מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזהחוזר לליגת העל: ניר ביטון סיכם לשנתיים במכבי ת''אחוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה שניה ושלישיתבית''ר ירושלים: בר כהן, חגי גולדנברג ואבישי כהן חתמורכש מסקרן: פאבלו גונזלס חתם לשנתיים בהפועל ת''אהבנייה נמשכת: ווייד בולדווין חתם רשמית במכבי ת''אמכבי ת''א השיקה את המדים החדשים לעונת 2022/23
נוי דריהן על הפודיום (איגוד השייט)

הישג מרשים לישראל: כסף לדריהן בשווייץ בדגם הפויל

שבת | | 21:16    מאת מערכת ישראל ספורט

אליפות אירופה הראשונה אי פעם של הדגם האולימפי החדש בגלשני רוח, שמחליף את הניל פרייד החל מפריס 2024. מאמן הנבחרת גור שטיינברג הבהיר: ''היה לי מאוד חשוב שהנבחרת תגיע לתחרות הזאת''

אליפות אירופה הראשונה אי פעם של הדגם האולימפי החדש בגלשני רוח, פויל, שיחליף את דגם ניל פרייד החל מפריז 2024, נפתחה היום (שבת) בסילוופלאנה שווייץ. שיוטי התחרות עצמה אמנם לא התקיימו בשל רוח חלשה אבל באתר התקיים מעין מרתון גלישה בן שעה אחת, כמעין פתיח וחימום לאליפות, ואשר אינו נחשב בניקוד של האליפות אמנם, אבל שולח את המנצחים אל פודיום עם מדליות, והנה כבר לישראל יש הישג ראשון בפויל.

נוי דריהן מאילת, מדליסטית הארד העולמית בניל פרייד, סיימה שניה בשיוט כשרק בפוטו פיניש הקדימה אותה המנצחת, צרפתיה שזכתה לאחרונה באליפות העולם הפתוחה לדגמי הפויל, הלן נוסמאון. דריהן ונוסמאון פתחו פער על יתר הגולשות והחליפו ביניהן את ההובלה מדי פעם.

צפוי להתחיל יורו 2020 עצמו עליו אומר מאמן הנשים רוני מאיר: "נבחרת הבנות מגיעה כנבחרת צעירה ולא מנוסה בגלישת הפויל. הגולשות שמובילות כרגע בעולם מנוסות בדגם כבר קרוב לשלוש שנים אבל אני מאמין שכבר בתחרות זו נראה ניצנים של הצלחה למרות שאנחנו באים כאנדרדוג. אני שמח על כך שאיגוד השייט ושאר המוסדות  השקיעו מאמצים בהגעה שלנו לכאן בתקופה קשה זו".

מאמן הגברים גור שטיינברג: "היה לי מאוד חשוב שהנבחרת תגיע לתחרות. לא יכולתי  לקבל  מצב בו האירופים יתבססו בדגם החדש ואנחנו נשאר מפגרים מאחור.  הישגית אנחנו מצפים לנציג בשמינייה הראשונה".

נגישות