ברצלונה הפסידה 3:2 לבילבאו בסופרקופה, מסי הורחקליון נכנעה 1:0 למץ, ליל עקפה אותה עם 1:2 על ריימסאינטר עלתה למקום הראשון עם 0:2 מרשים על יובנטוס0:0 בין ליברפול למנצ'סטר יונייטד, סיטי במקום השניישראל נכנעה 3:0 לבולגריה וסיימה אחרונה במוקדמותבבכורה של אדומאיטיס: ירושלים שמטה יתרון 18 נק'חשד: בעל קבוצה קשור לזריקת הרימון לביתו של טביבהראשון של אלישע לוי: דומנטאס שימקוס חתם בכפ''סחוגג: ''אצילי פתח לי את העיינים - אין סמלים בכדורגל''באיירן מינכן ניצחה 1:2 את פרייבורג, הפער: 4 נקודות
טקס הפתיחה של המכביה ה-20 (צילום: איתמר גרינברג, יח''צ)

אושר בממשלה: המכביה תיערך בירושלים בקיץ 2022

שלישי | | 18:36    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר דחייה של שנה, אירוע הספורט השלישי בגודלו בעולם ייערך בעיר הבירה של ישראל בעוד כשנה וחצי. שר הספורט טרופר בירך: "שמח שהמסורת נמשכת, גם אם באיחור של שנה''. התקציב: 32.6 מיל' שקלים

הממשלה אישרה הערב (שלישי) את אירוע המכבייה בקיץ 2022 בירושלים, בסך של כ-32.6 מיליון ש"ח. התקציב יתחלק בין משרדי הממשלה, באחריות והובלת משרד התרבות והספורט. מכבי התנועה העולמית, החליטה לקיים את טקס פתיחת המכביה ה-21 בקיץ 2022 בירושלים וכן אירועים נוספים ותחרויות ספורט במסגרת משחקי המכביה בירושלים וברחבי הארץ.

בשנים הבאות 2020-2022 יוקצו כ-32.6 מיליון ש"ח לקיום כינוסי ספורט בינלאומיים, באופן שיאפשר תמיכה בהתארגנות לקראת קיום אירועי המכביה ה-21. בין המשרדים המשתתפים: תרבות וספורט, תיירות, משרד לשוויון חברתי, העלייה והקליטה, משרד רה"מ, משרד הבריאות, משרד החינוך,משרד החוץ, שת"פ אזורי ומשרד ירושלים ומורשת. האחריות על איגום התקציבים והפעלתם תהיה של משרד התרבות והספורט. שר התרבות והספורט חילי טרופר: "אני שמח שהמסורת נמשכת, גם אם באיחור של שנה, וההכנות למכביה יוצאות לדרך עם אישור החלטת הממשלה בעניין.  תחרות הספורט הגדולה בהשתתפות יהודים מרחבי העולם תוכל להתקיים הודות להתגייסות של משרדי ממשלה רבים ובהובלת משרד התרבות והספורט".

טקס הפתיחה של המכביה ה-20 (צילום: איתמר גרינברג, יח''צ)
המכביה הינה אירוע השיא של תנועת מכבי ומתקיימת אחת לארבע שנים בישראל. המכביה הינה המפעל הספורטיבי השלישי בגודלו בעולם, אחרי האולימפיאדה ומשחקי האוניברסיאדה וככזו זוכה להכרה בינלאומית בארץ ובעולם. המכביה היא כינוס של ספורטאים יהודים המגיעים ממדינות שונות בעולם ומתחרים ביניהם בענפי ספורט שונים. המכביה הראשונה נערכה בשנת 1932 באצטדיון המכביה שהוקם במיוחד לצורך כך. מכביה זו היוותה את תחילתה של מסורת אשר באה לידי ביטוי גם בימים אלו, ובהיערכות לאירועי המכביה ה-21 בשנת 2022. למכביה מטרה חשובה והיא חיזוק הקשר של צעירים יהודים מרחבי העולם לישראל. רבים מן המשתתפים והאורחים שהגיעו ארצה עלו לישראל בעקבות השתתפותם במכביה.  מטרת המכביה היא להעניק חוויה חינוכית ספורטיבית ותרבותית אשר תחזק את הזהות היהודית והזיקה למדינת ישראל.

המכביה ה-21 עתידה להיות המפעל היהודי, ציוני, ספורטיבי, הגדול ביותר שנערך אי פעם בישראל. המכביה חרטה על דגלה את מרכזיותה של מדינת ישראל לעם היהודי ופועלת להגברת המודעות והזיקה של ספורטאי המכביה ואורחיה למדינה ובירתה ירושלים. לאור זאת, ומתוך מטרה לחזק את הקשר של העם היהודי לבירת ישראל, החליטה מכבי תנועה עולמית להמשיך במסורת ולקיים את טקס הפתיחה של המכביה ה-21 בירושלים, כפי שעשתה במכביה ה-19 וה-20. ירושלים תשמש כעיר המארחת ובירת המכביה, תחרויות ספורט רבות יתקיימו בקטגוריות נוער, בוגרים, ותיקים, פרה-אולימפי וספורט עממי לצד אירועים מרכזיים שייערכו בעיר. המכביה ה-21 תציין 101 שנה להקמתה של מכבי תנועה עולמית. אירועי המכביה תורמים רבות לפיתוח הספורט הישראלי ומסייעים לעידוד התיירות, התעסוקה והעלייה למדינת ישראל.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות