סימן לבאות? ברצלונה ניצחה 72:79 את ריאל מדרידלידס הביסה 0:3 את אסטון וילה, במפורד כבש שלושערספרופולוס: ''הראנו את האופי שלנו, נלחמנו עד הסוף''בתום הארכה: 87:89 למכבי ת''א על חימקי במוסקבהגרנד סלאם בודפשט: תמנע נלסון לוי זכתה במדליית ארדאיגוד הכדוריד קבע: מוקדמות אליפות אירופה לא יידחובית''ר י-ם ניצחה 0:3 את כפר שלם, בכורה לירדן שועהמכבי חיפה: 40 דקות לרוקאביצה במשחק אימון פנימימכבי נתניה גברה 0:3 על חדרה, גם מכבי פ''ת ניצחההפועל ת''א ניצחה 0:3 את הפועל ר''ג, האוהדים הפגינו
היו''ר שמואל פרנקל (אלן שיבר, מנהלת הליגה)

זעם באיגוד: המנהלת הודיעה שרק קבוצה אחת תעלה

שלישי | | 10:51    מאת מערכת ישראל ספורט

פרנקל החליט כי בעונה הבאה ישחקו רק 12 קבוצות בליגת העל, באיגוד תקפו: ''החלטה בניגוד גמור לסיכום בין הצדדים ובמטרה לפגוע בקבוצות הלאומית''. הפועל חיפה עלולה להישאר בלאומית, במנהלת הגיבו

תיחת עונת 2020/21 בליגת העל בכדורסל נמצאת מעבר לפינה, אבל כרגע עדיין לא ברור כמה קבוצות בכלל ישחקו בליגה. למרות ההחלטה של הנהלת איגוד הכדורסל - שהתקבלה פה אחד - על כך ששתי קבוצות יעלו מהליגה הלאומית, הודיע היום (שלישי) יו"ר המנהלת שמואל פרנקל לאיגוד הכדורסל כי בעונה הבאה ישחקו בליגת העל 12 קבוצות. המשמעות ברורה: רק קבוצה אחת תעלה מהליגה הלאומית והפועל חיפה, שכבר התחזקה בשחקנים כמו עמית שמחון וכרם משעור, תישאר בליגת המשנה.

עמית שמחון בהפועל חיפה (דוברות המועדון)
באיגוד הכדורסל זעמו ומסרו בתגובה: "למרות החלטה חוזרת ונשנית, של הנהלת איגוד הכדורסל, על כך ששתי קבוצות יעלו מהליגה הלאומית לליגת העל, החלטה שהתקבלה ע"י כל חברי ההנהלה פה אחד, כולל אלו החברים גם בדירקטוריון מנהלת הליגה, הודיע יו"ר המנהלת מר שמואל פרנקל לאיגוד הכדורסל, כי בעונה הבאה ישחקו בליגת העל 12 קבוצות בלבד (עולה אחת בלבד). ההחלטה הגיעה בניגוד גמור לסיכומים שהיו בין הצוותים משני הצדדים וכל כולה באה כדי לפגוע בקבוצת הליגה הלאומית, שחלק גדול מהן מגיע מהפריפריה. ההחלטה הזו באה להנציח מצב לפיו רק הקבוצות שנמצאת כעת בליגת העל יוכלו לשחק בתנאים מסוימים, בעוד הקבוצות שאמורות לעלות מהליגה הלאומית נדרשות לתנאים שונים".

עוד נמסר כי "לפי טיעוניו אלו של מר פרנקל, קבוצות בעלות מסורת ארוכת שנים, כמו הפועל גליל עליון, הפועל עפולה, אליצור קרית אתא, מכבי ר"ג ואחרות, לא יוכלו לשחק בליגת העל בשנים הקרובות, מה שהופך מעשית את הליגה לליגה סגורה. אנו קוראים למר פרנקל לחזור בו מהודעתו זו לטובת הכדורסל הישראלי כולו, בטח בימים אלו של משבר כלכלי וחברתי. הנהלת איגוד הכדורסל תתכנס בקרוב לדיון מיוחד בנושא זה ותנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה, אחרי הודעתו זו של מר פרנקל".

