ברצלונה הפסידה 3:2 לבילבאו בסופרקופה, מסי הורחקליון נכנעה 1:0 למץ, ליל עקפה אותה עם 1:2 על ריימסאינטר עלתה למקום הראשון עם 0:2 מרשים על יובנטוס0:0 בין ליברפול למנצ'סטר יונייטד, סיטי במקום השניישראל נכנעה 3:0 לבולגריה וסיימה אחרונה במוקדמותבבכורה של אדומאיטיס: ירושלים שמטה יתרון 18 נק'חשד: בעל קבוצה קשור לזריקת הרימון לביתו של טביבהראשון של אלישע לוי: דומנטאס שימקוס חתם בכפ''סחוגג: ''אצילי פתח לי את העיינים - אין סמלים בכדורגל''באיירן מינכן ניצחה 1:2 את פרייבורג, הפער: 4 נקודות
ניר ביטון במדי סלטיק (האתר הרשמי)

אחרי המתקפה המכוערת על ביטון ואשתו: סלטיק מגנה

שישי | | 13:38    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי האמירות הגזעניות החמורות נגד הישראלי, הקבוצה הסקוטית סו סוף גינתה: ''לא הוגן שמייחסים למועדון אמירות שכאלה, מאז ומתמיד גינינו כל סוג של גזענות. לביטון ומשפחתו יש תמיכה מלאה מאיתנו''

כמעט שבוע עבר מאז הורחק ניר ביטון בדרבי הגדול של גלאזגו בין סלטיק לריינג'רס, ה"אולד פירם", והירוקים-לבנים סוף סוף גינו את ההתקפה המכוערת של אוהדי הקבוצה על הקשר הישראלי ועל רעייתו, בר. כזכור, ביטון הורחק באדום ישיר במצב של 0:0 והקבוצה של סטיבן ג'רארד ניצלה את היתרון המספרי כדי לנצח 0:1 ולהגדיל את הפער מהקבוצה של הישראלי ל-19 נקודות. בינתיים, גם שר המשפטים הסקוטי, חומזה יוסף, פרסם גינוי לנושא ואמר: "אנטישמיות ראויה לאותה בוז כמו האיסלאמופוביה וכל דעה קדומה אחרת".
 


במכתב הבהרה של סלטיק נכתב: "מאז הקמת הקבוצה ב-1888, המועדון היה פתוח לכל האנשים, ובעל מסורת של קבלת אנשים מגוונים. סלטיק העבירה את התוכן הפוגעני למשטרה ובטוחה שהם צריכים לעשות את כל שביכולתם כדי לזהות את האחראים לאמירות, וכן לנקוט נגדם באמצעים הנדרשים. לניר ביטון ולמשפחתו יש את התמיכה המלאה שלנו ואנחנו לא חושבים שזה ראוי אם נגיב מעבר בנוגע למקרה הזה בשלב הזה. חשוב שהדברים יהיו ברורים – מי שאחראים לאמירות שכאלה לא מייצג את סלטיק או את אוהדיה, אין להם פרצוף ואין להם שם".

עוד נכתב במכתב ששלחו מהדוברות של סלטיק: "זה פוגעני כשחלק מהאנשים טוענים שלאמירות האלה יש קשר למועדון ושהן מייצגות את סלטיק ואנחנו לוקחים את זה מאוד ברצינות, כי זה לא יכול להיות יותר רחוק מהאמת. סלטיק תמיד עמדה על שתי רגליה האחוריות מול גזענות מכל סוג וזה לא הוגן שמייחסים למועדון אמירות שכאלה. למרבה הצער, הרשת החברתית הפכה לאמצעי העבור חלק מהאנשים כדי להתנהג בצורה החמורה ביותר, ולרוע המזל המועדון שלנו לעיתים נופל קורבן לאמירות גזעניות. צריך לגנות כל תוכן מהסוג הזה".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות