ערן זהבי עלה כמחליף, נפצע והוחלף - פ.ס.וו עלתההפועל ב''ש הודחה מהליגה האירופית עם 3:0 בפראגמכבי תל אביב ניצחה 1:3 את הפועל מטה אשר/עכוספרופולוס: ''היינו יותר מרוכזים ויותר רגועים בסיום''מכבי ת''א גברה 76:81 על הכוכב האדום בלגרד בביתדור פרץ: ''זה מבאס, רצינו לסיים את סיפור ההעפלה''מכבי ת''א פספסה עלייה עם 1:1 מול מול קרבאח בחוץניצחון שביעי ברציפות לצסק''א, 61:80 על אולימפיאקוסראשי בית''ר ירושלים נפגשו עם חאמד בן חליפה בדובאיחצי גמר ליגת האומות: ספרד - איטליה, בלגיה - צרפת
החגיגות של הפעול חיפה אתמול (אליאב אוזן)

הפועל חיפה צפויה לעמוד לדין בעקבות אירועי הדרבי

ראשון | | 16:18    מאת מערכת ישראל ספורט

המשקיף אבי לוי ציין בדו''ח שלו כי ''אנשים מהפועל חיפה קיללו שחקנים מהפועל חיפה ביריבה לחדרי ההלבשה. מדובר באירוע מביש וצורם שלא מקובל''. בנוסף, ''היה צורך להעיר על עטיית מסכות לאנשי הספסל''

לאחר שאנשי מכבי חיפה התלוננו למנהלת הליגות בכל הנוגע להתנהגות של הפועל חיפה במהלך הדרבי אתמול (1:2 להפועל), משקיף ההתאחדות לכדורגל אבי לוי העביר היום (ראשון) דו"ח חריף להתאחדות לכדורגל כנגד התנהלות האדומים מהכרמל, שגם צפויים לעמוד לדין משמעתי. בצד הירוק טענו גם שהנהלת הפועל חיפה הכניסה אוהדים לתא העיתונאים.

המשקיף לוי כתב: "בסיום המשחק, עת עשו דרכם לחדר ההלבשה שחקני מכבי חיפה, הגיעו מספר 'בעלי תפקיד' מהפועל חיפה ליציע הנמצא מעל כניסת השחקנים/מנהרה והחלו לגדף, להקניט ולקלל את שחקני מכבי חיפה. יצוין כי המשחקים הינם ללא קהל. אף אחד שנכנס לתחומי האצטדיון אינו מוגדר כאוהד וכל האנשים הנכנסים מזוהים ברמה השמית על פי סיווג תפקידים. קרי בעלי התפקידים הם אלו שקיללו וגידפו את שחקני מכבי חיפה. אציין כי חלקם הגיעו מיציע העיתונות וחלקם ישבו מעל מיקום הצוות הטכני של קבוצת הפועל חיפה".

עוד הוסיף המשקיף: "שאלתי את מתאם האירוע מה תפקידם ואיך הגיעו ליציע וזה אמר לי 'צוות מודדי החום והרישום של הבאים לאצטדיון'. אציין כי מדובר באירוע מביש וצורם אשר גרם להתלהטות הרוחות בין נציגי הקבוצות ובוודאי שלא מקובל כי 'בעלי תפקידים' יתנהגו כך". עוד ציין כי "לאחר הבקעת שערי הזכות להפועל חיפה, איש אבטחה שאמור להיות בעמדת האבטחה, הגיע לחגוג עם הספסל את השער. כמו כן, מדי פעם היה צורך להעיר ולבקש מיושבי הספסלים של שתי הקבוצות (בעיקר הפועל חיפה) להקפיד על עטיית מסכות כנדרש".

''לא ביצע שום תנועה מגונה''. דולב חזיזה (אליאב אוזן)
מהפועל חיפה נמסר בתגובה: "מועדון כדורגל הפועל התאמה חיפה מגנה כל גילוי אלימות או חוסר ספורטיביות. לא היו יריקות לעבר שחקני מכבי חיפה כפי שנטען ואילו לגבי הקללות, אותו מתנדב (מודד חום בשערי הכניסה) ננזף והושעה מתפקידו. נושא האבטחה ומיקום המאבטחים יעבור רענון. אנו מצפים שבמכבי חיפה לא יעברו לסדר היום על התנהגותו הפרועה של דולב חזיזה שהלהיט את היצרים לאורך המשחק ובסיומו".

גם במכבי חיפה הגיבו: "לאחר בדיקה ובירור המקרה מול דולב חזיזה, השחקן לא ביצע שום תנועה מגונה. דו"ח המשקיף  שהיה עד לאירועים, מטיב לתאר את שהתרחש אמש ושמו של השחקן, מיותר לציין לא הוזכר. לשחקן שמורה הזכות לפעול בכל מישור כנגד הפגיעה בשמו".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות