ברצלונה הפסידה 3:2 לבילבאו בסופרקופה, מסי הורחקליון נכנעה 1:0 למץ, ליל עקפה אותה עם 1:2 על ריימסאינטר עלתה למקום הראשון עם 0:2 מרשים על יובנטוס0:0 בין ליברפול למנצ'סטר יונייטד, סיטי במקום השניישראל נכנעה 3:0 לבולגריה וסיימה אחרונה במוקדמותבבכורה של אדומאיטיס: ירושלים שמטה יתרון 18 נק'חשד: בעל קבוצה קשור לזריקת הרימון לביתו של טביבהראשון של אלישע לוי: דומנטאס שימקוס חתם בכפ''סחוגג: ''אצילי פתח לי את העיינים - אין סמלים בכדורגל''באיירן מינכן ניצחה 1:2 את פרייבורג, הפער: 4 נקודות
השופט אלי חכמון (אסף הופמן)

הוועדה המקצועית: הפועל ב''ש קופחה מול מכבי נתניה

שלישי | | 16:21    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדה פרסמה את מסקנותיה משני המחזורים האחרונים: חכמון טעה כשביטל את הפנדל לדרומיים. תומר אלטמן היה צריך לקבל אדום מול בית''ר, קהת מול הפועל חיפה. לא הגיע למכבי ת''א פנדל מול בני יהודה

איגוד השופטים פרסם היום (שלישי) את מסקנות הוועדה המקצועית הארצית לאירועי מחזורים 14 ו-15 בליגת העל. בין היתר נקבע ששופט ה-VAR אלי חכמון טעה כשקרא לשופט אביעד שילוח לבחון פנדל לזכות מכבי תל אביב מול בני יהודה, תומר אלטמן מהפועל חיפה היה צריך להיות מורחק מול בית"ר ירושלים ורועי קהת היה צריך היות מורחק מול הפועל חיפה. בנוסף, נקבע שלהפועל באר שבע הגיע פנדל מול מכבי נתניה.
 
מכבי נתניה - הפועל באר שבע

בדקה ה-41 על שופט המסך היה להימנע מלהמליץ לשופט לבחון ביטול בעיטת עונשין לזכות באר שבע. השופט אלי חכמון אבחן נכון עבירת יד ברחבה של אקינסולה אקיניימי. לעניין זה, יש להבחין בין שני מצבים: 1. שחקן הגנה גולש/מזנק לקרקע, כאשר הכדור מרוחק ממנו ותוך כדי הגדלת נפח גופו בניסיון לחסום את מהלך הכדור. במצב זה היד התחתונה האנכית לקרקע תיחשב כחוסמת, בעת שבאה במגע עם הכדור, ומדובר בעבירת יד (כפי שקרה באירוע הנ"ל); 2. שחקן הגנה גולש לכיוון הכדור, שאינו מרוחק ממנו, בניסיון לאתגר את היריב ולשחק בכדור. במצב זה היד התחתונה תיחשב כתומכת (במידה והינה אנכית לקרקע ולא משתרעת) בעת שבאה במגע עם הכדור, ואין מדובר בעבירת יד.
 
בית"ר ירושלים - הפועל חיפה

בדקה ה-41 על שופט המסך היה להמליץ לשופט לבחון עבירת אלימות וכרטיס אדום לשחקן חיפה תומר אלטמן. מדובר בפגיעה אלימה, תוך דריכה באמצעות הפקקים על רגלו של שחקן יריב.

שחקני בית''ר ירושלים והפועל חיפה (ליאת אבשלומי)
הפועל חיפה - עירוני קריית שמונה

בדקה ה-21 על שופט המסך היה להמליץ לשופט לבחון עבירת משחק חמורה וכרטיס אדום לשחקן קריית שמונה רועי קהת. אמנם השחקן הפוגע שיחק תחילה בכדור, אך בנסיבות האירוע יכול היה לנסות ולהימנע מהפגיעה בברך של השחקן היריב באמצעות פקקים חשופים ובאופן המסכן את שלומו. לעניין זה, בכנס שנערך אתמול הונחו השופטים כי בעת שמתקיימים קריטריונים של פגיעה בחלק גבוה של הרגל באמצעות פקקים חשופים, באופן המסכן את שלום היריב ותוך שהפוגע יכול היה להימנע מהפגיעה או למזער אותה, יש להניף כרטיס אדום בגין עבירת משחק חמורה. כמו כן, במידה והונף צהוב, על שופט המסך להתערב.

בני סכנין - בני יהודה

בדקה ה-27 אבחן נכונה שופט המסך שהובקע שער חוקי לזכות נתניה והמליץ לשופט לבחון את האירוע. שחקן נתניה שהיה בעמדת נבדל לא הפריע לשוער או למי משחקני ההגנה. לאחר בחינת האירוע ע"ג המסך (אירוע הדורש פרשנות ולכן השופט מחויב לגשת למסך), אישר השופט בהתאם את השער.

מכבי תל אביב - בני יהודה

בדקה ה-67 על שופט המסך היה להימנע מלהמליץ לשופט לבחון בעיטת עונשין לזכות מכבי תל אביב. לא בוצעה עבירה על מתן חוזז ובוודאי שאין מדובר במקרה המצדיק התערבות. פעל נכון השופט שנשאר עם החלטתו הראשונית לאחר שבחן את האירוע ע"ג המסך.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות