנו לא קובעים אלא פועלים על פי ההנחיות. האם צריכים שוב בועה? לא היה קל בבועה להיות במרחק מהמשפחה, אבל זה הצליח. יש לי ביטחון בזה, זה תקף אותנו קשה, אני מקווה שנשאר עם ה9 כרגע. אין לנו שליטה על זה, אני לא חושב הרבה על זה. הליגה תשים אותנו בעמדה הטובה ביותר. מתי חוזרים לאימונים? אני מקווה שביום שלישי נוכל להתאמן אצלנו באולם. ראסל ווסטברוק מרגיש יותר טוב (פציעה) נראה בתחילת השבוע מתי יוכל להתאמן".

טומי שפרד הוסיף: "אני מודה לעיר שדואגת לנו לפרוטוקולים, יש לנו שישה שחקנים חיוביים לקורונה ועוד שלושה מבודדים. ברור שיהיה קשה, לא ציפינו שזה יקרה. כל השחקנים במצב רוח טוב, אין אף איש צוות שנדבק". מתי תוכלו לחזור לשחק? "הפרוטוקול הוא 14 ימים מהמגעים, אנחנו נוודא מתי הם יוכלו לחזור לשחק, כמובן רק כשיהיו בריאים". על אימונים מרחוק: "אנחנו די מנוסים באימוני זום, לאור המצב שהיה במרץ. מי שחולה כרגע בקורונה לא יכול להתאמן. אם לא יהיה שחקן חיובי מחר, הם יחזרו לאימונים מרחוק". מי אשם בקורונה בקבוצה? "אני לא מאשים אף אחד, ה-NBA והאיגוד עשו את הכל כדי שכולם יישארו בריאים. דברים משתנים דרסטית בין לילה. לאחר שיצאנו מהחגים ידענו שתהיה אפשרות כזו. כל קבוצה עברה את זה, נכון לעכשיו 4 קבוצות. אנחנו מסתכלים קדימה וכיצד נלמד מזה. נעשה את הטוב ביותר עבור המשפחות של כולם". 
 


לגבי לו"ז משחקים חדש: "ה-NBA יבדוק הכל לגבי החלק השני של העונה, יש לנו 37 משחקים בחלק הראשון, כרגע 4 משחקים לפחות נדחו. הליגה תודיע למתי המשחקים יועברו. האם צריכים פגרה כעת? זאת שאלה לליגה, אם צריך פגרה עכשיו. הליגה יודעת מה הדבר הטוב ביותר עבור הקבוצות. נראה שינויים בשבועות הקרובים, אולי לגבי הבדיקות שיעזרו לנו למנוע הדבקות. צריך לזכור שיש מוטציה חדשה לוירוס. אנחנו תומכים בכל מה שהליגה עושה. אנחנו מסתכלים קדימה, זה הוציא אותנו מאזור הנוחות, אנחנו לומדים הרבה מזה. כיצד אפשר לבנות חמישייה כשירה עכשיו? מאוד קשה לבנות קבוצה עכשיו, רק אחרי 6 ימים שהם שליליים הם יכולים לחזור לאימונים. איך הכל התחיל? אף אחד מהצוות לא נדבק, אז לדעתנו זה לא קרה אצלנו. השחקנים מורידים מסיכות במהלך משחקים, נכון לעכשיו לא ברור איך נדבקו וממי. בכל מקום ששיחקנו גילו שחקן חיובי אבל מיידית לא נדבקנו, תקופת הדגירה היא 7-10 ימים אז יכול להיות שזה קרה מהמשחקים. זה מצער, המחלה הזאת מאוד מדבקת". 

שפרד נשאל מה מצב השחקנים החולים, והשיב: "ארבע שחקנים אסימפטומטים לחלוטין, שניים מרגישים סימפטומים. אין דבר יציב עם הוירוס הזה. לפני שנסענו לאורלנדו היו שחקנים עם המחלה. עד עכשיו התמזל מזלנו". על שיחות עם מנכ"לים אחרים: "כל ה-GM משוחחים האחד עם השני על העניין. בוסטון, פילי, מאיה, פיניקס, קליבלנד. אנחנו משוחחים איתם. אתה מקבל רעיון שאנחנו לא מיוחדים, כולם באותה סירה. האם שחקן בוויזרדס נדבק בפעם השנייה? אצלנו אין שחקנים שנדבקו בפעם השנייה". על סיכום העונה עד עכשיו: "אנחנו מתעסקים עם מה שקורה כרגע, לחצתי על כפתור השהה לעונה, הקבוצה הראתה העונה בגרות. היו שחקנים שהתעלו, כמו ראס. העובדה שהמשחקים נדחו אולי עוזרת בעניינו. אם תפסיד 4 ימים, תפסיד 3 משחקים, בדכ זה נורמלי אבל זה קשה בעונה מקוצרת של 72 משחקים. בראדלי ביל ממשיך להוביל אותנו ועד כה היה מעולה".

המנכ"ל סיכם: "צריכים בועה? אף אחד לא מתגעגע לבועה. רוצים שהאוהדים יראו משחקים עם קהל, השחקנים שלנו מתגעגעים לאוהדים. אנחנו דואגים לצד המנטאלי של השחקנים. אנחנו אסירי תודה שאנחנו עובדים. היו לנו כמה הפסדים קשים, אני מסתכל על ראס, בראד והמאמן והמנהיגות שלהם. האם תאריך החזרה לאימונים סופי? אין לדעת מה יקרה מחר, לא שיחקנו מאז פיניקס, אם לא יקרה משהו עד מחר נדע שמאז מיאמי אנחנו במצב טוב". על ההשבעה והאימונים: "אנחנו מחוץ לעיר בתקופה הזאת, זה לא ישפיע לנו על הלוז. אנחנו מקווים שזה יהיה יום שקט עבור העיר ועבור המדינה".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות