ארתורו וידאל הוצג באינטר, ג'נגיז אונדר חתם בלסטרסלובו דראפיץ': ''אנחנו כבר מתגעגעים למשחק רשמי''הליגה הספרדית: סוסיאדד - ריאל מדריד 0:0 (מחצית 2)מכבי ת''א: 6 שחקנים ו-7 אנשי צוות נדבקו בקורונההיסטוריה: גיא ניב חצה את קו הסיום בטור דה פראנסהמחליף של בראון: כריס קרמר מצטרף להפועל י-םליברפול ניצחה 0:2 את צ'לסי בחוץ, מאנה כבש צמדלייפציג גברה 1:3 על מיינץ, שער ובישול לפורסברגאלמקייס נפצע בבכורה בדן האג, שער ובישול לחוגילפני רוסטוב: ירדן שועה לא חש בטוב ונעדר מהאימון
דור מיכה ועומר אצילי (ישי נאמן)

בשתיקה רועמת: השחרור של דור מיכה ועומר אצילי

שני | | 12:25    מאת חיים נתנאל

הבעלים היהודי-קנדי מיץ' גולדהאר לא סלח לרגע לשני כוכבי מכבי ת''א שמעורבים בפרשת הקטינות ובחר לסיים את דרכם במועדון. על משמעות ההחלטה, השתיקה התקשורתית המוחלטת וההתעלמות מהשניים

למרות שהכתובת הייתה על הקיר במשך תקופה ארוכה, פורסמה אמש (ראשון) הידיעה דווקא על ידי רונן קצב - סוכנם של דור מיכה ועומר אצילי - האומרת שהשניים סיימו את דרכם במכבי תל אביב. חודשיים ימים מאז פיצוץ הפרשה בה נחשדו שני שחקני האלופה בבעילה בהסכמה של שתי קטינות מתחת לגיל 16 הגיעה הפרשה לסיומה דווקא מכיוון הקבוצה המעסיקה את השניים, כאשר היא למעשה מתנערת מהם וזאת למרות שקרוב לוודאי שהתיק ייגנז מחוסר אשמה.

את הידיעה שהגיעה לכל אמצעי התקשורת הספורטיביים דאג להעביר כאמור סוכנם של השניים, כאשר המועדון עצמו שומר עד כה על דממת אלחוט ושתיקה רועמת ואף לא יצא בשום הודעה רשמית. מסתבר שכבר לפני שבועיים נערכה שיחה בין ג'ק אינגלידיס, נציגו ויד ימינו של הבעלים מיץ' גולדהאר, עם סוכנם של השניים בה נאמר לו ששני השחקנים לא ישובו עוד והם סיימו את דרכם בקבוצה. בשבועיים אלה הידיעה הזו לא דלפה למרות חרושת השמועות מכל הכיוונים. השחקנים, שבסתר לבם קיוו לחזור לקבוצה, פרסמו פוסטים בחשבונות האינסטגרם שלהם בהם הם מתנצלים על המעשה ודאגו לשמור על כבוד המועדון והבעלים אחרי שנראה שהפור בעניינם נפל עוד זמן רב קודם לכן.

עומר אצילי ודור מיכה (ישי נאמן)
רבים יטענו, ואולי בצדק מסויים ששני השחקנים, לא הורשעו כלל והתיק הפלילי ביניהם עומד להיגנז מחוסר אשמה ויכול גם להוות סולם למכבי תל אביב להשיבם לסגל הקבוצה, אבל מסתבר שמה שאולי מקובל לחשוב במחוזותינו לא מקובל כלל בסטנדרטים שהציב הבעלים גולדהאר. מי שמכיר את הבעלים של מכבי תל אביב לא אמור להיות מופתע מהצעד שנקט. הקנדי, אשר מחד גיסא הוא יהודי חם שמכבי תל אביב עבורו היא פרוייקט מיוחד של עזרה לקהילה ובה הוא רואה את תרומתו כיהודי למדינת ישראל ולעשרות ומאות אלפי אוהדי בקבוצה, אבל מאידך גיסא הוא גם איש עסקים קר ומחושב ואשר תדמית עסקיו הנקייה חשובה לו מאוד.

