ניצחון בכורה לפרנקפורט, שגברה 1:3 על הרטה ברליןמכבי חיפה נחתה באיחור בארץ, אבו פאני הגיע ל''סאן''סוארס הוצג באתלטיקו מדריד, גם קבאני עשוי להצטרףגם מכבי נתניה: 4 שחקנים אובחנו כחיוביים לקורונהנשאר בספרד: מירוטיץ' האריך את חוזהו בברצלונהגם הכדורסל קיבל אישור: חוזרים להתאמן אחרי כיפורסופית: הקבוצות יוכלו לחזור לאימונים אחרי יום כיפורבייל: ''כולם שרקו לי בוז, אך אני לא מתחרט על כלום''מסי לסוארס: ''לא מגיע לך שיגרשו אותך כמו שעשו''מכבי פ''ת גברה 1:3 על הפועל כפ''ס במשחק אימון
אלי גוטמן ו-ווילי רוטנשטיינר (המכללה האקדמית וינגייט)

רוטנשטיינר: ''הופתעתי שלא היה לנבחרת מנהל טכני''

שישי | | 15:46    מאת מערכת ישראל ספורט

מאמן נבחרת ישראל הרצה בקורס המאמנים של אלי גוטמן במכללה האקדמית בוינגייט: ''מאוד הופתעתי שלא היה אף אחד בתפקיד הזה, זה בתפקיד חשוב לכל נבחרת. חושב על העשור הבא, לא רק המשחק הבא''

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, וילי רוטנשטיינר, הגיע היום (שישי) כדי להרצות בקורס המאמנים של אלי גוטמן במכללה האקדמית בוינגייט. "אני המנהל הטכני הראשון של ישראל וזה תפקיד נחוץ עבור כל מדינה. מאוד הופתעתי שלא היה לפני אף מנהל טכני בישראל. כמנהל טכני, אני לא רוצה לנצח את המשחק הבא כמו שמאמן רוצה, אלא לנצח את העשור הבא",  אמר המאמן הלאומי.

הקורס הראשון למדריכים ומאמנים בכדורגל, בהנהלתו של אלי גוטמן בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית בוינגייט, יצא לדרך בסוף השבוע שעבר. הקורס "התשוקה שבאימון" מיועד למאמני כדורגל ומדריכים והוא עוסק בנושאים כמו: אסטרטגיה, טקטיקה, שיטות משחק בכדורגל המודרני, התנהלות של מאמנים מול התקשורת ועוד.

וילי רוטנשטיינר (אסף הופמן)
במהלך ההרצאה פנה רוטנשטיינר למאמנים ואמר: "כשהגעתי לנבחרת, שאלתי מה התוכנית ארוכת הטווח הכתובה ואמרו לי שאין תוכנית, אז התחלנו לכתוב תוכנית. אני יכול להגיד לכם שאם אין שחקנים ישראלים שמשחקים בליגות הבכירות באירופה, אז הנבחרת לא תהיה ברמה אירופאית. בבקשה תעזרו לי לפתח את הילדים של היום, כי הם שחקני הנבחרת של המחר. בתור מאמן לאומי, אני רק יכול לעזור לכם מהצד, אתם אלו שצריכים לעבוד איתם ביום יום".

יום ההרצאות השני ב"תשוקה שבאימון" נפתח בהרצאה על התנהלות נכונה של המאמן מול התקשורת, הרצאה שהועברה ע"י עיתונאית הספורט, מאיה רונן. לאחר מכן, איתן עזריה, היועץ המנטלי של מכבי חיפה בכדורגל שוחח עם המאמנים על הדרכים לפיתוח חוסן מנטלי לשחקניהם.  ההרצאה האחרונה שאותה העביר אלי גוטמן עצמו, עסקה בשיטת המשחק 4:3:3. תחילה ניתח את השיטה הזו בכיתה ולאחר מכן במגרש הכדורגל.

אלי גוטמן, מנהל ומרכז הקורס "התשוקה שבאימון", התייחס לביקורו של המאמן הלאומי ואמר: "וילי יצר קו ודרך בנבחרות הצעירות. אני נמצא בקשר טוב איתו ואני יודע בדיוק אילו דברים טובים הם עושים בנבחרות הצעירות. אני שמח וגאה שהוא נמצא אתנו פה כדי ללמד את דור העתיד של המאמנים בישראל. בקשתי מוילי שיגיע להרצות בקורס הזה, כי הניסיון והיכולות שלו בכדורגל יכולים לעזור למאמנים שבאים לכאן כדי לשדרג את היכולות המקצועיות שלהם".  

 וילי רוטנשטיינר (אודי ציטיאט)
בהמשך התייחס רוטנשטיינר לדרך שצריך לעבור כדי לפתח בישראל שחקנים שישחקו בליגות מובילות באירופה. "צריך לפתח עוד הרבה מאוד דברים בכדורגל הישראלי כדי שיהיה לנו שחקן נוסף כמו נג'ואן גרייב באסטון וילה. קודם כל, עלינו להכיר את המאפיינים של שחקני העילית. לאחר מכן לבנות בצורה נכונה את הילדים כבר מגיל צעיר. דבר נוסף, כל כישרון בישראל, גם אם אין לו כסף, חייב לקבל הזדמנות להתפתח לשחקן עילית. לשם כך אנחנו זקוקים למתקני אימון מודרניים שיבנו בכל חלקי הארץ".

האוסטרי סיכם: "בישראל יש לנו 9 מיליון איש ו-400 מועדוני כדורגל. באוסטריה לעומת זאת, יש גם 9 מיליון איש ו-2300 מועדונים. על כל מיליון איש בגרמניה יש 607 מגרשי כדורגל. באיסלנד לכל מיליון איש (יש להם רק 300 אלף איש) יש 543 מגרשי כדורגל. בישראל לעומת זאת, יש רק 44 מגרשי כדורגל על כל מיליון איש. זה כל ההבדל. אנחנו לא יכולים להרשות זאת לעצמנו. לכן, נפגשתי לא מזמן עם שר הספורט ובפרסתי בפניו את הנתונים הללו. הוא אמר לי שאנחנו צודקים וכעת צריך לראות האם נקבל את המשאבים כדי לקדם את הנושאים החשובים הללו".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות