ליגת האלופות: מנצ'סטר יונייטד - אטאלנטה 2:0 (מחצית 1)מספיק בקושי: 0:1 ביתי דחוק לברצלונה על דימו קייביורופקאפ: הפסד דרמטי לגלבוע/גליל, גם אילת הפסידהדגל ישראל הונף בקטאר, טומרקין יתחרה בגביע העולםההצעה: אירוח המונדיאל עם מצרים, האמירויות וסעודיהבכירים בלה פמיליה שוקלים להודיע על סגירת הארגוןבכר: ''נעשה הכל כדי לנצח, נעלה בהרכב החזק ביותר''המשטרה עצרה חשוד ראשון מהקטטה בבלומפילדמכבי חיפה עלתה לסיבוב המוקדמות השני באלופות''אוקטובר הוורוד'': הפועל ת''א השיקה תלבושת חדשה
נבחרת ישראל בכדוריד (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

איגוד הכדוריד: ''דחו את המשחקים מול פורטוגל ואיסלנד''

רביעי | | 13:20    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר שהאיגוד האירופי פסל אפשרות לקיום בועה במסגרת אליפות אירופה, איגוד הכדוריד ביקש להעביר את המשחקים הבאים של הנבחרת למועד אחר, בשל העדר ערך ספורטיבי וסיכון גבוה לפציעות שחקנים

בסוף השבוע האיגוד האירופי דחה אפשרות לקיום טורניר בועה במוקדמות אליפות אירופה, במקום משחקי בית-חוץ. אמש, בשל העלייה בתחלואה באירופה וקשיים של מדינות נוספות להתמודד עם ההנחיות המשתנות יחד עם לוחות זמנים וטיסות שמתבטלות, האיגוד האירופי ביקש לקבל עדכונים ותמונת מצב מלאה לקראת פתיחת הקמפיין בתחילת החודש הבא. בתגובה, איגוד הכדוריד הבהיר היום (רביעי), כי הוא מבקש לבחון את האפשרות לדחיית משחקי החוץ מול פורטוגל ואיסלנד (מתוכננים ל-4 ול-7 בנובמבר).

במכתב שנשלח היום, צוינה בקשה חריגה שהתייחסה אל העדר ערך ספורטיבי לקיום המשחקים, והחשש שייגרמו פציעות לשחקנים במשחקים ובחלון זמנים צר שכולל גם טיסות בעייתיות. באיגוד הבהירו, שלפחות מחצית משחקני הסגל (8-9 המשחקים בישראל) לא קיימו משחק רשמי מאז הפסקת הליגה בחודש מרץ, בסגר הראשון (כשפתיחת העונה הנוכחית נדחתה בגלל הסגר השני). גם פנייה שנעשתה למשנה למנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' איתמר גרוטו להחריג את נבחרת ישראל, ולאפשר לה לקיים משחקי אימון כדי להכשיר את השחקנים - טרם נענתה בחיוב.  אימוני הנבחרת לא התקיימו קודם לכן בגלל בעייה ביטוחית, עם הוצאת שחקנים לחל"ת ע"י הקבוצות - מה שלא מכסה אותם אם במקרה פציעה ע"י ביטוח לאומי.

באיגוד צרפו מסמך המעיד על קשיים בהשגת טיסות. מעבר להגעה לפורטוגל, שהפכה מדינה אדומה, האפשרויות כעת להגעה ממנה לאיסלנד, שגם הן לא מובטחות ע"י חברות התעופה, היא ב-3 טיסות המשך. כמו כן, קיים עניין הניוד של הליגיונרים שאמורים להגיע לפחות מ-7 יעדים, ועלולים להיתקל בקשיים בחזרתם ממדינה אדומה לירוקה וכמובן להשליך הפעילות בקבוצותיהם.

נבחרת ישראל בכדוריד (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
באיגוד שקלו לבקש שוב לקיים טורניר באחת המדינות, אבל לאחר שיחה בין מ"מ יו"ר איגוד הכדוריד אבי כחלון לבין האחראי על התחרויות באיגוד האירופי מרקוס גלזר - הוחלט להציף את הדברים, ולהמתין להחלטת האיגוד האירופי, שכאמור תתייחס למצב הכולל של נבחרות נוספות. "האחראי על התחרויות גילה הבנה למצב, ואמר שאכן הוא בעייתי וביקש שנשלח את המכתב. אנחנו נמצאים בפני סיטואציה קשה, עניין חוסר ערך ספורטיבי הוא ממשי - כשנבחרת אמורה לשחק ללא הכנה בטווח זמנים כה קצר ועוד בחוץ מול שתי נבחרות מהטופ העולמי. כמובן יש כאן סיכון גבוה לפציעות של שחקנים - בטח אלו שלא שיחקו תקופה ארוכה מאוד. לכל זה מצטרף כל העניין הלוגיסטי הלא פשוט, הכללים והמעברים בין מדינות ירוקות לאדומות ובחזרה. על פי בקשתו, שלחנו את המכתב ונמתין להתייחסות האיגוד האירופי", הבהיר כחלון.

בתוך כך, באיגוד הכדוריד - כמו בכל איגודי הספורט, כולל הכדורגל והכדורסל, ממתינים לאישור רשמי לחידוש משחקי הליגות, שטרם ניתן ע"י משרדי הספורט והבריאות. התקווה הייתה שהוא יתקבל עוד השבוע ויאפשר לשחק כבר בסוף החודש, מחזור או שניים כדי לאפשר גם לשחקני הנבחרת הזדמנות לשחק. ההערכה הריאלית, שאישור יינתן בתחילת חודש נובמבר. אם משחקי מוקדמות אליפות אירופה לא יידחו, ליגת ווינר מתוכננת להיפתח ב-13 בנובמבר. אם האיגוד האירופי יחליט על דחייה - ייתכן שהליגה תוקדם בשבוע. לגבי ליגת הנשים, הצפי לפתיחת הליגה הוא ב-10-12 בנובמבר כדי לאפשר לכלל הקבוצות לשוב לאימונים (רק חלקן שבו).

בנוסף, בעקבות המצב באירופה ועליית התחלואה, האיגוד הסרבי הבהיר כי משחקי אימון שתוכננו מול נבחרת העתודה של ישראל בפגרת הנבחרות בחודש הבא לא צפויים להתקיים. מדובר בהכנה לאליפות אירופה שמתוכננת להתקיים בינואר. נבחרת הנוער, שהשלימה חודש ראשון של הפרויקט בפורטוגל, תקיים בתחילת החודש הבא שני משחקי אימון מול נבחרת הנוער של פורטוגל, כהכנה לאליפות אירופה. לנבחרת צפויים להצטרף מספר שחקנים שלא נכללים בפרויקט (בשל גילם). אותם שחקנים שמתאמנים בארץ עברו בתחילת השבוע בדיקה קורונה, ונמצאו שליליים.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות