מכבי חיפה התאוששה עם 0:2 על בית''ר י-ם השוקעתיוסי אבוקסיס: ''מאוכזב, עוד לא התיישבתי וכבר ספגנו''משחק שישי ללא ניצחון: רק 2:2 לב''ש מול הפועל חיפהקטש: ''לא חלמנו שנעשה את זה בצורה כזאת חלקה''בפעם ה-14 ברציפות: נבחרת ישראל עלתה ליורובאסקטלמרות הביקורות: לב יאמן את גרמניה גם ביורו 2021סגל תקף את השופט בן אברהם, קרע ברצועה לאשכנזיהפועל ב''ש: ''המטרה המרכזית - לחזור לנצח בליגה''ועדת האיתור נפגשה עם רוטנשטיינר, החלטה בקרובלחץ גדול בחיפה: ''רק ניצחון יחזיר את השקט והביטחון''
שר הספורט חילי טרופר עם יו''ר הוועד האולימפי יגאל כרמי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

האיגודים האולימפיים פנו: החזירו אותנו לפעילות מיידית

שני | | 13:54    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועד האולימפי, איגוד השייט, איגוד האתלטיקה, הוועד הפראלימפי, מרכזי הספורט ואיגודים פנו לשר הבריאות אדלשטיין ושר הספורט טרופר בדרישה: ''האיסור המתמשך גובה מחירים שאינם מצדיקים את המטרה''

גופי הרוחב בספורט הישראלי - הוועד האולימפי בישראל, איל"ת (התאחדות לספורט תחרותי לא אולימפי), הוועד הפראלימפי, מרכזי הספורט וכל איגודי הספורט שלחו הבוקר (שני) מכתב לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר הספורט חילי בבקשה דחופה להחזיר מיידית את הספורט באגודות לפעילות מלאה.

במכתב, שנשלח עם העתקים בין היתר למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ולממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו, נכתב: "אנו, ראשי איגודי ומרכזי הספורט וגופי הרוחב, פונים אליכם בשם אגודות הספורט, הקבוצות, המאמנים והשחקנים, בדרישה להחזיר את הספורט הישראלי לפעילות! חודשים של עצירה מוחלטת בפעילות הספורט המאורגן, הביאה לפגיעה אנושה בספורטאים, בצוותי האימון וההדרכה ובתשתיות הספורט בישראל. נזקים שכבר עכשיו ייקח שנים לשקם! לפי הדו"ח האחרון של עמותת על"ם, עמותה המטפלת בנוער בסיכון, הסוקר את השלכות משבר הקורונה בחודשים מרץ-מאי 2020, ניתן ללמוד כי משבר הקורונה הביא רבים מבני הנוער והצעירים/ות לברוח לסמים, לאלכוהול, לרחוב, להפרעות אכילה ולפגיעות עצמיות".

עוד נכתב: "הספורט מאבד בכל יום ילדים שקיים סיכון מהותי שלא יחזרו אליו! אנו מפצירים בכם לאפשר לנו לפעול למען הספורטאים ולחזור להפעילם באופן אחראי, כך שנמנע או לפחות נצמצם את הנזקים הבריאותיים, הנפשיים והפיזיים המצטברים. אנו מתחייבים לפעול בהתאם לכל ההנחיות ולעמוד בכל הדרישות. תנו לנו לחזור ולפעול! מערכות הספורט, אשר גם בימים כתיקונם עומדות על כרעי תרנגולת, עומדות בפני המשך של הפסקת הפעילות המהווה מכה אנושה, כמו גם אגודות וקבוצות רבות שלא יחזרו לפעול".

האיגוד סיכמו: "לסיכום, איסור מתמשך לעסוק בספורט מאורגן כאמצעי למניעת הדבקה אינו מידתי וגובה מחירים שאינם מצדיקים את המטרה: פגיעה פיזית ונפשית במושבתים וחשיפתם לסיכונים נוספים, פגיעה כלכלית במפעילים, פגיעה בתשתיות ובהון האנושי ואובדן עניין של ילדים לחזור לפעילות ספורטיבית ככל שהעצירה הכפויה מתמשכת. לפיכך, אנו חוזרים וקוראים לכם לבחון מחדש את מלוא ההשלכות של העצירה המוחלטת של הספורט המאורגן ולאפשר חזרה לפעילות באופן מידי. אנו מבקשים לקיים אתכם פגישה דחופה בנושא".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות