ארסנל ניצחה 1:3 את וילה, שער ובישול לאובמיאנגשחקן ומאמן העבר ליאון קונסטנטינובסקי הלך לעולמוגביע העולם בקטאר: יעקב טומרקין זכה במדליית ארדקלינגר: ''בימים האחרונים השחקנים שלנו היו ב'היי''''ניצחון רביעי רצוף למכבי ראשל''צ, 28:33 על נס ציונהבני יהודה הביסה 0:5 את עפולה, כפ''ס שוב ניצחהבתום משחק צמוד: 73:74 להפועל ראשל''צ על רמה''שעמיר נוסבאום: ''עבדנו על הטעויות והרמנו את השחקנים''זיו אריה בטוח: ''גם המיקום בטבלה לא מרתיע אותנו''לוי: ''יש לנו סגל מגוון, אנחנו מנסים למצוא את האיזון''
נבחרת ישראל בכדוריד (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

איגוד הכדוריד קבע: מוקדמות אליפות אירופה לא יידחו

שישי | | 17:53    מאת מערכת ישראל ספורט

למרות הבקשות של ישראלי, האיגוד האירופי בכדוריד החליט כי משחקי המוקדמות של נבחרת ישראל ייפתחו כרגיל. ישראל תפתח את הקמפיין מול פורטוגל ב-4 בנובמבר, ליגת ווינר תצא לדרך 9 ימים לאחר מכן

האיגוד האירופי קבע כי משחקי מוקדמות אליפות אירופה בתחילת החודש הבא יתקיימו במועדים שנקבעו, ללא דחייה - על אף קשיים של נבחרות בעת הקורונה. לפיכך, משחקי נבחרת ישראל בפתיחת הקמפיין מול פורטוגל ואיסלנד ייערכו ב-4 וב-7 בנובמבר. ביום ראשון נבחרת ישראל תחל באימונים, עם השחקנים שנמצאים בארץ. לפיכך, ליגת ווינר תצא לדרך ב-13 בנובמבר.

האיגוד האירופי ביצע הערכת מצב, בעקבות העלייה בתחלואה באירופה וקשיים של מדינות נוספות להתמודד עם ההנחיות המשתנות וטיסות. האיגוד האירופי, שכבר דחה בקשה לקיים טורניר, במקום משחקי בית וחוץ, דחה את בקשת איגוד הכדוריד בישראל לבחון אפשרות לדחיית משחקי החוץ - כשהבקשה החריגה התייחסה אל העדר ערך ספורטיבי לקיום המשחקים, והחשש שייגרמו פציעות לשחקנים במשחקים ובחלון זמנים צר שכולל גם טיסות בעייתיות. הסיבות לכך - לפחות מחצית משחקני הסגל (8-9 המשחקים בישראל) לא קיימו משחק רשמי כ-8 חודשים, מאז הפסקת הליגה בחודש מרץ. באיגוד צרפו מסמך המעיד על קשיים בהשגת טיסות, ומעברים בין מדינות ירוקות לאדומות, כולל ניוד הליגיונרים שעלולים להיתקל בקשיים שישליכו על הפעילות בקבוצותיהם.

באיגוד האירופי התייחסו למכתב: "ה-EHF ערך תיאום בנוגע למספר נושאים סביב משחקי מוקדמות היורו. בתחילת העונה הייתה אסטרטגיה ברורה, לשחק כמה שיותר משחקים ותחרויות בנסיבות הנתונות. בזמן ההצהרה זה היה תקף במיוחד לתחרויות המועדונים, אולם אותה גישה הייתה גם למוקדמות היורו ברמת נבחרות. ישנם אתגרים ומגבלות, אבל זו הגישה הכללית. ה-EHF מתרחק משיפוט מצב הכנה של נבחרת מסוימת, כי זה יוצר מצבים שלא ניתן לשפוט באופן אובייקטיבי וייצור מצבים לא ברורים בין נבחרות. לפיכך, הוסכם במסגרת ה-EHF, שאיננו יכולים לקבל את בקשתכם ואנו מאשרים שהמפגשים בפורטוגל ובאיסלנד יתקיימו כמתוכנן".

הנבחרת הלאומית כאמור תחל ביום ראשון להתאמן, לאחר שלא קיימה זמן רב אימונים, בעת הסגר וגם בשל בעייה ביטוחית שנבעה מהוצאת השחקנים לחל"ת על ידי הקבוצות (ולהעדר כיסוי ביטוחי מול ביטוח לאומי, במקרה חלילה של פציעה). לאימונים זומנו: הקפטן דניאל שקלים, יוסי אפו, גיל פומרנץ, אופיר כהן, עדן ג'ינג'י, עוז חממי, תום שם טוב, טל הרשקוביץ, יובל גררה, דור קלדרון, ירמי סידי, רותם סגל, עומרי קושמרו, ניבו לוי, דניאל צרפתי, סהר שחק, מושיקו אלימלך, עמית גל, עוז יצחק שלומי צייטלר. ההערכה שהמרשימה הזו יכללו בסגל לפחות 8 שחקנים, כאשר יתר המוזמנים למשימה יהיו מבין הליגיונרים. במהלך השבוע, בעקבות ההיתר שניתן לקיים משחקי אימון, ייתכן שיערך גם משחק הכנה בארץ ולאחריו המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי יקבעו את הסגל הסופי.

ליגיונרים: דן טפר (12 עצירות ב-42 אחוזים, כולל עצירת פנדל) וליאור גורמן (3 שערים) הצטיינו בניצחון החוץ של שארבור על בסנסון 26:32, בליגת המשנה בצרפת. כבר מחר הם יפגשו את דיז'ון. בגרמניה, בבונדסליגה השנייה, רימפאר ויונתן דיין נוצחו במשחק המרכזי, בבית מול האם-ווסטפאלן, מוליכת הטבלה - 20:18. דיין סיפק משחק לא רע מבחינתו עם 3 שערים, 3 אסיסטים ושני איבודי כדור. מספר משחקים של ליגיונרים ישראלים, בגרמניה, בצרפת ובספרד נדחו בשל מאומתים בקבוצות לאורך הימים האחרונים.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות