ברצלונה הפסידה 3:2 לבילבאו בסופרקופה, מסי הורחקליון נכנעה 1:0 למץ, ליל עקפה אותה עם 1:2 על ריימסאינטר עלתה למקום הראשון עם 0:2 מרשים על יובנטוס0:0 בין ליברפול למנצ'סטר יונייטד, סיטי במקום השניישראל נכנעה 3:0 לבולגריה וסיימה אחרונה במוקדמותבבכורה של אדומאיטיס: ירושלים שמטה יתרון 18 נק'חשד: בעל קבוצה קשור לזריקת הרימון לביתו של טביבהראשון של אלישע לוי: דומנטאס שימקוס חתם בכפ''סחוגג: ''אצילי פתח לי את העיינים - אין סמלים בכדורגל''באיירן מינכן ניצחה 1:2 את פרייבורג, הפער: 4 נקודות
מרדכי שלו עם נאום כהן (פרטי)

נאום כהן: ''ארבע קבוצות כדורגל וכדורסל נוספות פנו''

שבת | | 19:15    מאת רועי ינקלוביץ

המתווך בעסקת המכירה של 50 אחוזים מבית''ר ירושלים לשייח בן ח'ליפה: ''המתנגדים? יש לנו עם אחד ו-10 דעות. ראינו מה קורה, אבל חוגג לא חשב ללכת אחורה''. האם גם קבוצת הכדורסל של המועדון תימכר?

לרגל חתימת עסקת השותפות בין בית"ר ירושלים לשייח חאמד בן ח'ליפה אל ניאן, איש העסקים היהודי-אמיראתי, נאום כהן, יו"ר קבוצת NY Koen שתיווך בעסקה, סיפר לישראל ספורט על השתלשלות העניינים: "משה חוגג יצר איתי קשר לפני שלושה שבועות  בערך וחיפש אנשים בעלי עניין בדובאי. חיברנו אותו אל השייח' ומשם הדברים התקדמו מהר מאוד. עד אז לא היה שום קשר בין הצדדים, איך שהם הכירו נשלח כבר מכתב הכוונות, השיחה עם ראש העיר ומכאן הדברים התקדמו מהר מאוד".

נאום כהן ומשה חוגג (דוברות בית''ר ירושלים)
כהן הוסיף: "המטרה שלנו היא להביא את בשורת השלום באזור גם לספורט. מהבחינה הזו אין מתאימה יותר מבית"ר ירושלים שהיא סמל וגאווה ישראלית לאומית". על הביקורות: "יש אנשים שמפרגנים ויש אנשים שלא מפרגנים כמו תמיד, אנחנו היהודים יש לנו עם אחד אבל 10 דעות". על המשמעות ההיסטורית: "גם משה חוגג זכה להירשם בהיסטוריה, זה מהלך מדהים עם כל מה שקורה בבית"ר לאורך השנים. ידענו מה קורה בארץ, אבל חוגג היה חזק ולא חשב ללכת אחורה. היו התנגדויות וזה לא החליש אף אחד, כולם כיוונו כל הזמן לעשות משהו היסטורי".

מרדכי שלו, נאום כהן וניר פריבש (פרטי)
מה יכולה בית"ר ירושלים להשיג מהשת"פ? "אני חושב תמיד ששלום בית ושיש שיתוף פעולה זה יותר טוב ממריבה בין העמים לכן אני עשיתי את מה שאני חייב לעשות כי אני קיבלתי את ההצעה הזאת ומצאתי את הבן אדם הנכון. מעבר לזה ואיך הם מתקדמים ומה יעשו זה בידיים שלהם, אני חושב שהם האנשים הנכונים שיחליטו על כל מה שיחליטו, רק שישמרו על זה ולא יהרסו בגלל כל מיני שמועות ואנשים שמדברים שטויות שהם לא אמיתיים. אני חושב שהם אנשים פיקחים שילכו בדרך הנכונה".

מרדכי שלו, נאום כהן, ד''ר יאיר וייל וליאוניד וילנצ'יק (פרטי)
לסיום נשאל כהן האם נראה עוד עסקאות כאלה, והשיב: "אני בטוח, יש כבר ארבע פניות גם מקבוצות כדורגל וגם מקבוצות כדורסל. נשיא קבוצת הכדורסל של בית"ר ירושלים מרדכי שלו (הבעלים של אתר "ישראל ספורט", ר"י) נפגש איתי. אנחנו מנסים לעשות משהו טוב, אנחנו עושים רק את ההיכרויות לאנשים שמעוניינים בזה. אנחנו לא לוקחים צד, לא של הקונה ולא של המוכר. אנחנו רק עושים את ההיכרות והם ממשיכים לבד את המשך הדרך, אנחנו לא מתערבים בזה. אנחנו מקווים מאוד שזה יעשה טוב לעם ישראל וגם להם".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות