נקבעו המועדים החדשים של הסיבוב הראשון בגביעסמדג'ה: ''חווינו עליות ומורדות, עשינו את כל המאמצים''ספרופולוס: ''אמרתי להנהלת שהעונה לא תהיה קלה''סיקור גזעני: ''פאטי מזכיר ילד שחור שבורח מהמשטרה''הפועל תל אביב הודיעה: ים מדר יחזור לאימוני הקבוצהדוניס לא יעמוד על הקווים, בכורה לבלם הרננדס בהרכבקינגסלי קומאן: ''אנחנו רוצים לזכות שוב בליגת האלופות''זידאן: ''זה היה ערב קשה עבורנו, אני האחראי להפסד''סולומון: ''לוקח זמן לעכל את מה שעשיתי, מרגיש בחלום''כמו אלופה: באיירן מינכן הביסה 0:4 את אתלטיקו מדריד
היו''ר עוגן יוחננוב (מנהלת הליגה הלאומית בכדורסל)

עוגן יוחננוב: ''זה בדיוק הזמן להיפרד משמואל פרנקל''

רביעי | | 12:35    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר מנהלת הליגה הלאומית מתח ביקורת נוקבת על מקבילו מליגת העל: ''עוד לא הפנימו שיש לו עולם ערכי מעוות? לא ייתכן שעם שיכרון הכוח שלו, הוא ימשיך להתל בכולם". הפועל חיפה תעתור לביה''ד העליון

לאחר פיצוץ המשא ומתן בין הצדדים בנוגע לכמות הקבוצות בליגה הראשונה, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית עוגן יוחננוב יצא היום (רביעי) במתקפה חריפה נגד מקבילו במנהלת ליגת העל, שמואל פרנקל. נזכיר כי בניגוד להחלטה שהתקבלה פה אחד באיגוד הכדורסל, המנהלת מסרבת לכך שיהיו 13 קבוצות בליגה הבכירה ומי שתסבול מכך היא הפועל חיפה שתישאר בליגה הלאומית אם ההחלטה לא תשונה.

יוחננוב תקף: "ההחלטה של שמואל פרנקל מאמש היא כל כך מרושעת שאני באמת לא מבין מדוע חברי מנהלת ליגת העל טרם הדיחו אותו מתפקידו? הם מעדיפים שהאיגוד יקח מהם את המנדט לניהול הליגה? הם טרם הפנימו שיש לו עולם ערכי מעוות והוא איבד לגמרי את הבלמים? שיהיה ברור - המנדט לניהול הכדורסל הישראלי שייך כל כולו לאיגוד הכדורסל ולא יתכן שפרנקל עם שיכרון הכוח שלו ימשיך להתל בכולם, לנסות לסחוט כספים שמנהלת ליגת העל אינה זכאית להם וליצור כאוס חסר תקדים במשפחת הכדורסל. כולנו בעד כדורסל ישראלי. יש מחלוקות ויש ויכוחים אבל בסוף כולנו עם מטרה אחת - טובת השחקן הישראלי והענף כולו".

עוד הוסיף יו"ר מנהלת הלאומית: "לפני פרנקל, ובטוחני שגם אחריו, כולנו ידענו להגיע להבנות סביב השולחן, למרות אי הבנות ומאבקים, ללא תקשורת וללא נטילת סמכויות בכוח תוך שימת ערכי הספורט והשיוויון כערכים עליונים. לצערי, פרנקל זנח את ערכי הספורט והשוויון עליהם מבוסס הספורט. אנחנו גם ככה נמצאים בתקופת חוסר ודאות בעקבות מגיפת הקורונה, שאינה תלויה בנו אבל הטיפול בכאוס שיוצר פרנקל בהחלט תלוי בנו. הגיע הזמן להדיחו מהתפקיד ויפה שעה אחת קודם. זה הזמן להגיד בצורה נעימה תודה לפרנקל ולהיפרד בכבוד. למען הכדורסל, השחקן הישראלי ודור העתיד".

בתוך כך, הפועל חיפה הודיעה כי היא מתכוונת לעתור לבית הדין העליון. מהמועדון נמסר כי "אינו מתכוון לשבת בחיבוק ידיים לנוכח ההחלטה החד צדדית של מנהלת ליגת העל, ושכר את שירותיו של עורך הדין יוסי גייר ממשרד זיסמן, אהרוני, גייר ושות', לטובת הגשת עתירה בנדון לבית הדין של איגוד הכדורסל". יו"ר המועדון יובל רוסמן: "החלטה הזוייה שנובעת ממאבק כוחני של מנהלת ליגת העל מול איגוד הכדורסל, שכולאת אותנו בתווך. אם שני הצדדים לא יגיעו להבנות בסופ״ש הקרוב, נגיש ביום ראשון עתירה לבית הדין של איגוד הכדורסל. הפועל בי-קיור לייזר חיפה תשחק בעונה הבאה רק בליגת העל".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות