אנדראה אניילי: ''רעיון הסופר ליג לא יוכל לצאת לפועל''הפועל כפר סבא: בן רייכרט התנצל והושעה מפעילותהמטרה של מכבי תל אביב: לפתוח את המשחק חזקמשחק הידידות מול נבחרת מונטנגרו יתקיים בסמי עופרפורסם השיבוץ: ליאני ישפוט את ב''ש נגד מכבי חיפהדני אבדיה: ''אני לא משווה את עצמי לאף רוקי אחר''ברוקלין ניצחה את ניו אורלינס, ניצחון דרמטי לקליפרסבצל מחאות האוהדים: רק 0:0 ביתי לצ'לסי מול ברייטוןניצחון יקר למילאנו על באיירן, אנאדולו מחצה את ריאלבאיירן מינכן על סף זכייה באליפות, שאלקה ירדה ליגה
פרס ג'פצ'ירצ'יר חוגגת (טוויטר)

שיא עולם בחצי מרתון, צ'מטאי-סלפטר במקום ה-12

שבת | | 15:19    מאת אדי חליאבין

הקנייתית ג'פצ'ירצ'יר עצרה את השעון על 1:05:16 שעות בגדיניה. הישראלית קבעה זמן של 1:08:31 שעות. מאור טיורי במקום ה-53. אצל הגברים: שיא אישי חדש לטדסה גטהון, הנבחרת סיימה שנייה מבין האירופיות

הרצה הקנייתית פרס ג'פצ'ירצ'יר שברה היום (שבת) פעם נוספת את שיאה בחצי מרתון (21.1 ק"מ) באליפות העולם שנערכה בפולין. היא קבעה זמן של 1:05:16 שעות וסיימה ראשונה בתום מרוץ דרמטי במיוחד, שנערך בהשתתפות נשים בלבד. לונה צ'מטאי סלפטר (מכבי תל אביב) סיימה באליפות העולם בריצת חצי מרתון במקום ה-12 בתוצאה 1:08.31 שעות. מאור טיורי (לידר ירושלים) סיימה במקום ה-53 בזמן של 1:12.27 שעות, תוצאה אשר מהווה עבור מאור שיא אישי חדש, שיפור 2 דקות ו-27 שניות מהשיא הקודם שעמד על 1:14.54 שע'.

אצל הגברים, טדסה גטהון (הפועל עמק חפר) סיים במקום ה-25 עם זמן של 1:00.52 שעות. מדובר בשיפור של 1:46 דקות וגטהון, אותו מאמן זוהר זימרו, השווה את שיאו הישראלי של מארו טפרי בריצת חצי מרתון. טפרי (מכבי תל אביב) עצמו סיים במקום ה-28 בתוצאה של 1:00.58 שעות. גירמה אמרה (הפועל אורן השרון) סיים במקום ה-39 עם שיא אישי חדש בזמן של 1:02.03 שעות, שיפור של 49 שניות לשיאו הקודם. שמואל אבוהאיי (אתלטי הסמטה) סיים במקום ה-91 עם שיאי חדש בתוצאה 1:04.21 שעות, שיפור של 5:22 דקות. התוצאות של חברי נבחרת הגברים הובילו אותה להישג מצוין של מקום שביעי בעולם ושני מתוך הנבחרות האירופאיות.

המשלחת הישראלית (באדיבות איגוד האתלטיקה)
טדסה גטהון סיפר: "אני שמח מאוד שהשוויתי את השיא הישראלי, אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה והאימונים לא היו קלים אבל הגעתי לפה וקבעתי שיא אישי חדש. אני גאה להשוות שיא של אתלט כמו מארו, נתנו הופעה טובה מאוד באליפות ואני גאה בכל הנבחרת". מאמנו, זוהר זימרו, מרוצה: "אני מאוד גאה בטדסה, להגיע למפעל בינלאומי כמו אליפות העולם ולהשוות את השיא הישראלי? זאת גאווה גדולה, בטח בתקופה כזאת שבה האימונים הם בשגרת קורונה. לטדסה יש ברגליים את מה שצריך, תמיד אמרתי שזה בסוף יתפוצץ והיום זה קרה, עכשיו מסתכלים קדימה. אני שמח מאוד וגאה בנבחרת ישראל שסיפקה פה הופעה מכובדת מאוד וסיימה במקום השביעי הבינלאומי".

מנהל המשלחת לפולין, איתי מגידי, סיכם: "תחרות טובה מאוד למשלחת הישראלית. בצד הנשי שיא אישי מצוין למאור טיורי שתמשיך לרדוף אחרי הקריטירון האולימפי במרתון לטוקיו וריצה סבירה של לונה ועדיין מקום בין 3 האירופאיות הראשונות. עם רצה נוספת שלנו (סלאמוויט/ביטי) הקבוצה יכלה להתמקם בשמיניה הראשונה כמו הגברים. בגברים ריצה מצויינת למרות היעדרות של היימרו ופציעה של גשאו ברגע האחרון עדיין מיקום שיא בתחרות (7 עולמי) לאחר מקום 10 במהדורה הקודמת בוולנסיה 2018. חשוב יותר, מקום 2 באירופה אחרי צרפת (ולפני איטליה, ספרד, גרמניה, בריטניה, טורקיה) עם ממוצע של 61:17, השוואה של השיא הישראלי של טדסה הצעיר, שיאים אישיים רשמי של גירמה ושמואל. בהחלט נבחרת חזקה שתדבר בשנים הקרובות בקבוצתי באליפויות אירופה ועולם".

נגישות