יוסי מזרחי: ''היממה האחרונה שברה את כל השיאים''תואר ראשון: ריאל זכתה בסופר קופה, 0:2 על בילבאובית''ר ירושלים חילצה 2:2 דרמטי אצל קריית שמונהמנחם קורצקי: ''פלייאוף עליון? קודם נברח מהתחתית''בדקה ה-87: הפועל חדרה ניצחה 1:2 את מ.ס אשדודאחרי שספג איומים: אביעד שילוח הגיש תלונה במשטרהליברפול הביסה 0:3 את ברנטפורד בדרך למקום השניהדרבי התל אביבי נקבע ל-12 בדצמבר, שבת ב-20:00הערעור התקבל, בני סכנין תוכל לארח באצטדיון דוחאברק בכר: ''עם כל הכבוד למעמד, צריך לבוא ולהתנפל''
רפאל נדאל עם התואר היוקרתי (האתר הרשמי)

כמו פדרר: נדאל הביס את דג'וקוביץ' וזכה ברולאן גארוס

ראשון | | 18:53    מאת מערכת ישראל ספורט

זה היה אמור להיות קרב ענקים, אך בסופו של דבר הספרדי חגג עם ניצחון קליל וחד צדדי (0:6, 2:6, 5:7) בגמר על המדורג מספר 1 ורשם זכייה מספר 13 בטורניר בפריס. כעת לנדאל ולפדרר יש 20 גרנד סלאמים

גמר הגברים ברולאן גארוס הפגיש הערב (ראשון) שני ענקים והיה אמור להיות צמוד ומסקרן, אך בפועל היה במעמד צד אחד. רפאל נדאל הוכיח פעם נוספת שהוא מלך החימר הבלתי מעורער עם 0:6, 2:6, 5:7 משכנע וחד צדדי על המדורג ראשון בעולם, נובאק דג'וקוביץ'. עבור השור ממיורקה, המדורג 2 בעולם, מדובר בזכייה 13 בפריס - אבל מעל הכל הוא השתווה לרוג'ר פדרר עם שיא של 20 תארי גרנד סלאם.

זה גם היה הניצחון ה-100 של נדאל בן ה-34 לעומת 2 הפסדים בלבד ברולאן גארוס, כשהוא זוכה בטורניר בלא שאיבד אפילו מערכה אחת. הספרדי גם עלה ל-4:5 בגמר מול דג'וקוביץ' בן ה-33, שימשיך לחפש את הגרנד סלאם ה-18 בקריירה שלו. בכלל, עד כמה נדאל היה גדול על דג'וקוביץ' היום? תעיד העובדה שהסרבי הצליח לשבור את יריבו רק אחרי תשעה משחקונים, באמצע המערכה השלישית, ושחרר אחרי צעקה אדירה. זה לא עזר לו, כי הספרדי שבר בחזרה וניצח במשחק. בנוסף, הסרבי ביצע לא פחות מ-52 (!) טעויות בלתי מחויבות לעומת 14 בלבד של הספרדי.
 


מהלך המשחק

נדאל פתח את המערכה הראשונה בצורה נהדרת והשיג שבירה כבר במשחקון הראשון, 0:1 לספרדי. דג'וקוביץ' נאבק במשחקון השני אך לא לשבור את ההגשה של נדאל, שעלה ל-0:2. הספרדי להט, הסרבי נראה לא מרוכז ונשבר פעם נוספת, 0:3. במשחקון הרביעי נדאל הציל לא פחות משלוש אפשרויות שבירה של דג'וקוביץ' והצליח לשמור בקושי על ההגשה, 0:4. הסרבי הוביל 0:40 במשחקון החמישי, אך נדאל הצליח בכל זאת לחזור ולשבור את ההגשה של "נולה" בניסיון השלישי - וקבע 0:5. הסרבי לא עמד בלחץ, הספרדי שמר על ההגשה וניצח את המערכה הראשונה עם 0:6 מהדהד תוך 45 דקות.

דג'וקוביץ' פתח בצורה נחושה את המערכה השנייה והצליח בקושי רב לשמור על ההגשה ולנצח משחקון ראשון בגמר - אחרי 55 דקות - בדרך ל-0:1. אלא שנדאל לא התרגש, שמר על ההגשה שלו וגם השיג שבירה נוספת מול "נולה" ועלה ליתרון 1:2 במערכה. דג'קוביץ' ניסה להתאושש פעם נוספת אל מול העוצמות של נדאל בחימר, אך לצערו הספרדי שבר אותו שוב ועלה ל-1:4 במערכה. נדאל שמר על ההגשה שלו בצורה נהדרת ועלה ל-1:5, כאשר הסרבי הצליח בקושי לשמור על ההגשה וצימק ל-5:2. נולה הצליח איכשהו לשמור על הגשה אחת ולהפסיד במערכה הזאת. 2:6 די קליל לנדאל אחרי 47 דקות.
 


דג'וקוביץ' הצליח לשמור על ההגשות שלו ועלה ליתרון במערכה השלישית., 0:1. נדאל שמר על ההגשות שלו אחרי משחקון מצוין נוסף והסרבי הציל נקודת שבירה והצליח לעלות ל-1:2 לא פשוט בכלל. הסרבי נראה מעט יותר טוב, אבל גם הספרדי שמר על ההגשות שלו. השבירה של נדאל הגיעה אחרי 23 דקות במערכה והוא עלה ל-2:3. המשחקון הבא עשוי להיות רגע מפנה למשחק כולו לאחר שדג'וקוביץ' הצליח להשיג נקודת שבירה בשיניים ולאזן ל-3:3. הסרבי שמר על ההגשה שלו ועלה ל-3:4. נדאל עלה ל-15:40 במשחקון הבא, נולה צימק ל-30:40 אבל הספרדי לא נבהל, והשווה את המערכה השלישית ל-4:4. הסרבי עמד בלחץ, הצליח לשמור על ההגשה שלו כשהוא מציל נקודה שבירה ועלה ל-4:5. נדאל שמר על ההגשה שלו והשווה ל-5:5, כאשר דג'וקוביץ' עשה שגיאה כפולה והספרדי ניצל שוב לשבירה ו-5:6 במערכה. הספרדי הגיש לאליפות ולא בדיוק התקשה להשלים 5:7 מרשים, 0:3 במערכות, תואר 13 בצרפת וגרנד סלאם 20 בקריירה. 

נגישות