הולנד נותרה מושלמת, אוסטריה תפגוש את איטליהרשמית: עידן נחמיאס חתם לארבע שנים במכבי ת''אאחרי 14 עונות: ג'ף רוזן החליט לעזוב את מכבי חיפהדניאל רבר נשארת באליצור חולון, דניאל חג'ג' חתמהדור פרץ הוצג בוונציה: ''זה מגיע בדיוק בזמן עבורי''תולה את הנעליים: קובי מויאל פרש מכדורגל בגיל 34מתחילים בהכנות: בדיקות רפואיות לשחקני מכבי ת''אהיסטוריה: הקשת איתי שני השיג את הקריטריון לטוקיודמבלה הפצוע נופה מהסגל, מקרה קורונה ראשון ביורו הישראלי-אמריקאי אלי אבייב חתם בהפועל באר שבע
ברוך שמאילוב (עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי)

ג'ודו: המאבק על הכרטיס לטוקיו 2021 נפתח מחדש

ראשון | | 12:16    מאת מערכת ישראל ספורט

הקרב על הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2021 בין ברוך שמאילוב לטל פליקר ובין גפן פרימו לגילי כהן נפתח. בפברואר האחרון נקבע כי פרימו ושמאילוב ייסעו לטוקיו, אך דחיית האולימפיאדה פתח את הקרב מחדש

איגוד הג'ודו החליט היום (ראשון) לפתוח מחדש את התחרות הפנימית על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו בכל קטגוריית משקל. ההחלטה נוגעת לשלושה משקלים. אצל הנשים: עד 52 ק"ג, שם נאבקות גפן פרימו וגילי כהן, ועד 63 ק"ג בו מתחרות גילי שריר וענבל שמש. אצל הגברים, עד 66 ק"ג, בו מתחרים ברוך שמאילוב וטל פליקר.


הקריטריונים המלאים (איגוד הג'ודו)
נזכיר כי בפברואר האחרון פרימו גברה על כהן בתחרות הפנימית, ושמאילוב על פליקר, ושניהם הוכרזו כנציגים הישראליים במשקלים הללו. בעקבות הדחייה של המשחקים האולימפיים באיגוד הג'ודו החליטו לפתוח מחדש את המאבק, כדי שהספורטאי שנמצא בכושר הטוב ביותר קרוב יותר למשחקים יהיה זה שיתחרה. כידוע, כל ג'ודוקא שרוצה להתחרות במשחקים האולימפיים בטוקיו צריך לסיים בין 18 הג'ודאים הטובים ביותר בעולם בקטגוריית המשקל שלו, לאחר קיזוז של ג'ודוקא אחד לכל מדינה. אך למקרים שבהם ישנם שני ג'ודאים ישראלים שנמצאים בטופ 18, האיגוד קבע קריטריון ישראלי.

גפן פרימו (באדיבות איגוד הג'ודו)
לפי החוקים החדשים שנקבעו לג’ודאים בקריטריון הישראלי, הג'ודוקא שיעמוד בקריטריון העולמי המקנה לו זכאות לייצוג מדינת ישראל באולימפיאדת טוקיו וידורג במיקום הגבוה ביותר בדירוג האולימפי נכון ליום 28 בפברואר 2021 בקטגוריית המשקל שלו, הוא זה שיתחרה ביפן. כלומר, במקרה של מאבק בין שני ג'ודאים בקטגוריית המשקל שלהם על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים, מה שיקבע זה מי שנמצא מעל השני בדירוג האולימפי העולמי, ללא כל תנאי של הפרש יוצא דופן. בכך בוטל למעשה חוק ההפרש של ארבעת המקומות בדירוג האולימפי בין האחד לשני שנדרש עד לאחרונה.

נגישות