עשה היסטוריה: דיא סבע חתם רשמית באל נאסררק בדקה ה-88: לידס ניצחה 0:1 את שפילד יונייטדדולגופיאט זכה במדליית זהב בתרגיל הקרקע בקייבשוב שינוי בהנחיות: הקבוצות לא יוכלו לחזור לאימוניםרובן דיאס יחתום במנצ'סטר סיטי, דסט בדרך לבארסהרשמי: סאקו טורה הושאל לעונה אחת לקריית שמונהמולנסטיין: ''רוקאביצה יכול לעשות צרות לטוטנהאם''דריכות במכבי ת''א: השחקנים עברו בדיקות קורונהחוזר לצהובים: דראגן בנדר חתם רשמית במכבי ת''אהופעת בכורה ליואב למברוזו בליגה הבכירה בצרפת
דומיניק תים חוגג הערב (האתר הרשמי)

גראנד סלאם ראשון: דומיניק תים זכה באליפות ארה''ב

שני | | 03:24    מאת מערכת ישראל ספורט

האוסטרי (3 בעולם) הצליח לחזור מפיגור של שתי מערכות ושבירה לניצחון אדיר בשובר שוויון במערכה החמישית - 6:2, 6:4, 4:6, 3:6, 6:7 על אלכסנדר זברב. אחרי שלושה הפסדים בגמר, תים סוף סוף מחייך

אליפות ארה"ב הפתוחה לשנת 2020 תיזכר לעד כ"אליפת הקורונה" וכאחד הגראנד סלאמים יוצאי הדופן ביותר שראינו. אחרי שרפאל נדאל ורוג'ר פדרר ויתרו מראש על ההשתתפות, נובאק דג'וקוביץ' נפסל בשמינית הגמר לאחר שחבט כדור שפגע בשופטת קו ושלושת הענקים הותירו את הבמה לשחקני הדרג השני. מי שלקח את כל הקופה הוא דומיניק תים שניצח הלילה (בין ראשון לשני) 6:2, 6:4, 4:6, 3:6, 6:7 את אלכסנדר (סשה) זברב וזכה באליפות ארה"ב בפעם הראשונה בקריירה. עבור האוסטרי (3 בעולם) מדובר גם בגראנד סלאם ראשון בקריירה אחרי שהפסיד פעמיים לנדאל בגמר הרואלן גארוס (2018 ו-2019) ונכנע גם לדג'וקוביץ' באליפות אוסטרליה בתחילת השנה. תים עשה זאת בתום גמר הפכפך שנמשך 4:01 שעות כשהוא חוזר מפיגור של שתי מערכות ושבירה מול הגרמני (5 בעולם), שעבורו היה זה גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה.
 


מהלך המשחק

דומיניק תים פתח את המשחק עם משחקון הגשה טוב, אך סשה זברב ענה במשחקון הגשה מוצלח משלו ואיזן ל-1:1, כאשר מיד לאחר מכן הגרמני שבר את ההגשות של תים ועלה ליתרון 1:2 וגיבה את השבירה שהשיג במשחקון הגשה מושלם בדרך ל-1:3. במשחקון החמישי האוסטרי כבר נקלע לפיגור 30:0, אך הצליח להתעשת וצימק ל-3:2, בעוד זברב ענה במשחקון הגשות מושלם בדרך ל-2:4. תים סיפק שתי שגיאות כפולות והעניק לזברב נקודה שבירה, אותה ניצל בדרך לשבירה נוספת ו-2:5 מבטיח. תים ניסה לתת פייט, אבל זברב שמר על קור רוח וסגר עניין באייס נהדר בדרך ל-2:6 בסיום המערכה הראשונה.

תים התעורר במערכה השנייה. במשחקון הראשון הוא ניצל משבירה נוספת של זברב ולבסוף הצליח לעלות ליתרון במשחקון הראשון. למרות זאת, בדיוק כמו במערכה הראשונה, זברב הצליח לשבור ועלה ל-1:2 במשחקון השלישי. לאחר מכן שבר את תים פעם נוספת וקבע 1:4. במשחקון השביעי, תים, שבשלבים רבים נראה שפשוט לא עומד בלחץ, הצליח להציל 3 נקודות שבירה של זברב, קבע 5:2 ולאחר מכן אף הצליח לשבור את ההגשות של הגרמני, בפעם הראשונה שלו במשחק, הרבה בזכות טעויות כפולות של זברב. תים עוד צמצמם ל-5:4, אך לבסוף נכנע גם במערכה השנייה וזברב התקרב לניצחון עם 4:6 בסיום.
 


תים שמר על ההגשות שלו, ניצח במשחקון הראשון של המערכה ועלה ליתרון 0:1, אך זברב השווה ל-1:1 במשחקון הגשה מושלם ומיד לאחר מכן הוסיף שבירה נוספת ועלה ליתרון 1:2, למרות שקודם לכן האוסטרי עוד הצליח להציל שתי נקודות שבירה. זברב הצליח להציל שלוש נסיונות שבירה של תים, אך נשבר בנסיון הרביעי והאוסטרי איזן ל-2:2, ומיד לאחר מכן עלה ליתרון 2:3 הודות למשחקון הגשה מושלם. זברב השווה ל-3:3 במשחקון הגשה מוצלח משלו, אך תים חזר מפיגור 30:0 ושמר על ההגשות שלו בדרך ל-3:4. זברב שרד משחקון הגשה לא פשוט והשווה ל-4:4, אלא שתים שוב שמר על ההגשות ועלה ל-4:5, ומיד לאחר מכן שבר את ההגשות של זברב וזכה במערכה עם 4:6.

במערכה הרביעית תים המשיך בתנופה, כאשר השיג נקודה אדירה, אשר הובילה ליתרון 2:3, כשהשאיר את זברב על האפס במשחקון החמישי. השניים ניהלו קרב עיקש, כאשר כל אחד שמר על הגשותיו, עד שתים הצליח לשבור ועלה ל-3:5. גם במשחקון הבא, האוסטרי היה מצוין, ניצח 3:6 וקבע 2:2 במערכות.
 


תים פתח עם שבירה מהירה כבר במשחקון הראשון וזה היה נראה שהוא גם שבר מנטלית את זברב. הגרמני, כך מסתבר, לא אמר נואש. הוא הגיב בשבירה משלו והפך ל-1:2. ואם זה לא מספיק, הוא שבר שוב את ההגשות של האוסטרי, הפעם במשחקון השמיני ועלה ל-3:5, מרחק משחקון אחד בלבד מזכייה בתואר גראנד סלאם ראשון בקריירה. הגרמני התקשה לעמוד בלחץ וביצע מספר טעויות לא מחויבות שאפשרו לתים להשיג נקודת שבירה כפולה, כאשר זברב הציל את הנקודה הראשונה, אך בנקודה השנייה האוסטרי שבר וצימק ל-5:4 ולאחר מכן גיבה את השבירה ואיזן ל-5:5. תים המשיך בתנופה ושבר את זברב פעם נוספת בדרך ל-5:6. הגרמני לא אמר נואש וגרר את הגמר להכרעה בשובר שוויון עם שבירה נוספת משלו שקבעה 6:6 דרמטי. זברב עלה ליתרון 2:3, אך ביצע שגיאה כפולה בהגשה ולאחר מכן פעם נוספת. לתים היו 3 הזדמנויות לסיים את המשחק, אך זברב לא ויתר וקבע שוויון 6:6. אבל שם זה נגמר. דומיניק תים הצליח לעשות שתי נקודות רצופות, קבע 6:8 וזכה באליפות ארה"ב הפתוחה. 

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות