רשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזהחוזר לליגת העל: ניר ביטון סיכם לשנתיים במכבי ת''אחוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישיתבית''ר ירושלים: בר כהן, חגי גולדנברג ואבישי כהן חתמורכש מסקרן: פאבלו גונזלס חתם לשנתיים בהפועל ת''אהבנייה נמשכת: ווייד בולדווין חתם רשמית במכבי ת''אמכבי ת''א השיקה את המדים החדשים לעונת 2022/23מכבי חיפה חשפה את המדים החדשים לעונת 2022/23
ענבר לניר עם המדליה (איגוד הג'ודו)

אליפות אירופה עד גיל 23: ענבר לניר זכתה במדליית זהב

שלישי | | 19:44    מאת מערכת ישראל ספורט

הישג גדול לג'ודוקא הצעירה, שרק לפני כמה ימים זכתה במדליית ארד באליפות עד גיל 21. מאיה גושן זכתה במדליית כסף. מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו: ''מדובר בהישג היסטורי לנבחרת הנשים ולאיגוד הג’ודו''

הישג ענק לענבר לניר שזכתה הערב (שלישי) במדלית הזהב באליפות אירופה בג׳ודו עד גיל 23. לניר (עד 78 ק"ג) החלה את היום עם ניצחון באיפון מול שרה פרננדס קמפילו מספרד, המשיכה עם ניצחון בוואזרי ברבע הגמר מול הסלובנית מטקה לובניק ובחצי הגמר הכריעה את יריבתה ההולנדית בבריח. בקרב הגמר הצמוד הפגינה לניר אגריסיביות, וניצחה את קארלה פרודן מקרואטיה.

מאיה גושן (עד 70 ק"ג) החלה את התחרות בסיבוב השני עם ניצחון באיפון על הקרואטית אנדלה וויאוליק, המשיכה עם ניצחון ברבע הגמר באיפון מהיר, 5 שניות לתוך הקרב נגד קסניה זדבורנובה מרוסיה, ובחצי הגמר גברה בוואזרי על היריבה השוויצרית. בקרב על מדלית הזהב נוצחה מאיה ע"י לארה סבטקו מקרואטיה.

מימין: מאיה גושן עם ענבר לניר (איגוד הג'ודו)
מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו: "מדלית זהב וכסף באותה אליפות. ענבר לניר אלופת אירופה, זה פשוט אדיר! להגיע לשני גמרים באליפות אירופה ולזכות בזהב זה מדהים, מרגש, הישג היסטורי לנבחרת הנשים ולאיגוד הג’ודו. הישג ענק לענבר! מאיה זכתה בכסף ביום של ג׳ודו מדהים, וענבר לניר שרק לפני מספר ימים זכתה בארד באליפות אירופה עד גיל 21, קוטפת את הזהב באליפות עד גיל 23, תוך שהיא מנצחת את אלופת אירופה עד גיל 21. אני חייב לציין גם את תמר מלכה, שזכתה לפני שבוע במדלית ארד, והיתה רחוקה נגיעה ממדליה נוספת ואת שקד עמיחי שזכתה בארד עד גיל 21".

הרשקו הוסיף: "נבחרת הנשים מסיימת את אליפויות אירופה עד גיל 21 ועד גיל 23 עם 5 מדליות ומקום חמישי, וארבע הספורטאיות הללו מראות שהדרך שאנו מתווים בנבחרת הנשים - עבודה כנבחרת, מצוינות,שאיפה להתקדמות מתמדת ועבודה קשה, מביאים איתם פירות. זה הביא השגים בעבר, מביא השגים עם הדור הנוכחי, והבנות האלה, הן חלק מדור העתיד שלנו. את חלקן ראיתם באליפויות אירופה עד גיל 21 ועד גיל 23, חלקן כבר השיגו את הקריטריון לטוקיו 2020,  ועוד רבות ממתינות על קו הזינוק למשחקים האולימפיים בפריס 2024 ולוס אנג'לס 2028".

יו"ר איגוד הג׳ודו משה פונטי הוסיף: "שבוע מדהים לדור העתיד של הג׳ודו שלנו, ענבר ומאיה הציגו ג'ודו אדיר, וענבר נכנסה לרשימה מכובדת של אלופי אירופה ישראלים של הג'ודו הישראלי. בכל שבוע אנחנו נוכחים לדעת שיש לא רק הווה מצוין, אלא גם עתיד גדול לג'ודו שלנו".

נגישות