משה חוגג תוקף: ''מבחינתי לה פמיליה הוא ארגון טרור''השר טרופר שוחח עם כלפון וחסון: ניאבק באלימות יחדמכבי ת''א יצאה להלסינקי, גלזר: ''משחק חשוב מאוד''כצפוי: הפועל ת''א ובית''ר ירושלים יעמדו לדין משמעתיהמשטרה פתחה בחקירה, לה פמיליה: ''מגנים אלימות''בנט פגש את בנט: ראש הממשלה ביקר באימון של י-םנתניה: ''האוהדים שצוינו בדו''ח יישאו בכל העלויות''אחרי שנתיים: מרוץ הלילה של תל אביב חוזר בנובמבראורן עמיאל מרוצה: ''מצאנו קצת שמחה במשחק שלנו''כבוד: אופיר נצר עלתה לגמר הקפיצות באליפות העולם
שחקני מכבי ת''א חוגגים (ישי נאמן)

מכבי ת''א: דחיית גמר גביע הטוטו או העברתו מדוחא

רביעי | | 11:16    מאת מערכת ישראל ספורט

הצהובים מודאגים ממקרי הקורונה לקראת גמר גביע הטוטו ושלחו מכתב בהול למנהלת לקראת המשחק במוצ''ש: ''הדבקה עלולה לפגוע לא רק במכבי ת''א, אלא בקבוצות אחרות ובכדורגל הישראלי והאירופאי כולו''

לצד ההכנות למשחק במוקדמות ליגת האלופות מול פ. ריגה, במכבי תל אביב מתכוננים לקראת גמר גביע הטוטו נגד בני סכנין, שאמור להתקיים בשבת הקרובה באצטדיון דוחא. במועדון הצהוב מביעים לא מעט דאגה לקראת ההתמודדות בשל העובדה שנתגלו שני מקרים של שחקנים מהיריבה שיצאו חיוביים בבדיקת קורונה - מארון גנטוס ואיקוום אוטין. במכתב שנשלח היום (רביעי) ליו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון, הצהובים דורשים בדיקות קורונה לכל אנשי המועדון ובנוסף, להעביר את המשחק לאצטדיון חלופי או לדחות אותו למועד אחר.

במכתב ששלחה המשנה למנכ"ל מכבי תל אביב, שרון תמם, לכלפון נכתב: "אני פונה אליך בקשר לגמר גביע הטוטו אשר צפוי להתקיים ביום שבת 22.8.2020 באצטדיון דוחא בסכנין", נכתב במכתב ששלחה שרון תמם ממכבי תל אביב לארז כלפון, יו"ר המנהלת, "לידינו הגיע מידע מדאיג אשר גם פורסם בהרחבה באמצעי התקשורת השונים לפיו מספר שחקנים (שניים לכל הפחות) מקבוצת בני סכנין, אובחנו כחולי קורונה מאומתים וזאת בנוסף לשחקנים נוספים שנעדרו ממשחק גביע הטוטו. בנוסף, נודע לנו כי איקוום אוטין, שחקנה של סכנין אשר נמצא חיובי לבדיקת קורונה, נכח בזמן המשחק באצטדיון בקריית שמונה, שהה בחדר ההלבשה של קבוצתו ואף קיים אימון. בראיון רדיו אישר יושב ראש בני סכנין, מוחמד אבו יונס, את הפרטים המפורטים לעיל".

שחקני מכבי ת''א באימון המסכם (רועי ינקלוביץ)
עוד נכתב כי "המועדון מברך על כך שהליגות המקצועניות משוחקת במתכונת מלאה בנסיבות הקיימות ותומך בנהלי המנהלת ומשרד הבריאות אשר מאפשרים את המשך התחרויות הספורטיביות תוך כדי מזעור הסכנה הבריאותית של השחקנים, הצוות והמשפחות. במקביל, מתמודד מועדון הכדורגל מכבי תל אביב, במסגרת אירופאית המחייבת אותו במתווה של אופ"א הכולל בדיקות קורונה לכל שחקני הקבוצה ואנשי הצוות השונים. בדיקה שכזו, נעשתה בתחילת השבוע על ידי מעבדה מוסמכת מטעם אופ"א וכל שחקני הקבוצה ללא יוצא מן הכלל נמצאו שליליים לנגיף. מתווה זה של אופ"א כמו גם לא מעט ליגות אחרות וענפי ספורט אחרים (כגון NBA ועוד) מתבסס על בדיקות קורונה כאמצעי למזעור נזקים, אמצעי בו נוקטת גם מדינת ישראל בהתאם להנחיות משרד הבריאות במקרים מסוימים".

תמם הוסיפה וכתבה: "בנסיבות אלו, אנו מודאגים מההחלטה שלא לבצע בדיקות קורנה לשחקני בני סכנין עקב חקירה אפידמיולוגית של יו"ר בני סכנין בלבד, וסבורים כי זהו מקרה בו יש לשקול ביצוע בדיקות קורונה לכלל שחקני בני סכנין בטרם משחקם נגד כל קבוצה אחרת. אנו סבורים ומבקשים לבחון בזהירות רבה מהי המדיניות הראויה ביותר לפיה יש לנהוג במקרה של קבוצה בה נמצאים מספר חולים מאומתים אשר באו במגע עם שחקנים ואנשי צוות נוספים כמו גם בחינה של קיום משחקים בערים המוגדרות 'כתומות' או 'אדומות' (יצוין כי סכנין מוגדרת על פי משרד הבריאות כעיר 'כתומה')".

המאמן גאורגיוס דוניס (רועי ינקלוביץ)
עוד נכתב כי "בנוסף לחשיבות השמירה על בריאותם של השחקנים, הצוות ומשפחותיהם, מכבי תל אביב צפויה לשחק במסגרת מוקדמות ליגת האלופות של אופ"א, ולאחר מכן בשבוע הבא (או בשבוע שלאחריו) - עלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת למנוע אפשרות של הדבקה בקבוצה, הדבקה כזו עלולה לפגוע, לא רק במכבי תל אביב, אלא בקבוצות אחרות ובכדורגל הישראלי והאירופאי כולו. טרם מכתבנו זה פנינו בבקשה דחופה למר אבו יונס בבקשה שיבוצעו בדיקות. לצערנו, לא עלה בידי קבוצת בני סכנין לבצע בדיקות אלה".

תמם סיכמה: "בנסיבות אלו, ומתוך ההבנה כי המתווה עליו הוחלט בהמלצת משרד הבריאות אינו כולל בדיקות קורונה, אנו מבקשים לדחות את מועד קיום גמר גביע הטוטו למועד חלופי. לחילופין, ככל שדחיית המשחק אינה מתאפשרת, נבקש לקיים בדיקות קורונה לקבוצת בני סכנין וכן להעתיק את מיקום המשחק מאצטדיון דוחא לאצטדיון חלופי אחר".

נגישות