0:1 לריאל אצל אטאלנטה, 0:2 לסיטי מול גלדאבך בחוץחוגג: ''הכי חשוב לעצור את ארגון הפשע לה פמיליה''בתמונת הפלייאוף: בית''ר י-ם ניצחה 0:1 את מכבי פ''תברצלונה הביסה 0:3 את אלצ'ה, ליאו מסי הבקיע צמדמספרת אדירה לדלה עלי, 0:4 לטוטנהאם על וולפסברגרבני יהודה שברה את הבצורת, 0:1 על קריית שמונהמשרד הבריאות יחליט רק בשבוע הבא בכל הנוגע לקהלואן לוון: ''שואפים לתוצאה הטובה ביותר האפשרית''טרנט סיינסבורי: ''ניקיטה רוקאביצה המלך של ישראל''בר נתן במכבי חיפה נגד מכבי פ''ת, גם גרינפלד שובץ
שר התרבות והספורט, חילי טרופר (יניב נדב, דוברות הכנסת)

סוכם: השקעה גדולה וחסרת תקדים בספורט הישראלי

רביעי | | 19:10    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד התרבות והספורט יקציב כ-324 מיליון ש''ח לשדרוג והקמת מתקני ספורט. השר טרופר: ''הישג גדול, עושים הכל כדי לא לעצור את תנופת הפיתוח''. המנכ''ל פרויליך: ''מקדמים ערכים של מקצועיות ומצוינות''

משרד התרבות והספורט יערוך מחר (חמישי) כנס בו יציג המשרד לרשויות מקומיות את התקציבים והמפרטים שהניח עבור שדרוג והקמת מתקני ספורט בתקציב כולל של כ-324 מיליון שקלים. הכנס המקוון ישודר באמצעות פלטפורמת "זום", זאת בעקבות הגבלות והנחיות תקופת הקורונה.

בכנס יוצגו לראשונה כחמישה קולות קוראים  בהשקעה של יותר מ-320 מיליוני שקלים במסגרת הפטור מתכנית המתקנים שניתן על ידי שר האוצר ושר הספורט וזאת במטרה לא לעצור את התמיכה במתקני הספורט ברשויות המקומיות ובגופי הספורט בתקופה זו. הכנס יערך בין השעות 10:00-13:00, ויועבר במהלכו יוצגו הקולות הקוראים הקשורים לרשויות מקומיות, איגודים ואגודות. בין היתר מדובר בהקמת אולמות ספורט (כ-104 מיליון ש"ח), מגרשי כדורגל (74 מיליון ש"ח), שדרוג מגרשים (80 מיליון ש"ח), שיפוץ ורכישת ציוד תחרותי (60 מיליון ש"ח) ואירועי המכבייה (6 מיליון ש"ח). בכנס יקחו חלק ראשי רשויות, מנהלי מחלקות ספורט, מהנדסי הרשויות המקומיות, גזברי הרשויות המקומיות, נציגי איגודים והתאחדויות, החברה למשק וכלכלה, השלטון המקומי, חברות הייעוץ והבקרה, וגופים נוספים. 

משרד התרבות והספורט ממשיך בתנופת בניית המתקנים, ומפחית את המימון המשלים של הרשות בשיעורים של 5-10%. בנוסף, במסגרת מבחן התמיכה לשדרוג מגרשי כדורגל, המשרד מאפשר תמיכה במימון גבוה מאוד לרשויות שיבצעו שדרוג תאורה למגרשי הכדורגל, וזאת בכדי להאיר כמה שיותר מתקנים (10% לרשויות בלמ"ס 1-3 ועד 20% לרשויות בלמ"ס 7-10). ביום ראשון האחרון התכנסה ועדת ההיגוי להכנת תכנית המתקנים הלאומית "2030". הוועדה כללה כ- 25 חברים מהרשויות המקומיות וגופי הספורט השונים במדינה ונציגיה ישקדו על פיתוח ודרכי יישום התוכנית בשבועות הקרובים והן יובאו להחלטת שר התרבות והספורט חילי טרופר. בהכנת התכנית ישתתפו כלל הרשויות המקומיות ואיגודי הספורט.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "אני רואה הישג גדול בכך שבתקופה משברית כזו וללא תקציב מדינה, נמשיך לבנות מתקנים ותשתיות ספורט במאות מיליוני שקלים. אנו עושים הכל כדי שלא לעצור את תנופת הפיתוח, קידום וחיזוק הספורט בישראל. תכנית המתקנים 2030 מהווה תשתית ראויה, איכותית ומקצועית המשפרת הישגים ותורמת רבות לספורטאיות והספורטאים של המחר. תודה לשר האוצר, על התמיכה ושיתוף הפעולה."

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "משרד התרבות והספורט מקדם ערכים של מקצועיות  ומצוינות. ערכים אלו, באים לידי ביטוי בהשקת קולות קוראים אלו שיאפשרו לילדים ובני נוער, הספורטאיות והספורטאים שלנו, להוביל את הספורט הישראלי  להישגים, היעדים והמטרות אליהם שואפים. על אף התקופה המורכבת, אנו ממשיכים במלוא המרץ עם תכניות לטווח הרחוק. משרד התרבות והספורט ימשיך לקדם פרויקטים ומיזמים אשר יקדמו את הספורט הישראלי.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות