ב''ש: ''זה לא תירוץ, אך ההתנהלות הייתה בושה וחרפה''זעם בהפועל ת''א: ''אם היה לו סכין מה היו אומרים אז?''מכבי חיפה: ''חטפנו סטירה, אך נדע להרים את עצמנו''0:0 לאתלטיקו מדריד מול בילבאו, ז'ואאו פליקס הורחקאליאל פרץ כבש ובישל לבריבו, הפסד לווייסמן בספרדואן לוון: ''משחק שהיינו חייבים לנצח, זה נותן לנו דחיפה''בכר: ''מוכן לקחת אליפות כל עונה ולהפסיד למכבי ת''א''יש דברים שלא משתנים: 1:2 למכבי ת''א על מכבי חיפהגוטליב: ''מה צריך לקרות כדי ששחקנים ירגישו בטוחים?''1:1 להפועל ת''א מול פ''ת, גוטליב פגע באוהד והורחק
קארין סנדל (באדיבות ארגון השחקנים)

ארגון השחקניות לטרופר: ''די להפקרת כדורגל הנשים''

ראשון | | 19:11    מאת מערכת ישראל ספורט

השחקניות שחזרו לארץ אחרי ההפסד לדנמרק שוכנו במלון בשפיים, כשהן סגורות בחדרים ללא השגחה. סנדל לשר הספורט: ''הגיע הזמן לתקן את אי השוויון בין המינים. אם היה מדובר בגברים, הכל היה אחרת''

ההתאחדות לכדורגל הודיעה הבוקר (ראשון) כי חמש שחקניות נבחרת הנשים ואיש צוות שהיו חלק מהנבחרת במשחק מול דנמרק (4:0) בשבוע שעבר נמצאו חיוביים בבדיקות קורונה. הנבחרת יצאה היום לגיאורגיה לקראת המשחק ביום שלישי במוקדמות אליפות אירופה 2021. מאוחר יותר, יו"ר הארגון קארין סנדל וראש חטיבת הספורט בהסתדרות ניר אלון שלחו מכתב חריף לשר התרבות והספורט חילי טרופר בשל מה שהגדירו כחשש ממשי לפגיעה בבריאות השחקניות עקב יחס מפלה. 

"חמש שחקניות ואיש צוות של נבחרת הנשים בכדורגל נמצאו חיוביים לקורונה ולא טסו היום למשחק הנבחרת שיתקיים ביום שלישי בגאורגיה, זאת לאחר שחזרו בטיסה מדנמרק לישראל", כותבים אלון וסנדל בפנייה ישירה אל השר. לדבריהם, "הטיסות בחזרה מהמשחק בדנמרק היו מלאות עד אפס מקום, התנהלו בצורה מופקרת וחסרת אחריות - שללא ספק, סיכנה את בריאות השחקניות ואנשי הצוות של הנבחרת". בסיום המכתב ולאור המחדלים האחרונים סביב כדורגל הנשים מבקשים השניים משר התרבות והספורט "להורות על בדיקה מעמיקה בכל הנוגע לתנאי הגעה למשחקים, תנאי הטיסות, שידור משחקי נבחרת הנשים בכדורגל, וכמובן תקציבי הענף. הגיעה העת. לתקן את אי השוויון, ויפה שעה אחת קודם".

ראש חטיבת הספורט בהסתדרות ניר אלון: "אנו מבקשים ממשרד התרבות והספורט לדאוג לבריאות השחקניות ולנהוג,בהן בשוויון. ספורט הנשים מופלה לאורך שנים. הגיע הזמן לעקור את אי השוויון מהשורש ולהשוות את התנאים- כל מה שהגברים מקבלים גם הנשים תקבלנה! מאחל בהצלחה לנבחרת הנשים בגאורגיה ובתקווה שהמשחק ישודר בישראל". יו"ר הארגון קארין סנדל: "לא ייתכן ששחקניות הכדורגל יהיו חשופות לסכנה בריאותית במסגרת עבודתן. אם היה מדובר בגברים, כל הטיסה הזו הייתה נראית אחרת. הדרישות שלנו פשוטה ומובנת מאליה - תנו לנו שוויון ושימרו על בריאותנו".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה לטענות: "צר לנו על הדמגוגיה הזולה ועל הציניות שחוצה כל גבול. מרגע היוודע התוצאות נמצאים אגפי הרפואה והנבחרות בהתאחדות בקשר עם כל אחת מהשחקניות שצריכה להיות בידוד ובכלל זה טיפול בבקשת חלק מהן לא לקיים את תקופת הבידוד בביתן אלא במלונות. מרביתן אף הוקירו תודה על הטיפול והדאגה, כך שלא ברור מי מנסה להציג תמונה מעוותת ושקרית. אם יש מישהו/כזה, מוטב שיופיע בשמו".

נגישות