שחטאר הדהימה 2:3 את ריאל במדריד, סולומון הבקיעטיול קליל: הפועל חולון הביסה 76:94 את הפועל אילתאבוקסיס: ''התנגדנו לקיום המשחק מול מכבי תל אביב''דוניס: ''הרננדס מוכן לשחק מחר, פשיץ' צריך עוד זמן''בעקבות הבריחה מהארץ: מרקוס רוגן פוטר מהנבחרתרוקאביצה וסאן מנחם אמורים להיות כשירים למכבי ת''אמוראטה: ''יש לנו אפשרות לזכות בתואר, נילחם עד הסוף''ראשפורד: ''מאמין בקבוצה, אפשר לעשות דברים גדולים''ברצלונה: טר שטגן, פיקה, לנגלה ודה יונג האריכו חוזהמסי ממשיך לשבור שיאים, פאטי שוב עשה היסטוריה
המילה ישראל מתנוססת על המדים של פורטוגזה (Luciano Claudinho)

אנחנו על המפה: לוגו ישראל על חולצת פורטוגזה בברזיל

ראשון | | 21:00    מאת מערכת ישראל ספורט

הקונסוליה הישראלית בסאו פאולו בשיתוף פעולה יוצא דופן עם קבוצת הכדורגל הברזילאית מהליגה השנייה. הקונסול הכללי של ישראל בסאו פאולו, אלון לביא: "אין דבר יותר טוב מכדורגל לחזק את הקשרים"

קבוצת הכדורגל פורטוגזה הינה קבוצה מסורתית בסאו פאולו החוגגת במהלך חודש זה 100 שנים להיווסדה. הקבוצה מתמודדת על מעבר לליגה הראשונה בבברזיל. היום (ראשון) עלו שחקני קבוצת פורטוגזה למגרש שעל חולצותיהם הלוגו עם הכיתוב- ישראל מול היריבה רד בול, ברזיל. מי שעומד מאחורי היוזמה המעניינת הזאת, היא הקונסוליה הישראלית בסאו פאולו שגם השתתפה באירוע הרשמי של חגיגות המאה שנחגג ב- 14 באוגוסט בשת"פ עם מועדון הכדורגל בחלוקה של מזון למשפחות נזקקות באיזור האצטדיון וכן חלוקה של כדורי כדורגל לילדים בשכונות הסמוכות למועדון.

לרצון הקונסוליה לחגוג את הכדורגל הברזילאי יש היסטוריה ארוכה. "תמיד היה לנו רצון להשתתף בכדורגל בדרך כלשהי מכיוון שזו התשוקה הלאומית הגדולה ואחד מהסמלים של ברזיל ברחבי העולם. חגיגות המאה של פורטוגזה, קבוצה כל כך מסורתית ויקרה לכולם, זו הייתה ההזדמנות המושלמת להתחבר לספורט הזה שהברזילאים כה אוהבים", הדגיש הקונסול הכללי של ישראל בסאו פאולו, אלון לביא.

שחקן פורטוגזה נגד קבוצת רד  בול ברזיל (Luciano Claudinho)

בנוסף לחגיגות המאה של הקבוצה, הקשר החם בין המדינות ישראל וברזיל בימים אלה חידד את רעיון השותפות. "יש קירבה מדהימה היום בין ישראל לברזיל, בין העמים והאוכלוסיות, ואין דבר טוב יותר מכדורגל לחזק את הקשרים האלה". 

שחקן פורטוגזה  (Luciano Claudinho)

עבור נשיא מועדון הקבוצה פורטוגזה, אנטוניו קרלוס קסטניירה, זהו מקור לגאווה לראות את הקבוצה מחזקת את הקשר בין עמים, בשנה של חגיגות המאה. "יש לזכור כי ההיסטוריה של פורטוגזה היא היסטוריה של אחדות ואחווה בין עמים ושותפות זו מחזקת עוד יותר את ייעודו של המוסד לאיחוד קשרים בין עמים בתרבויות שונות. שותפות זו מהווה אבן דרך ראשונית במערכת יחסים זו והיות והשם ישראל על חולצתנו רק הופך את השנה לחשובה כה גדולה עבור ההתאחדות שלנו. אני מודה מאוד לקונסוליה ולישראל על המפגש היפה הזה בינינו ",סיכם.

שחקן פורטוגזה נגד קבוצת רד  בול ברזיל (Luciano Claudinho)

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות