בדקה ה-90: ברצלונה סחטה 1:1 ביתי מול גרנאדההיחידה שמושלמת: נאפולי הביסה 0:4 את אודינזהחמישה שחקני אילת הפרו בידוד, צ'רי ואוואנס שוחררוהעליון דחה את העתירה, האדום של גוטליב לא יבוטלמתחזקים: ישראל זגורי חתם לעונה אחת בבני יהודההאוהד שפרץ לטדי הורחק לשלוש עונות מהמגרשיםמכבי ת'''א ניצחה את הנוער 1:5, אייל גולסה הבקיעאוגו: ''עצוב שב''ש החתימה מהאויבים שאיחלו למותי''מכבי חיפה, מכבי ת''א, הפועל, בית''ר וסכנין יעמדו לדיןאהוד סגל מונה למנהל הספורטיבי של איגוד השחייה
ניר קלינגר ודניאל בר נתן ברקע (ליאת אבשלומי)

סיני דורש לפסול את בר נתן ממשחקיה של הפועל ת''א

רביעי | | 12:19    מאת מערכת ישראל ספורט

המנהל המקצועי של האדומים שלח מכתב חריף וטען שהשופט הרביעי ב-0:0 מול בית''ר ירושלים ''הטיח במאמן ואנשי הקבוצה: 'אתם בושה, כולכם מגעילים את התחת'''. בר נתן: ''מתנצל, זו מעידה חד פעמית''

הפועל תל אביב סוערת לאחר התיקו 0:0 נגד בית"ר ירושלים - ולא בגלל מה שקרה במשחק עצמו. המנהל המקצועי, משה סיני, שלח הבוקר (רביעי) מכתב ליו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש - ובו דרישה לפסול את השופט דניאל בר נתן ממשחקי הקבוצה. הסיבה? האדומים טוענים שבר נתן הטיח באנשי הקבוצה דברים קשים בדקות הסיום של המשחק באצטדיון טדי.

סיני כתב: "ברצוני להסב את תשומת לבך למקרה חריג אשר התרחש במשחק של קבוצתנו אמש (שלישי, 11.8.20) באצטדיון טדי מול בית"ר ירושלים. בדקה ה- 84, לאחר שלא נשרקה עבירה לזכותנו, אנשי הספסל ובראשם המאמן ניר קלינגר, מחו על כך בצורה הגיונית ולגיטימית. השופט הרביעי, דניאל בר נתן, הסתובב מיד אל עבר המאמן ואנשי הספסל - והחל להטיח בהם דברים קשים: 'אתם בושה, אתם מגעילים לי את התחת, כולכם מגעילים את התחת איך שאתם מתנהגים'. המאמן והצוות המקצועי היו בהלם מהשפה הבוטה של מר בר נתן - וכאשר קלינגר פנה לעבר השופט הראשי, עידן לייבה, בכדי להלין על התנהגותו המבישה של השופט הרביעי, האחרון איים כי ירחיק אותו במידה ויעשה זאת".

המאמן ניר קלינגר אתמול (ליאת אבשלומי)
במועדון ציינו כי "יש לציין כי מבקר השופטים, מר איתן תבריזי, ישב במרחק קצר מהאירוע - שמע וראה את כל המתרחש. נדמה כי מר בר נתן אינו מונע משיקולים מקצועיים בלבד - והתנהגותו המבישה והפוגענית הותירה את כל אנשי המועדון בהלם. מיותר לדמיין מה היה קורה אם המאמן או אנשי הספסל היו משיבים לו באותו סגנון. שופטי הכדורגל ראויים לכבוד, הערכה והוקרה על עבודתם הקשה. עם זאת, הם הרוויחו זאת בזכות, כיוון שרמת השיח לא נגררת לפסים אישיים או ניבולי פה כמו במקרה הנ"ל, זאת על אף הלחץ המופעל עליהם משלל גורמים במהלך המשחק. במרוצת השנים שפטו את הפועל תל אביב מאות שופטים, עם אף אחד מהם השיח לא הגיע לרמת שפל כזו, מעולם".

בהפועל תל אביב סיכמו את דבריהם וגם הוסיפו דרישה חד משמעית: "אנו מבקשים לערוך בירור עם מר בר נתן, שהכתים את שמם של שופטי הכדורגל בישראל, כשהתנהג בצורה ברברית לאנשי המועדון. בנוסף, אנו דורשים לפסול את מר בר נתן משיפוט במשחקי הקבוצה".

השופט דניאל בר נתן (רמי כהן שמאלי)
דניאל בר נתן מסר בתגובה: "במהלך המשחק אתמול, ברגע אחד שאינו מייצג אותי כאדם, כשופט וכנציג איגוד השופטים, אמרתי דברים שאינם ראויים. בלי לנסות לתרץ ומתוך אחריות מלאה וכנות, אני מבקש להתנצל על כך. אין לי ולא היה לי דבר וחצי דבר נגד מועדון הפועל תל אביב ומדובר במעידה חד פעמית. כשופט ותיק, כמי שרואה עצמו מודל לשופטים צעירים, הייתי חייב להבליג ולפעול באמצעות הכלים המוקנים לי מתוקף תפקידי. צר לי על חילופי הדברים ואני מתחייב כי הדבר לא יחזור על עצמו. איחולי עונה מוצלחת לעמיתי השופטים ולכלל הקבוצות".

יו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, הגיבה: "הצטערתי והתאכזבתי מאוד למקרא ההתבטאות המבישה של השופט בר נתן. תלונתכם נבדקה ונמצאה נכונה ומוצדקת. השופט הודה שאכן אמר את הדברים בלהט המשחק והתנצל על כך. גם אם חרק שיניים כדבריו, במשך 85 דקות לנוכח מחאות קולניות של אנשי הספסל, הרי שאין מקום להתבטאות שכזו. אנו נטפל באירוע במסגרת ועדת  המשמעת בראשותי, אך עליי לציין ולהדגיש שדרישתכם לפסול אותו משיפוט במשחקי הפועל תל אביב אינה מקובלת עליי. יחד עם זאת, נגלה עירנות לרגישות בשיקולי השיבוץ המקצועיים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות