ליגה צרפתית: מונאקו חזרה מפיגור ל-1:3 על מארסייהתאוששה מההדחה: 1:4 קל לריאל מדריד על אלאבסערן זהבי כבש בבעיטה חופשית, 0:2 לפ.ס.וו על ר.ק.סיונתן כהן נפצע בארבע ראשי - וטען: ''אשחק ברביעי''גם היא כבר מוכנה: 1:3 למכבי ת''א על מכבי נתניהבכר: ''הסגל שלי הוא לוקסוס, מכבי ת''א? משחק רגיל''מוכנה למשחק העונה: מכבי חיפה ניצחה 0:3 את סכניןסאות'המפטון הדיחה את ארסנל, סיטי העפילה בקושיבאיירן מינכן תברח לליגה? לייפציג ולברקוזן הפסידוורד: ''נהיה בטופ 4''. פדידה חיובי לקורונה, גם אוחנה?
השער שלו היה חוקי. מוחמד אבו פאני (ליאת אבשלומי)

הוועדה המקצועית קבעה: השער של אבו פאני היה חוקי

חמישי | | 12:24    מאת מערכת ישראל ספורט

באיגוד השופטים ביקרו את ההחלטה של שופט ה-VAR יגאל פריד לפסוק על כניסה מוקדמת לרחבה: ''נדרש היה לאשר את השער של מכבי חיפה מול בית''ר''. השער של קריית שמונה מול מכבי נתניה ''נפסל בצדק''

כמדי שבוע, הוועדה המקצועית של איגוד השופטים פרסמה הבוקר (חמישי) את מסקנותיה בכל הנוגע למחזור השמיני בליגת העל. במוקד עמד כמובן המשחק בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים (0:2), כאשר הוועדה המקצועית הארצית קבעה שהשער שכבש מוחמד אבו פאני היה חוקי וגם אם לא, היה צריך לפסוק לפנדל חוזר. 

בהודעה נכתב: "בדקה ה-14, בעת בעיטת עונשין לזכות חיפה, אבחן שופט המסך (יגאל פריד) כניסה של שחקן חיפה לרחבה טרם ביצוע הבעיטה ודיווח לשופט (לירן ליאני) לבטל את השער שהובקע ע"י אותו שחקן (לאחר כדור חוזר שנהדף ע"י השוער) ולפסוק לבעיטה בלתי ישירה לזכות בית"ר. הוועדה סבורה כי אין מדובר באירוע של הפרה ודאית וברורה (נטיית הגוף קדימה אינה נחשבת כהפרה) ונדרש היה לאשר את השער לזכות חיפה. כמו כן, באם זוהתה הפרה, הרי שהייתה דו צדדית (גם של שחקני הגנה) ובמצב זה נדרש היה לפסוק על בעיטת עונשין חוזרת".

שחקני מכבי חיפה חוגגים (ליאת אבשלומי)
מכבי נתניה - עירוני קריית שמונה

"בדקה ה-13 אבחן נכונה שופט המסך (אביעד שילוח) עבירת נבדל במהלך ההתקפי שהוביל להבקעת שער לזכות קריית שמונה. במהלך הבעיטה החופשית לכיוון הרחבה, שחקן תוקף מקריית שמונה שהיה בעמדת נבדל ביצע תנועה ברורה לכיוון הכדור, אתגר והשפיע באופן מובהק על שחקני ההגנה של נתניה. לאור האמור, מדובר בעבירת נבדל ובהחלטה נכונה לבטל את השער. מכיוון שמדובר באירוע של פרשנות, על השופט היה לבחון את האירוע ע"ג המסך. בדקה ה-30 החליט השופט (שלום בן אברהם) שלא לפסוק לבעיטת עונשין לזכות נתניה גם לאחר בחינת האירוע ע"ג המסך. הוועדה סבורה כי בשל העובדה שהשוער בלם את הכדור באופן ברור בטרם המגע עם השחקן התוקף, הרי שאין מדובר באירוע ודאי וברור ולא נדרשה התערבות של שופט המסך".

בני סכנין - מ.ס אשדוד

"בדקה ה-11 אבחן נכונה שופט המסך, תוך שימוש באמצעים הטכנולוגיים שברשותו, עבירת יד של שחקן סכנין (נייג'ל האסלביינק) בתחילת המהלך ההתקפי שהוביל להבקעת שער לזכות סכנין. לאחר בחינת האירוע ע"ג המסך, ביטל השופט את השער בהתאם".

בני יהודה - הפועל תל אביב

"בדקה ה-43 פסל בצדק עוזר השופט שער לזכות הפועל תל אביב בגין עבירת נבדל בתחילת המהלך. שופט המסך (לירן ליאני), לאחר בדיקה באמצעים הטכנולוגיים שברשותו, אישר בצדק את הפסילה. להדגיש, בעידן שיפוט המסך, במצב התקפי מעין זה, עוזרי השופט מחויבים להמתין עם הנפת הדגל עד לסיום המהלך. במידה ומובקע שער, שופט המסך בודק את נכונות ההחלטה ומדווח לשופט בהתאם".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות