מכבי חיפה התאוששה עם 0:2 על בית''ר י-ם השוקעתיוסי אבוקסיס: ''מאוכזב, עוד לא התיישבתי וכבר ספגנו''משחק שישי ללא ניצחון: רק 2:2 לב''ש מול הפועל חיפהקטש: ''לא חלמנו שנעשה את זה בצורה כזאת חלקה''בפעם ה-14 ברציפות: נבחרת ישראל עלתה ליורובאסקטלמרות הביקורות: לב יאמן את גרמניה גם ביורו 2021סגל תקף את השופט בן אברהם, קרע ברצועה לאשכנזיהפועל ב''ש: ''המטרה המרכזית - לחזור לנצח בליגה''ועדת האיתור נפגשה עם רוטנשטיינר, החלטה בקרובלחץ גדול בחיפה: ''רק ניצחון יחזיר את השקט והביטחון''
במרכז: ח''כ עודד פורר היום (יניב נדב, דוברות הכנסת)

אושרו תקנות חדשות למניעת הטרדות מיניות בספורט

שלישי | | 12:09    מאת מערכת ישראל ספורט

קבוצות ואיגודי ספורט יחויבו לבצע הדרכות למניעת הטרדה מינית אחרי שהתקבלו בוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי. ח''כ פורר: ''שינוי היסטורי''. שר הספורט טרופר בירך: ''רואה ערך גדול בפעולה בעניין''

הועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי בראשותו של ח"כ עודד פורר אישרה הבוקר (שלישי) את התקנות למניעת הטרדות מיניות כך שיטילו חובה על קבוצות ואיגודי ספורט לבצע הדרכות למניעת הטרדה מינית אחת לתקופה. התקנות - שייכנסו לתוקף תוך חצי שנה - הגיעו לידי אישור בזכות היענותם המהירה של שר המשפטים, חה"כ אבי ניסנקורן ושר התרבות והספורט, חילי טרופר לבקשתו של יו"ר הועדה, ח"כ פורר, שביקש את התיקון. השרים אף השתתפו בישיבת הועדה.

ח"כ פורר: "התקנות הללו הן שינוי היסטורי ורף חדש שהצבנו במלחמה נגד ההטרדות המיניות בספורט. הבסיס לכל מאבק שכזה הם הסברה וחינוך נכונים שיגיעו לכל גורם הקשור לגוף הספורט. האתגר הגדול הוא למנוע את ההטרדות בזכות הכשרות וחינוך. אם הבינו שכך צריך להיות במקומות עבודה, בצה"ל ובמשרדי הממשלה אז בטח ובטח שכך צריך להיות הדבר לנערים ונערות הנמצאים בראשית דרכם".

שר המשפטים אבי ניסנקורן: "כמו בכל תחומי העיסוק, גם בספורט, אנו מחויבים להיאבק למיגור תופעות פוגעניות של הטרדות מיניות. החלטתי לאמץ את המלצת הוועדה לקידום מעמד האישה, והצגתי מתווה להגברת חובת ארגוני הספורט בנושא החשוב הזה. אני מברך את חברי הוועדה על אישור התקנות, כך נעודד תרבות ספורט בסביבה מוגנת ונוחה לכל ספורטאי וספורטאית".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר (יניב נדב, דוברות הכנסת)
שר התרבות והספורט חילי טרופר: "האחריות שלנו היא למנוע הטרדות מיניות בכלל ובספורט בפרט. אני רואה ערך גדול בפעולה בעניין ושמח על ההחלטה המשותפת לאמץ את המלצת הוועדה לקידום מעמד האישה ובכך למגר את התופעה ולהגן על ספורטאים וספורטאיות. בתפקידי כשר הספורט אמשיך להיאבק על נושא מניעת הטרדות מיניות בכל דרך ואפעל ככל יכולתי כדי שתופעות מסוג זה יטופלו בצורה המיטבית".

לפי התקנות, כל הצוותים, המאמנים והמדריכים יעברו הדרכות בנושא מניעת הטרדות מיניות. בנוסף, מגיל 16 יחוייבו כל הספורטאים לעבור הדרכה ובין הגילאים 14-16 יינתנו הדרכות בהסכמת ההורים. יצוין כי כל מאמן או האחראי על העברת ההדרכות באיגודי הספורט יעברו הכשרה של 18 שעות בנושא ורק לאחריהן יוכלו לקיים הדרכה באגודות ובקבוצות להן הם שייכים.

השר טרופר הודיע כי גוף ספורט שלא ידווח כנדרש על קיום ההדרכות, לא ייתמך עוד כספית על ידי המדינה. פעולות ההדרכה וההסברה יתקיימו אחת לשנה לפחות, יותאמו לענף הספורט ויכללו מידע על זיהוי מצבי הטרדה מינית או התנכלות המאפיינים את תחום הספורט ודרכים למניעתם. בנוסף הוחלט להעמיק את הכשרות האחראיות על מניעת הטרדה מינית בגופי ספורט. השר ניסנקורן אמר בדיון כי משרד המשפטים יקבע את התכנים ואת זהות המנחים.

סמנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, ורד בוסקילה, ציינה כי אחת מכל 4 שחקניות ספורט עוברת הטרדה מינית, ו- 63% מההטרדות הן סביב מגדר וזהות מינית. קפטן נבחרת ישראל בכדורסל נשים, יערה יצחקי, אמרה בדיון: "לא אשלח את בתי להתאמן בכדורסל, אחרי שראיתי מה קורה בענף. זה פשוט מזעזע. שחקניות צעירות רבות באות לדבר איתי. לא יאומן כמה השפעה יש למאמנים ולמאמנות".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות