עשה היסטוריה: דיא סבע חתם רשמית באל נאסררק בדקה ה-88: לידס ניצחה 0:1 את שפילד יונייטדדולגופיאט זכה במדליית זהב בתרגיל הקרקע בקייבשוב שינוי בהנחיות: הקבוצות לא יוכלו לחזור לאימוניםרובן דיאס יחתום במנצ'סטר סיטי, דסט בדרך לבארסהרשמי: סאקו טורה הושאל לעונה אחת לקריית שמונהמולנסטיין: ''רוקאביצה יכול לעשות צרות לטוטנהאם''דריכות במכבי ת''א: השחקנים עברו בדיקות קורונהחוזר לצהובים: דראגן בנדר חתם רשמית במכבי ת''אהופעת בכורה ליואב למברוזו בליגה הבכירה בצרפת
שחקני הפועל ירושלים היום (רועי ינקלוביץ)

גיא הראל: ''יש אנשים גרידיים במנהלת, יש חוסר צדק''

שני | | 17:16    מאת רועי ינקלוביץ

מנכ''ל הפועל ירושלים תקף בחריפות את ההחלטה שהתקבלה בישיבת הדירקטוריון בנוגע לפיצויים של הקבוצות: ''לא מאמין שהחלטה הזו תעבור, לא מכיר אף ליגה בעולם שההכנסות שלה מולאמות לטובת המנהלת''

הפועל ירושלים ערכה היום (שני) את המדיה דיי המסורתי לקראת עונת 2020/21, כשכבר בעוד פחות מחודש הקבוצה תיאבק על תואר משמעותי ראשון, הצ'מפיונס ליג, בטורניר 8 האחרונות שייערך באתונה.

תחילה דיבר גיא הראל בנושא מבנה דירקטוריון המנהלת: "בעבר התבטאתי יותר מפעם אחת על הבעייתיות שיש במבנה דירקטוריון המנהלת, וכל פעם שאני חושב שההיגיון נגמר, אז אני מופתע לגלות שזה לא מה שקורה. המנהלת ברובה מורכבת מ-13 נציגי הקבוצות, הם אלה שמקבלים את עיקרי ההחלטות. באופן מובנה יש פה קבלת החלטות נגועה כי אנחנו אמורים לייצג את הטוב לליגה ולכדורסל הישראלי, אבל כשכל אחד יבוא לבחור, הוא יצביע לטובת המועדון שלו וזה טבעי. יש את הדוגמאות הבולטות ביותר, כמו זאת שבמשך אי אלה פגישות אלדד אקוניס הסביר לפרוטוקול למה צריך להיות עולה ויורדת אחת, בסוף אותה עונה הוא ירד ליגה, ואחרי פרק זמן קצר הייתה ישיבת הנהלה באיגוד והייתה הצבעה על העולות והיורדות, והוא הצביע בעד שתי עולות כי הוא היה בליגה השנייה, זו דוגמא קטנה ויש לא מעט דוגמאות. עזבו את הספורטיביות של הפיינל פור, בנוסף עשו פה דבר הזוי, הלאימו את משחקי הכנסות משחקי הגמר מהקבוצות עם הפיינל פור, אין לזה אח ורע בעולם, אולי חוץ מה-NFL ומסבירים לנו שרק לוקחים ביסים מהקטנים מהקבוצות, וזה הזוי"
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מכור לרגעים איתך 