יו''ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי (עודד קרני, מנהלת הליגה)
ממנהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "צוות מטעם מנהלת הליגה, שכלל את יו"ר המנהלת שמואל פרנקל, המנכ"ל שלומי פרי ויו"ר הפועל תל אביב רמי כהן, הגיע לסיכום עם צוות של איגוד הכדורסל, מנכ"ל האיגוד יענק'לה בן שושן ויו"ר הוועדה המקצועית עמוס פרישמן. ההסכם בין שני הצדדים, שנשלח ע"י מנכ"ל האיגוד, התקבל ואושר על ידי המנהלת. לצערנו מספר אנשים באיגוד הכדורסל התערבו בהסכם ואתמול נשלח אלינו נוסח חדש, שאינו תואם את הסיכום הקודם, כשלמעשה האיגוד חזר בו מרוב ההסכמות".

עוד נמסר כי "ברצוננו להדגיש כי מנהלת הליגה, במסגרת ההסכם, קיבלה במלואה את הצעת האיגוד לגבי עולות יורדות, כשכבר השנה היו אמורות לעלות 2 קבוצות ולרדת קבוצה אחת, אך גם הצעה זו של האיגוד, שהתקבלה על ידינו, שונתה ברגע האחרון. אנו קוראים להנהלת איגוד הכדורסל להתעשת ולחתום על ההסכם שהצדדים סיכמו עליו"

ח''כ יואל רזבוזוב עם יו''ר מנהלת הלאומית, עוגן יוחננוב (דוברות)
יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, עוגן יוחננוב, מסר בתגובה: "מנהלת הליגה, בראשות שמואל פרנקל, איבדה את הבושה. לאחר החלטת איגוד הכדורסל, הגוף היחיד בעל סמכות ההחלטה בנושא העולות והיורדות, נראה שפרנקל רוצים לסגור את ליגת העל ולהפוך אותה למועדון סגור ובכך להזיק לכדורסל הישראלי ולפגוע בערכי הספורט והשוויון"

יוחננוב תקף: "כנראה ששכרון הכח של פרנקל וחבריו גרם להם להתבלבל והם חושבים שהם יכולים לסחוט כספים שאינם מגיעים להם. הם שכחו שהמנדט לניהול הכדורסל שייך לאיגוד והגיעה העת ששמואל פרנקל ילך לעשות לביתו ואיגוד הכדורסל ייקח חזרה את המנדט לניהול ליגת העל ויחזיר אותה להיות תחת ניהול האיגוד. הליגה הלאומית תתמוך בהפועל חיפה בכל דרך ותאבק בכלל האמצעים העומדים לרשותה עד אשר יהיו שתי עולות לליגת העל לצמיתות וללא תנאים".

גם הוא חתם. כרם משעור (האתר הרשמי)
מי שנותרה "תקועה" היא הפועל חיפה, כאשר מהאדומים מהכרמל נמסר: "אנחנו, כמו שאר המדינה, הופתענו לגלות הבוקר על הודעת המנהלת שכולכם קראתם לראשונה בתקשורת. את המאבקים הפוליטיים אנחנו משאירים למי שצריך לטפל בזה, אנחנו מתעסקים בכדורסל ולא רוצים ולא צריכים להיות כלואים באמצע. עבדנו קשה ובצורה ראויה להערכה כדי להיות בליגת העל, וגם הגענו לכאן בזכות".

במועדון הוסיפו: "לא ניתן לרעשי רקע להפריע לנו. אחנו לקראת סיום ההכנות לליגת העל. החתמנו ארבעה זרים, שלושה ישראלים בכירים ואנחנו בקשר עם הבקרה התקציבית והמנהלת מזה תקופה ארוכה. אנחנו סומכים על האיגוד ומודים להם על העמדה הנחושה והצודקת - הפועל חיפה בליגת העל. ההכנות לליגת העל נמשכות כרגיל, שם נהיה ב-17 באוקטובר במחזור הפתיחה ולפני כן בגביע ווינר. אם לא יהיה מנוס נפנה בעניין זה לבית המשפט".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות