דיווח באנגליה: מנור סולומון צפוי להיעדר כשישה שבועותעיריית חיפה הכריזה: רחוב על שמו של ישעיהו שווגר ז''לאברמוב לאוהדים: ''יחד נחזיר את בית''ר לקדמת הבמה''בספטמבר: מכבי תל אביב במשחק הכנה מול אולימפיאקוסדויד קופרמן קיבל תעודת זהות ישראלית ולא ייחשב כזררשמית: נחתם ההסכם בין ברק אברמוב לבית''ר ירושליםבשל מחלה: דני אבדיה לא יטוס עם הנבחרת לגיאורגיהרכש ראשון למחזיקת הגביע: רוברט קרטר חתם בהרצליהמכה קשה לבני סכנין: מוחמד אבו יונס עוזב את הקבוצהעומר אגבדיש חתם ל-3 שנים נוספות בהפועל ירושלים
קבוצת ניצן חיפה יונייטד עם המאמן שמעון הדרי (מכבי ישראל)

שחקנים בעלי צרכים מיוחדים מוכשרים כמאמני כדורגל

שישי | | 15:10    מאת מערכת ישראל ספורט

ההכשרות מתקיימות לראשונה אי פעם, במסגרת פרויקט משותף למען הקהילה של מכללת משגב ומכבי ישראל. את קורס המדריכים מעביר שמעון הדרי: ''הפעילות תימשך על מנת לשלב אותם בכדורגל הישראלי''

פרויקט מבורך וייחודי יצא לדרך - הכשרת שחקני קבוצת "ניצן חיפה יונייטד" בקורס מדריכים בכדורגל. מדובר בקבוצת שחקנים בעלי צרכים מיוחדים, מכלל המגזרים, שזוכה להכשרת השלב הראשון המקדים לקורס מאמנים, וזאת במסגרת מיזם של תרומה לקהילה וחסות מכללת משגב/סכנין ושיתוף פעולה של מכבי ישראל. אתמול (חמישי) שחקני ושחקניות קבוצת הכדורגל של ניצן חיפה יונייטד, בהדרכת המאמנת רונה סלם, התייצבו נרגשים בקרית ים, לשיעור הראשון מתוך 10 בקורס שיכשיר אותם כעוזרי מאמן (יוכלו לשמש כעוזרי מדריך עד גילאי 12).

מי שמדריך אותם הוא מאמן הכדורגל הוותיק, שמעון הדרי, ולצידו מובילים מנהל מכללת משגב אחסן חלאיילה ורכז הקורס מקסים אזולאי. "זו פעם ראשונה שקבוצה המורכבת משחקנים בעלי צרכים מיוחדים מוכשרת לשלב הבסיסי של קורס המאמנים, כעוזרי מדריך. יש לנו זכות גדולה לשלב אותם בפעילות, והיא תימשך על מנת להעצים ולשלב אותם כחלק מהכדורגל הישראלי", מספר הדרי. "יש בי ההערכה גדולה לאחסן חלאיילה שמשקיע רבות למען הקהילה ובפרויקט הזה, ולמנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי שהוא שותף שלנו לדרך החשובה". חלאיילה מוסיף: "זה פרויקט העצמה שלנו ושל מכבי ישראל כתרומה לקהילה. השילוב, העידוד ובניית הדימוי העצמי שלהם, יחד עם האמון והחברות - חיוניים לבניית הביטחון וההערכה העצמית שלהם".

משמאל: לירון כהן, נאור גלילי, שמעון הדרי, אחסן חלייאלה ואלון סגל (מכבי ישראל)
קבוצת הכדורגל ניצן חיפה יונייטד הוקמה במרץ 2015 כחלק מפעילות המועדון החברתי של עמותת ניצן חיפה, וכיום חברים בה 23 שחקנים ושחקניות בוגרים בעלי צרכים מיוחדים. מי שמדריכה אותם היא המאמנת רונה סלם. הקבוצה מתאמנת פעם בשבוע בקריות, משתתפת בטורנירים ושיתפה לאורך שנתיים פעולה עם קבוצת הנערים של מכבי חיפה בסיוע ספיישל אולימפיקס.

סלם, שחקנית כדורגל בעברה בקרית ים, ליוותה והכשירה לאורך שנים עשרות מחברי העמותה, והיא מביאה את ניסיונה ותשוקתה אל עשייה במגרש הכדורגל, מחויבת ומסורה מאוד לשחקנים. "העבודה עם הקבוצה היא עולם ומלואו. התרומה של הכדורגל לדימוי ולביטחון העצמי, התקשורת, האחריות, השילוב שלהם בקהילה – בקבלת השונה והאחר – מעניקה סיפוק אדיר", היא מדגישה: "כל שחקן כאן הוא עולם ומלואו. הקפטן שלנו הוא בחור שסבל מהתקפים אפילפטיים. הכישורים החברתיים שלו היו טוענים שיפור. לא קיבלו אותו למקום עבודה, והוא שקע כמה שנים בישיבה בבית. בזכות פעילות הכדורגל התחוללו ניסים, וזה מה שהופך את הקבוצה הזו למיוחדת במינה, ואני שמחה וגאה על כך".

האימונים במסגרת קורס עוזרי המדריך בכדורגל (מכבי ישראל)
"אני גאה לבשר שבכל מקום שאליו אנחנו פונים להתאמן בקריות ובחיפה מקבלים אותנו בזרועות פתוחות. אנחנו חושפים את החבר'ה האלו לקבוצות נערים ונערות, שיבינו ששום דבר בחיים אינו מובן מאליו. החזון שלי הוא להגשים את החלום של החבר'ה, ולהוביל אותם לטורניר בחו"ל לבעלי מוגבלויות. הכדורגל הוא נחמה לנתק אותם מכל המציאות שהם עוברים, ולתת להם להרגיש שווים שזה הדבר הכי חשוב בקודש. כולנו מאושרים ונרגשים להשתלב בקורס המדריכים, והמטרה לשלב את החבר'ה בקבוצות ילדים בכל מחלקות הנוער באיזור חיפה והקריות, כשווים תרתי משמע".

במהלך השבוע הושג שיתוף פעולה מבורך בין מכבי ישראל למכללת משגב אשר פועלת בצפון, ומכשירה מדריכים ומאמנים במגוון ענפי ספורט. בפגישה שהתקיימה בכפר המכביה, הוחלט להירתם למטרה חשובה לאפשר את הנגישות באיזור הצפון למאות ספורטאים צעירים ולמאמנים מאגודות מכבי ישראל לקורסים במגוון ענפים, כולל קורסי אימון מתקדמים, ולקיים שיתוף פעולה בפרויקט המבורך. "אנחנו מברכים על הפעילויות החשובות, ובשבועות הקרובים נקדם פעילות משותפות נוספות", סיכם מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי.

נגישות