A post shared by Hapoel Jerusalem B.C. (@jerusalembasket) on


לגבי הכנסות המנהלת: "בהתחלה חשבתי שבן צריכות להיות מחולקות לפי קריטריונים: הכנסות מהטוטו, זכויות שידור, פופולריות, רייטינג, צריך לקבוע גם לפי תפוסת קהל. יש קבוצות עם אולמות קטנים שממלאות מאה אחוז ממנו ועל זה מגיע להם כסף, זו הייתה מחשבתי. הסבירו לי אנשים מתוך הפועל ירושלים וגם אנשי המנהלת שבסכומים הקיימים ובמצב הכדורסל זאת הדרך לעשות חלוקה הוגנת, יכול להיות שיש בזה הגיון והסכמנו איתו. השלב הבא הוא החזר כספי הבטחה. ההיגיון אומר שאם הקבוצות הציגו 10 מיליון ש"ח הוצאות אבטחה ומשרדי הממשלה החליטו לפצות ב-30 אחוז, כל קבוצה תקבל 30 אחוז מהוצאות הבטחה, אז זהו שלא. החליטו שיש קבוצות שיקבלו מעל 100 אחוז וכאלו שיקבלו פחות מ20 אחוז, ואלו צריכות לממן קבוצות אחרות. אני מדבר על החזר הוצאות. לא מדבר על הכנסות. בשביל שלום בית אנחנו מפסידים מהוצאת אבטחה אבל זורמים. פרץ משבר הקורונה ביקשן מהמועדונים להציג דוחות כספיים".

הראל המשיך ותייחס לנושא הפיצוי: "אף אחד לא ידע איך יהיה הפיצוי, גם משרדי הממשלה לא. הגשנו את המסמכים שלנו, אני מעריך שיש קבוצות שלא נפגעו כלכלית ואפילו הרוויחו, קיבלו את ההקצבה העירונית שלהם במלואה, חסכו כסף על משכורות השחקנים, לבריאות שיהיה להם. הפועל ירושלים הפסידה מיליוני שקלים, ככה גם שאר הקבוצות הפרטיות ואולי קבוצות נוספות. הגשנו את הדוחות, התחיל מתווה, נבחר שר חדש, השר יחד עם אנשי המטה שלו ואנשי האוצר ישבו והם החליטו קריטריון בלי מעורבות של אף אחד".

המדיה דיי היום (רועי ינקלוביץ)
הראל המשיך: "אתמול ראש המטה הסביר לנו את זה. המתווה מדבר על פיצוי מאובדן הכנסות מכרטיסים ומנויים כי שם המדינה מונעת מאיתנו לייצר הכנסות. בשלב הזה ראשי הקבוצות, חלקם, אמרו שהם מבינים ויודעים שאין להם מה לעשות, כי ככה הממשלה החליטה, אבל יש קבוצות שמוכרים כרטיסים בסכומים נמוכים ויפוצו בסכומים נמוכים ואנחנו כבר שבע שנים עושים מאמצים למלא את הארנה, זה עולה לנו הרבה כסף, הקריטריון היה שעל זה נקבל את הפיצוי. כשהם הבינו שככה יקבלו את הכסף, הם העלו הצעה שקשה לי להבין אותה, תקציב הפיצוי אמור להיות 37 מיליון שקל, אמרו נחלק 32 מיליון לפני המתווה, ונחלק ל-11 מ-13 קבוצות את ה-5 מיליון שקל. חוץ מלומר שייקחו את הכסף מהקבוצות שאמארה סטודמאייר לקח איתם את האליפות, אמרו את הכל. מי שקיבל את ההחלטה, חושב שהיא נכונה, הם קיבלו את ההחלטה כי הם יודעים שהם יכולים. יש שם אדם שחושב שהוא יקבל מאייל חומסקי 400 אלף שקל, ואייל חומסקי יזרים את הכסף להפועל ירושלים, מי שמקבל את ההחלטה זה אותו בן אדם".

המנכ"ל סיכם: "אם ההחלטה הייתה מתקבלת על ידי אדם חיצוני , אז מילא. לא יכול להיות שזה יראה להם לנכון שאייל חומסקי יממן להם את המועדון כי זה הקריטריון שמשרד הספורט החליט. לכל אחד יש את הצרות שלו, לנו אין את האוהדים שזה יותר מהכנסות, וזה דבר שאנחנו לא יכולים לחיות איתו וחייב להפסק. אני מאמין שבסופו ההחלטה הזאת לא תעבור, יש כמה אנשים קיצוניים במנהלת שהגרידיות מעבירה אותם על דעתם, אבל רוב האנשים לא ילכו על זה. צריך למצוא דרך לממן את הקבוצה ה-13. האיגוד והמנהלת מממנים אותה, אבל משרד הספורט לא כלל אותם בתוכניות".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות