מוחמד אבו פאני ינותח, ייעדר לפחות חמישה שבועותסל: בית הדין העליון דחה את העתירה של מכבי חיפההמנהלת לאיגוד השופטים: בטלו את האדום של גוטליבשרן ייני הודה: ''אנחנו מאוד אוהבים שמספידים אותנו''בעקבות הפארסה: בני סכנין נקנסה ב-30 אלף ש''חחלוץ העבר האגדי ג'ימי גריבס הלך לעולמו בגיל 81מומחי ה-Winner מעריכים: יובנטוס תנצח את מילאןב''ש: ''זה לא תירוץ, אך ההתנהלות הייתה בושה וחרפה''רגב פאנן מצטרף לצוות המקצועי של אליצור רמלהירושלים מול גלבוע/גליל, הפועל חולון נגד הפועל ת''א
מצוק העתקים (יח''צ)

בסוף השבוע הבא: מרוץ ע''ש אוריאל ואלירז פרץ ז''ל

שישי | | 11:46    מאת מערכת ישראל ספורט

עיריית מעלה אדומים הנחיתה את תחרות הריצה ה-Ultra Desert, לאורך 76 ק"מ, שתתקיים במדבר יהודה לזכרם של שני לוחמי גולני המנוחים. מדובר במרוץ מאתגר ואחד הקשים והמורכבים ביותר שהיו בישראל

עיריית מעלה אדומים מנחיתה בעיר את מרוץ ה-Ultra Desert של חברת פלטינום, מרוץ מאתגר ואחד הקשים והמורכבים ביותר שהיו בישראל. היוזמים בחרו לקרוא את המרוץ על שם לוחמי סיירת גולני, האחים אלירז ואוריאל פרץ ז"ל, בניה של כלת פרס ישראל, מרים פרץ.

הכל יתחיל בשעה 1:30 לפנות בוקר, אז רצי מקצה ה-76 ק"מ יצאו לדרך בהזנקה מצומת אלמוג. הרצים יטפסו אל מצוק ההעתקים וינועו דרומה לאורכו לכיוון מצוקי דרגות הידועים בתצפיות המרהיבות לים המלח. משם יעלו מערבה וצפונה דרך "סיבוב המוות" אל בקעת הורקניה, כל הדרך המנזר היווני הציורי "מר-סבא", שמהווה ב-1500 השנים האחרונות למוקד עליה לרגל למתפללים נוצרים ולתיירים. בהמשך הרצים יטפסו מאות מטרים ל"ג'בל מונטאר", שמיוחס להר העזאזל המקראי ומכונה האוורסט של מדבר יהודה. משם המשתתפים יעשו את כל הדרך לנקודת הסיום בפארק הספורט החדש ברחוב הצור במעלה אדומים, לא לפני שיעברו במסלול של כ-1.5 ק"מ בתוך העיר. שעת ההגעה המשוערת של המדליסטים צפויה להיות בין 10-11 בבוקר. 

מנזר מר סבא (יח''צ)
המרוץ היוקרתי ופורץ הדרך מוכר על ידי ITRA, ההתאחדות הבינלאומית לריצות השטח. בהתאחדות התרשמו מאד מאורך המסלול ובעיקר מהעובדה שבמהלכו המשתתפים מטפסים בריצתם לגובה כולל של כ-2350 מטרים. מרוץ "Ultra Desert  - מעלה אדומים" נכנס למועדון איכותי ומרשים של מרוצים מכל העולם המאוגדים תחת ITRA, שמותחים את קצה גבול היכולת האנושית. חברת ההפקה הבינלאומית "פלטינום" שמפיקה את האירוע הגרנדיוזי, מבטיחים תוואי שטח מפתיע ולא צפוי עם שיפועים רבים וחריפים ביותר, כאשר השיפוע התלול ביותר עשוי להגיע ל-76 מעלות. 

בנוסף למקצה ה-76 ק"מ, במהלך הלילה יצאו מנקודות שונות במדבר יהודה, הרצים של מקצה המרתון, 42 ק"מ ומקצה החצי מרתון. המקומות הראשונים במקצים אלו צפויים להגיע לנקודת הסיום במעלה אדומים סביב השעה 9 בבוקר. בשל הגבלות משרד הבריאות, ההזנקה תעשה בקפסולות ולא יתקיים טקס רב משתתפים בנקודת הסיום. הרצים יצטיידו בווסט  הכולל: פנס ראש, פנס מהבהב לאחור, מים ושעון חכם שיאפשר להם לנווט במדבר. כמו כן יצטיידו במספר עם צ'יפ שיאפשר למנהלי המרוץ למדוד זמנים לקבל מידע אודות זמני הריצה של המשתתפים ולוודא שהם אכן רצו במסלול המיועד להם. 

עליה להר המונטאר (יח''צ)
קבוצת פלטינום היא חברת הפקה ותיקה העוסקת בתחומים מגוונים בארץ ובחו"ל. ניסיון ענק בארגון אירועים, פעילויות ותחרותיות. החברה בעלת תשתיות נרחבות להעמדת פעילות מרכבות בשטח. ידע זה, יחד עם החזון של החברה מתורגם לסדרת מרוצי ה – Ultra Desert. סדרת המרוצים תהיה מפתיעה, יצירתית ומיוחדת. החברה מתכננת להפוך את המרוץ למסורת ומסמנת את  ה- 17 בדצמבר 2021 כתאריך יעד לקיום התחרות השנייה. אז הם מקווים שישתתפו ספורטאים וספורטאיות בינלאומיים רבים יחד עם הספורטאים הישראלים. 

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי הוא "שמח וגאה לבשר על קיומו של מרוץ ה-ULTRA DESERT אצלנו בעיר. זהו מרוץ מאתגר, מורכב ויוקרתי אשר קיבל הכרה בלוח התחרויות הבינלאומי לריצות טרייל של ITRA – והוא קורה כאן אצלנו באירוע היסטורי וספורטיבי שמתאים לכל חובבי הספורט והרצים שלנו. שלושת המקצים של המרוץ יסתיימו בפארק הספורט החדש ברחוב הצור שבשכונת נופי הסלע, וזו תהיה חגיגה גדולה והפנינג ספורטיבי עם מוסיקה, ראיונות, תיעוד בטלוויזיה הקהילתית ופרסים לרצים. אני מזמין את תושבי מעלה אדומים, חובבי הספורט, לצפות בשידור החי מהאירוע יוצא הדופן וליהנות מחגיגת ספורט מדהימה. תודה למחזיק תיק הספורט, דודו מתתיהו, ולאגף הספורט במתנ"ס, בהובלתו של בן חדד, על היוזמה, על היצירתיות ועל קיומו של המרוץ פה אצלנו בעיר. בהצלחה לכולם, ניפגש בנקודת הסיום".

נגישות