מי שמכיר היטב את המנטליות האמריקאית/קנדית, יודע שגישה זו נותנת אמון בלתי מסוייג באדם או במערכת אשר גובל לעיתים בנאיביות רבה, אבל כאשר היא מגלה פגיעה אנושה באמון שניתן, אין לכך כפרה ואין דרך חזרה. גולדהאר בוודאי מבין את ההבדל הין ההליך הפלילי לבין העניין התדמיתי. כל עוד העניין הפלילי שיחק תפקיד, היה אפשר להבין את התנהלות המועדון, אבל לאחר שהובן שההיבט הפלילי מהמעשה שעשו השניים ישמט נותר רק הנזק התדמיתי שהשניים גרמו למועדון. מבחינתו של גולדהאר, זה כלל לא משנה. הוא מרגיש פגוע מאד ואפילו נבגד ועל כך מבחינתו אין מחילה. שוב, בהחלט יש כאן הבדלי גישה ומנטליות ובעוד אצלנו ההיבט הפלילי קובע, אצל גולדהאר אמות המידה שונות לחלוטין במיוחד בכל הקשור לעסקיו ולכן קשה בכלל לבוא אליו בטענות.

מנטליות שונה. מיץ' גולדהאר (ישי נאמן)
ובכל זאת ברחוב הספורטיבי הישראלי מתקשים לקבל את התנהלות המועדון בכל הקשור להתייחסות לפרשה. בעוד מכבי תל אביב מצטיינת במערך דוברות מצוין, אחד המשובחים אם לא המוביל במועדוני הספורט בארץ, ההתעלמות המוחלטת מכל התייחסות לפרשה, הפניית כתף קרה לשני השחקנים ואי מסירת כל תגובה לאמצעי התקשורת בהחלט לא עושים שירות טוב למועדון המעוטר במדינה. גם אם מספר אמצעי תקשורת שיבחו את התנהלות המועדון אשר פעל ללא משוא פנים וללא סנטימנטים גם מול שני שחקנים אהובים כל כך על הקהל, בכל זאת חוסר ההתייחסות לפרשה קטנה כגדולה בהחלט מעורר תהיות ושאלות אם כך צריך להתנהל מועדון שאולי פעל באומץ אבל בחוסר שקיפות ובחוסר סובלנות מוחלט.

לעומת גישתו המחמירה של בעל הבית שהוא בעל הדעה והמאה, מחנות האוהדים חלוקים ביניהם בכל הקשור לפרשה. יש הדבקים בכל החלטה של הבעלים ותמיד עולה אצלם החשש שיש לכבד ולרצות אותו לבל יעלה על דעתו אולי לנטוש את הקבוצה ויש שאולי לא יוצאים נגדו בריש גלי, אבל בהחלט מבקרים קשות את עצם ההחלטה שאיננה מידתית ואיננה מתחשבת לא בשחקנים שכלל לא הורשעו ולא באוהדים שמאוד רוצים לראות את שני השחקנים האהובים חוזרים לקבוצה.

חלוקים בדעתם. אוהדי מכבי ת''א (ישי נאמן)
כבר זמן רב ישנו מירמור גדול בקרב אוהדים רבים מתחת לפני השטח בהרבה החלטות שהמועדון מקבל ושהן לא לרוחם של האוהדים. רבים מרגישים ש"הנשמה המכבית" אבדה והאוהדים הפכו לקליינטים שרק רוכשים מנויים ומרצ'נדייז וקולם כלל לא נשמע. רבים חשים שסותמים להם את הפה עם גביע או אליפות, אבל לא מאפשרים להם להביע כלל את דעתם. דעה זו הלכה ותפסה לה מקום מראשית ימיו של ג'ורדי קרויף במועדון, שדאג לתחום את קריית שלום ולהרחיק את האוהדים ואמצעי התקשורת מהמתחם.

מחאת אוהדים כפי שהייתה בתקופה שבה אבי נמני נזרק על ידי ניר קלינגר והמועדון לא תשוב עוד. רבים מצרים על כך אבל לא חוסכים את שבט ביקורתם מהחלטתו האכזרית של מיץ גולדהאר "לתלות את השחקנים בכיכר העיר"- כך לשיטתם פשוטו כמשמעו. בכל אופן הברירות המצויות כרגע אצל השניים הן מציאת קבוצה בארץ או מעבר לחו"ל. בגזרתו של אצילי, חו"ל לא בא בחשבון מכיוון שאשתו לא רוצה לעזוב את הארץ בעיקר בתקופת הקורונה.  לשניהם גם יחד יש מספר הצעות וגישושים מקבוצות מקפריסין ונראה שקבוצות בארץ חוששות לגעת בהם גם בהיבט התדמיתי וגם בהיבט הכספי. מה שברור הוא שהשניים, שיש להם חוזים יקרים מאוד במכבי תל אביב, לא יוותרו כל כך מהר על כספם ויפנו לבוררות באשר לשכרם.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות