עוזב את ליגת העל: גודסוואי דוניו חתם בנפטצ'י באקומקום 9 לאנסטסיה גורבנקו ב-50 חזה באליפות העולםאוהדי בית''ר י-ם ''מכינים'' את משה חוגג לקראת הכלאמדר לא ייצא לליגת הקיץ עם בוסטון ויישאר עם הנבחרתתמנע נלסון לוי זכתה במדליית ארד בגרנד סלאם מונגוליהעילי פיינגולד: ''כמו מול ספרד, נעשה את זה מול אנגליה''מילאן תפתח עונה נגד אודינזה, אינטר תתארח בלצ'החצאי גמר לגורבנקו ומיכאל לייטרובסקי באליפות העולםג'ו רגלנד: ''מרגיש בנוח להיות מי שאני בהפועל חולון''מכבי חיפה תקיים במהלך השבוע הבא מיני מחנה אימון
ברוך שמאילוב (עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי)

ג'ודו: המאבק על הכרטיס לטוקיו 2021 נפתח מחדש

ראשון | | 12:16    מאת מערכת ישראל ספורט

הקרב על הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2021 בין ברוך שמאילוב לטל פליקר ובין גפן פרימו לגילי כהן נפתח. בפברואר האחרון נקבע כי פרימו ושמאילוב ייסעו לטוקיו, אך דחיית האולימפיאדה פתח את הקרב מחדש

איגוד הג'ודו החליט היום (ראשון) לפתוח מחדש את התחרות הפנימית על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו בכל קטגוריית משקל. ההחלטה נוגעת לשלושה משקלים. אצל הנשים: עד 52 ק"ג, שם נאבקות גפן פרימו וגילי כהן, ועד 63 ק"ג בו מתחרות גילי שריר וענבל שמש. אצל הגברים, עד 66 ק"ג, בו מתחרים ברוך שמאילוב וטל פליקר.


הקריטריונים המלאים (איגוד הג'ודו)
נזכיר כי בפברואר האחרון פרימו גברה על כהן בתחרות הפנימית, ושמאילוב על פליקר, ושניהם הוכרזו כנציגים הישראליים במשקלים הללו. בעקבות הדחייה של המשחקים האולימפיים באיגוד הג'ודו החליטו לפתוח מחדש את המאבק, כדי שהספורטאי שנמצא בכושר הטוב ביותר קרוב יותר למשחקים יהיה זה שיתחרה. כידוע, כל ג'ודוקא שרוצה להתחרות במשחקים האולימפיים בטוקיו צריך לסיים בין 18 הג'ודאים הטובים ביותר בעולם בקטגוריית המשקל שלו, לאחר קיזוז של ג'ודוקא אחד לכל מדינה. אך למקרים שבהם ישנם שני ג'ודאים ישראלים שנמצאים בטופ 18, האיגוד קבע קריטריון ישראלי.

גפן פרימו (באדיבות איגוד הג'ודו)
לפי החוקים החדשים שנקבעו לג’ודאים בקריטריון הישראלי, הג'ודוקא שיעמוד בקריטריון העולמי המקנה לו זכאות לייצוג מדינת ישראל באולימפיאדת טוקיו וידורג במיקום הגבוה ביותר בדירוג האולימפי נכון ליום 28 בפברואר 2021 בקטגוריית המשקל שלו, הוא זה שיתחרה ביפן. כלומר, במקרה של מאבק בין שני ג'ודאים בקטגוריית המשקל שלהם על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים, מה שיקבע זה מי שנמצא מעל השני בדירוג האולימפי העולמי, ללא כל תנאי של הפרש יוצא דופן. בכך בוטל למעשה חוק ההפרש של ארבעת המקומות בדירוג האולימפי בין האחד לשני שנדרש עד לאחרונה.

נגישות