ברצלונה הפסידה 3:2 לבילבאו בסופרקופה, מסי הורחקליון נכנעה 1:0 למץ, ליל עקפה אותה עם 1:2 על ריימסאינטר עלתה למקום הראשון עם 0:2 מרשים על יובנטוס0:0 בין ליברפול למנצ'סטר יונייטד, סיטי במקום השניישראל נכנעה 3:0 לבולגריה וסיימה אחרונה במוקדמותבבכורה של אדומאיטיס: ירושלים שמטה יתרון 18 נק'חשד: בעל קבוצה קשור לזריקת הרימון לביתו של טביבהראשון של אלישע לוי: דומנטאס שימקוס חתם בכפ''סחוגג: ''אצילי פתח לי את העיינים - אין סמלים בכדורגל''באיירן מינכן ניצחה 1:2 את פרייבורג, הפער: 4 נקודות
שגיא מוקי, חילי טרופר, פיטר פלצ'יק, אורי ששון, טל פליקר וסילבן אדמס (איגוד הג'ודו)

ג'ודו: הגרנד פרי בת''א ישודרג רשמית לגרנד סלאם

שלישי | | 11:35    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר אירוח הגרנד פרי בשנתיים האחרונות, איגוד הג'ודו העולמי העניק לישראל את הזכות לארח תחרות יוקרתית יותר, אחת משתיים בלבד שייערכו מסוגה בשנה הבאה. פונטי: ''ממשיכים לממש חלומות גדולים''

במהלך אימון פתוח שנערך היום (שלישי) בוולודרום ע"ש סילבן אדמס, הכריז יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי על גרנד סלאם תל אביב. כזכור, עד השנה ובמשך שנתיים אירח איגוד הג׳ודו הישראלי את הגרנד פרי, וכעת - לאחר אישור איגוד הג'ודו העולמי - יהפוך האירוע לגרנד סלאם תל אביב, אחד מאירועי הג'ודו הגדולים בעולם. גרנד סלאם תל אביב יתקיים בבפברואר 2021 וצפויים להגיע אליו מיטב הג'ודאים בעולם שכן הוא אחד משני הטורנירים היחידים ברמתו שמתקיימים בכל שנה.

הג'ודאים עם שר הספורט טרופר, היו''ר פונטי וסילבן אדמס (איגוד הג'ודו)
שני הרשקו, משה פונטי, סילבן אדמס, חילי טרופר ואורן סמדג'ה (איגוד הג'ודו)
שר התרבות והספורט, חילי טרופר, והפילנתרופ היהודי, סילבן אדמס, הגיעו היום להוקיר תודה לספורטאיות ולספורטאים זוכי המדליות בתחרויות הסבב העולמי והאירופאי, במסגרת אימון שהתקיים היום בהיכל הולודרום. במהלך הביקור הכריז כאמור משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, על החלטת האיגוד העולמי לקיום גרנד סלאם תל אביב, זאת עקב ההצלחה הגדולה באירוח הגרנד פרי בשנתיים האחרונות. טורניר הגרנד סלאם היוקרתי הוא השלישי בחשיבותו אחרי אליפות העולם וטורניר המאסטרס מבחינת הדירוג ומתקיים שבע פעמים בשנה רגילה - ופעמיים בלבד בשנה אולימפית.

יו"ר האיגוד, משה פונטי, ברך על החלטת האיגוד העולמי ואמר: "היום יש לנו בשורה אדירה. אחת התחרות היוקרתיות ביותר בסבב העולמי מגיעה לישראל. הגרנד סלאם ייערך כאן בשנה אולימפית בחודש פברואר שיהיה קריטי עבו הקריטריון האולימפי, מה שמבטיח תחרות גדולה, עם כל הגדולים שיגיעו לכאן להבטיח את השתתפותם באולימפיאדה. זה הישג אדיר עבורנו להביא תחרות, במיוחד בשנה כזו, וזה חשוב לנו גם כשאנחנו מביטים כמה תנופה כזו יכולה להביא למדינה. אני רוצה להגיד תודה לשר התרבות והספורט, חילי טרופר, לסילבן אדמס שכמו בתחרויות הקודמות וכהרגלו, הוא רואה בספורט כלי אדיר לקידום מעמדה של ישראל בעולם, ולראש עיריית תל אביב רון חולדאי. אני בטוח שתהיה לנו תחרות אדירה, אני שמח ומתרגש מאוד".

יו''ר האיגוד משה פונטי והשר חילי טרופר (איגוד הג'ודו)
מסיבת העיתונאים היום (איגוד הג'ודו)
סילבן אדמס הוסיף: "אני תומך בתחרויות של הג'ודו בישראל,  זה הישג נהדר שמגיעה לכאן תחרות כזאת, וזה קורה בזכות פונטי, יש לנו יחסים נהדרים עם האיגוד העולמי ועם היו"ר מריוס ויזר. ומי יודע, אולי בעתיד נקיים כאן אליפות עולם. אנחנו יודעים איך לקיים את האירוע כדי שיהיה בטוח מבחינה בריאותית".

שר הספורט חילי טרופר סיכם: "יש פה ווינרים גדולים. ישראל היא אחת המדינות שמביאה הכי הרבה מדליות בג'ודו ביחס לגודל האוכלוסיה. ההישגים המופלאים  שלכם הספורטאים תמיד מתוקים, ובמיוחד בימים כל כך קשים. הבאתם הרבה מאוד נחת לישראל. הכישרון, עבודת הצוות, המאמנים והכי הרבה הרוח הגדולה שלכם זה הסמל הכי יפה. מעריכים את כל העבודה שלכם פרגון מכל הלב ומכל המדינה".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות